sobota, 23 stycznia 2016

#2060 - Trans-Atlantyk 336

Oryginalny Kapitan Ameryka powraca w okolicach premiery kolejnego filmu ze swoim udziałem - kto by się takie obrotu spraw spodziewał! Status quo, w którym gwieździstą tarczę nosi Sam Wilson, a podstarzały i pozbawiony swoich super-mocy Steve Rogers ogranicza się jedynie do roli mentora i lidera Unity Squad nie potrwał zbyt długo, po ledwie od lipca 2014 roku. Ale start nowej serii zatytułowanej "Captain America: Steve Rogers", w której zobaczymy Steve`a rześko wymachującego zupełnie nową tarczą wcale nie oznacza, że Sam zostanie zdegradowany do roli Falcona. Jest wystarczająco dużo zagrożeń w uniwersum Marvela dla nich obu - mówi Nick Spencer, scenarzysta zapowiadanego on-goinga. Dwóch Capów - skąd my to znamy... Oczywiście jak oryginalny Strażnik Wolności wrócił do formy pozostaje tajemnicą, ale wygląda na to, że o tym (między innymi) będzie traktował crossover "Standoff" (o którym poniżej). Oprawą graficzną w "Captain America: Steve Rogers" zajmie się Jesus Saiz, natomiast Daniel Acuna zaprojektował nowy uniform i tarczę bohatera. Jest ona inspirowana designem pierwotnej wersji z lat czterdziestych, ale dodano do niej energetyczne ostrze (!!!) i będzie można rozłożyć ją na dwie części (sic!). (KO)


W marcu główne serie związane z Mścicielami staną się częścią crossovera "Avengers: Standoff". Wiosenny event roku 2016 w Marvelu po raz pierwszy został zapowiedziany na nowojorskim Comic-Conie. Jego akcja będzie związana z Pleasant Hill, które tylko na pierwszy rzut oka wygląda jak zwyczajne, amerykańskie miasteczko. Jednak jego mieszkańcy skrywają straszliwy sekret, który nie pozwala im opuścić ich domów... Historia rozpocznie się na łamach one-shota "Standoff!: Assault On Pleasant Hill Alpha" (scenariusz Nicka Spencera, rysunki Jesusa Saiza), a następnie będzie kontynuowana na kartach "Sam Wilson, Captain America", "All-New, All-Different Avengers", "Uncanny Avengers", "New Avengers", "Agents of S.H.I.E.L.D" i jeszcze kilku innych tytułów. Według Spencera będzie związana z tegorocznymi obchodami 75-lecia Kapitana Ameryki i właśnie trójka bohaterów, którzy mieli okazję nosić gwiaździstą tarczę (Sam Wilson, Steve Rogers i Bucky Barnes) będą grali główne roli w "Standoff". Poza tym w związku z eventem Dom Pomysłów zaprezentował  grafikę "Injustice, like lightning...", która jako żywo przypomina okładkę pierwszego zeszytu "Thunderbolts", co jest oczywistym sygnałem, że w związku ze "Standoff" coś w temacie tej serii się ruszy. (KO)

Kompletnie nie przekonuje mnie pomysł Acuny na Capa. I jeszcze te laserowe cośki przy tarczy...
Cory Walker wraca na pokład "Invincible". Tego lata ma zająć się oprawą graficzną nowej historii rozpoczynającej od numeru #127 i będą to jego pierwsze ilustracje na łamach serii pisanej przez Roberta Kirkmana od 2012. To świetna sprawa móc znów rysować Marka i Eve - komentuje Walker. Najbardziej cieszy mnie praca nad nowymi postaciami, które razem z Robertem wymyśliliśmy na potrzeby nowej historii. Mam nadzieję, że będą miały mocne wejście i spodobają się czytelnikom. Powrót Walkera brzmi spoko, ale znacznie bardziej cieszy informacja, że "Invincible" dalej będzie się ukazywać. Przypominam, że wraz z finałem story-arca "Reboot" w grudniu publikacja tytułu była wstrzymana. (KO)

Na ten sam dzień zaplanowana jest także premiera pierwszego zeszytu nowej serii ze stajni Dynamite Entertainment. "Xena: Warrior Princess" nie jest wprawdzie dla tego wydawnictwa zupełnie nową postacią, ale pojawia się w jego ofercie po dość długiej nieobecności – ostatni raz można ją było zobaczyć na łamach Dynamite w okolicach 2008 roku, kiedy to wystąpiła w crossoverze z "Army of Darkness" (!). Wydawca najwyraźniej uznał, że osiem lat to wystarczająco długi czas letargu, dlatego Xena ponownie i zupełnie niespodziewanie wskakuje do aktualnej oferty Dynamite.  W komiksie, poza tytułową postacią, nie zabraknie także Gabrielli, znanej wszystkim towarzyszki Xeny. Obydwie będą musiały powstrzymać Cesarstwo Rzymskie przed rozpętaniem kolejnej wojny i przy okazji rozprawić się z bandą bezwzględnych wojowniczek. Nad scenariuszem do "Xena: Warrior Princess" czuwać będzie Genevieve Valentine ("Catwoman"), a rysunkami zajmie się Ariel Medel, artysta który dał się poznać przy okazji serii "John Carter: Warlord of Mars". Czy nowy start będzie początkiem dłuższej przygody z tą postacią? Zapewne wszystko okaże się jeszcze w tym roku. (PSz)


Pierwszą z wiosennych zapowiedzi głównej linii BOOM! Studios jest mini-seria "Joyride" - nowy autorski projekt do scenariusza Jacksona Lanzinga i Collina Kelly’ego ("Batman and Robin Eternal") oraz rysunków Marcusa To ("New Warriors""Red Robin"). Trio znane z wcześniejszej wspólnej (i zdaje się, że udanej) pracy przy sensacyjno-przygodowym dyptyku "Hacktivist" dla Archaia Press znów postawi na dużą dawkę akcji, tym razem jednak w oprawie sci-fi, łączącej klimat kosmicznej przygody z teen dramą. "Joyride" zaoferuje wizję przyszłości, w której ludzkość zamknęła się na możliwość podboju kosmosu, skupia się na za to ciągłym prowadzeniu wojen na własnym podwórku, dodatkowo angażując do tego możliwe najmłodszych żołnierzy. Jednym z nich jest Uma, główna bohaterka komiksu, która po przechwyceniu z kosmosu tajemniczej wiadomości zamierza ruszyć jej tropem – wystarczy tylko zebrać odpowiednią do tego drużynę i przede wszystkim… ukraść statek kosmiczny.  A że w kosmos nikt teraz nie lata, bo po co szukać sobie tam wrogów jeśli mamy ich wystarczająco na Ziemi, to całe zadanie nie będzie łatwe i koniec końców dla wszystkich towarzyszy Umy oznaczać będzie po prostu dezercję. Dla fanów "Young Avengers" czy "Runaways" komiks powinien być jak znalazł. Pierwszy numer "Joyride" trafi na sklepowe półki 13 kwietnia. (PSz)

Jeszcze więcej Harley Quinn. W kwietniu ukaże się pierwszy zeszyt sześcioczęściowej mini-serii zatytułowanej "Harley Quinn and Her Gang of Harleys". Jak sądzę mówi on wszystko - historia w komiksie będzie kręciła się wokół porwania dr. Quinzel, a na jej ratunek rusza przedziwna banda jej asystentów/fanbojów. Frank Tieri i Jimmy Palmiotti piszą, Mauricet rysuje. Oprócz tego również w kwietniu z okazji Prima Aprilis ukaże się "Harley Quinn and The Suicide Squad April Fool's Special", w którym Harley zaprasza do grupy wsparcia dla anonimowych superłotrów. Żaden problem nie jest zbyt szalony, ani morderczy, a dyskrecja - gwarantowana. Scenariuszem 40-stronnicowej historii zajmie się Rob Williams, a obowiązkami ilustratora podzielą się Sean Galloway, Jim Lee i Scott Williams. Tak, ten Jim Lee i tak, ten Scott Williams, który od lat zajmuje się nakładaniem tuszu na szkice jednego z współwydawców DC. (KO)

W kwietniu na łamach jubileuszowego 50. numeru "Justice League" ukaże się finałowy akt "The Darkseid War" Geoffa Johnsa i Jasona Faboka. W powiększonym do 48 stron zeszycie poznamy ostateczny los Batmana, Supermana i Wonder Woman, a reperkusje tej historii będą miały olbrzymi wpływ na krajobraz uniwersum DC w najbliższej przyszłości. Czekajcie, gdzieś już to chyba słyszałem... Jeden event dobiega końca, rozpoczyna się kolejny - "Super League" będzie zamkniętą w ośmiu częściach opowieścią, która rozegra się w maju i kwietniu na łamach serii "Superman", "Batman/Superman," "Superman/Wonder Woman" i "Action Comics". Scenariusz wyjdzie spod ręki Petera J. Tomasiego ("Batman and Robin", "Green Lantern Corps"), a oprawą wizualną zajmie się Mikel Janin ("Justice League Dark", "Grayson"). "Super League" reklamowane jest jako kolejny rozdział w życiu Człowieka ze Stali, który, (nigdy nie zgadniecie!) zmieni w jego życiu dosłownie wszystko. (KO)

Brak komentarzy: