poniedziałek, 28 lipca 2014

#1680 - Komix-Express 254

Sierpniowe nowości Kultury Gniewu już się drukują. W drugim miesiącu wakacji nakładem warszawskiego wydawnictwa ukażą się trzy pozycje. Dla tych co przegapili KG szykuje trzecie już wydanie „Osiedla Swoboda” Śledzia (w miękkiej okładce, jakby kogoś to interesowało), a ci, którzy już mają jedną z dwóch poprzednich edycji, powinni skusić się na pierwszy spin-off głównej serii, czyli „Niedźwiedzia”. W tym albumie znajdą się zarówno historie publikowane wcześniej w „Produkcie” autorstwa Michała Śledzińskiego (scenariusz) i Kamila Kochańskiego (rysunki), jak i premierowy materiał. Stawkę uzupełnia album z zagraniczny, czyli długo oczekiwane „Pięć tysięcy kilometrów na sekundę” Manuela Fiora. Podczas 38. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Angoulême komiks ten zdobył Nagrodę dla Najlepszego Albumu, co powinno wystarczyć za najlepszą rekomendacje. Poza tym KG pochwaliła się, że Prosiak pracuje nad swoim nowym komiksem (premiera najwcześniej w przyszłym roku), a Piotrek Nowacki w pocie czoła rysuje kolejny album przygód „Misia Zbysia”.

Zapętlenie” jednak nie od Centrali. Daniel Chmielewski zrezygnował z publikacji w barwach poznańskiego wydawnictwa i ostatecznie jego album ukaże się nakładem wydawnictwa Timof Comics, a partnerem wydania (cokolwiek miałoby to znaczyć) będzie Wydawnictwo Komiksowe i Gildia. Premierę zaplanowano na Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów (28 sierpnia) i odbędzie się ona w Warszawie, a do szerszej dystrybucji komiks trafi 1 września. Szczegóły edycji - format A4, twarda oprawa, 144 strony. Cena jeszcze nieznana.

Zbiórka pieniędzy na album „Umarłem na Gibraltarze” zakończyła się powodzeniem. Projekt Piotra Mańkowskiego, Tomasza Kleszcza i Mariusza Topolskiego osiągnął pułap 7800 złotych, który pozwoli na wydrukowanie podstawowej wersji komiksu. Wciąż jednak można wspierać to przedsięwzięcie. Kiedy piszę te słowa do końca akcji pozostało jeszcze 9 dni, a licznik zatrzymał się na kwocie 8510. Jeśli uda się osiągnąć kolejny próg, czyli 9500 PLN, album ukaże się w oprawie z najlepszej dostępnej jakości kartonu, będzie powlekany folią, ze specjalnie tłoczonymi literami tytułu. A my przypominamy, że „Umarłem na Gibraltarze” to opowieść o wydarzeniach z 1943 roku mających miejsce w Europie, których finałem była śmierć generała Sikorskiego. Naczelny Wódz jest tu postacią drugoplanową, a głównymi bohaterami jest dwójka ludzi: polski kurier oraz enigmatyczny agent, który przybywa z Ameryki do Europy w celu wykonania supertajnej misji.
Ultron mark 1?
Na tydzień przed premierą „Strażników Galaktyki” i dzień przed prezentacją na Comic Conie Marvel ogłosił, że James Gunn będzie scenarzystą i reżyserem kontynuacji. Wiadomość ta nie może być żadnym zaskoczeniem biorąc pod uwagę pozytywny wydźwięk pierwszych recenzji i wielkie zaangażowanie Disney`a w promowanie nowej marki. Informację tę potwierdziła Nicole Perlman, która był jedną ze współscenarzystek „GotG”, ucinając w ten sposób spekulację, jakoby Gunn miałby zastąpić Jossa Whedona w roli reżysera trzecich „Avengers”. Whedon podpisał kontrakt z Domem Pomysłów na dwa kolejne obrazy, ale wciąż czekamy na informacje o jakie konkretnie filmy chodzi. Premiera kolejnych „Strażników” zaplanowana została na 28 lipca 2017 roku. Niestety, poza potwierdzeniem tej premiery w San Diego nie pojawiło się zbyt wiele konkretnych informacji, ale te które się pojawiły się bardzo dobre. Przede wszsytskim od 2017 Dom Pomysłów odchodzi od polityki dwóch filmów na rok na racz polityki trzech filmów na rok. Harmonogram na tą chwilę wygląda tak:

To stanie się z tarczą Capa...
01 sierpnia 2014: „Guardians of the Galaxy”
02 maja 2015: „Avengers: Age of Ultron”
17 lipca 2015: „Ant-Man”
06 maja 2016: „Captain America 3" (tytuł nieoficjalny)
08 lipca 2016: „Doctor Strange” (czeka na potwierdzenie)
05 maja 2017: film nieogłoszony
28 lipca 2017: „Guardians of the Galaxy” (tytuł nieoficjalny)
03 listopada 2017: film nieogłoszony
04 maja 2018: film nieogłoszony
06 lipca 2018: film nieogłoszony
Obsada "Avengers: Age of Ultron"
Kolejnym aktorem, który łączony jest z główną rolą w „Strange`u” jest Joaquin Phoenix. Nominowany trzykrotnie do Oscara 39-latek prowadzi wstępne rozmowy z Marvel Studios. Do filmowego mistrza sztuk magicznych przymierzani byli także Jared Leto, Justin Theroux i Tom Hardy, a ostatnio także Benedict Cumberbatch i Edgar Ramirez. Tymczasem z obsady „Ant-Mana” odeszli Patrick Wilson, Matt Gerard i Kevin Weisman. Ich odejście nie ma jednak nic wspólnego z Edgarem Wrightem i jego „artystycznymi różnicami”. W nowej wersji skryptu po prostu zabrakło miejsca na postacie grane przez Gerarda i Weismana, a Wilson musiał odejść z powodu konfliktu terminów. Dla równowagi do Paula Rudda i Micheala Douglasa dołączyła dwójka innych aktorów. Evengeline Lily („Lost”, „Hobbit”) wcieli się w Hope Van Dyne, córkę Hanka Pyma. Tak, tym razem nic nie spieprzyłem – Hope, nie Janet. Natomiast Corey Stoll („House of Cards” i „The Strain”) zagra głównego villaina filmu, czyli Darrena Crossa aka Yellowjacket. Jeśli idzie o filmowe newsy z Domu Pomysłów to tyle. Na deser - filmik z panelu w San Diego:


A co u konkurencji? Sony zdecydowało się przenieść premierę trzeciej odsłony „The Amazing Spider-Mana” z 2016 na 2018. Nie oznacza to jednak, że za dwa lata nie wybierzemy się do kina na „pajęczy” film – w planach wytwórni wciąż figuruje „Sinister Six” z premierą zaplanowaną na 11 listopada. Przetasowanie to jest efektem odejścia jednego ze scenarzystów, Roberta Orciego, z zespołu pracującego nad spider-franczyzą oraz kiepskim przyjęciu drugiego Pajęczaka. Jestem bardzo ciekaw jak wpłynie to na pracę Drew Goddarda, który jest reżyserem i scenarzystą obrazu traktującego o największych wrogach Petera Parkera. Oczywistym jest również, że opóźnią się prace nad czwartym Spiderem, który planowany był na 2018.

Brak komentarzy: