sobota, 28 listopada 2015

#2008 - Andrzejkowy Trans-Atlantyk 328

Fox oficjalnie wycofuje się z planów kręcenia kontynuacji "Fantastycznej Czwórki". Początkowo pomimo tego, że film został zmiażdżony przez krytykę, nie zarobił zbyt wielu pieniędzy, a fanom (delikatnie mówiąc) nie przypadł do gustu wytwórnia obstawała, że 9 czerwca 2017 do kin trafi sequel. W sierpniu Chris Aronson zapewniał, że może i pierwotny termin nie zostanie dotrzymany, ale "FF 2" zostanie nakręcony, a jeszcze we wrześniu producent Simon Kinberg mówił, że "chciałby, aby film powstał". Koniec końców w Foxie poszli po rozum do głowy i zrezygnowali z tych głupich pomysłów. No dobrze, ale co dalej? Co z zapowiadanym nieoficjalnie i pokątnie "X-Men vs. Fantastic Four"? Jeśli Fox odpuści realizację kolejnych filmów to straci prawa do ekranizacji przygód Pierwszej Rodziny trafią z powrotem do Marvela, a tego by pewnie pracujący w Century City panowie nie chcieli. Kolejny reboot? A może koprodukcja z Marvelem taka, jak w przypadku Sony i Człowieka-Pająka? Mają w Foxie twardy orzech do zgryzienia... (KO)Na początku 2016 roku BOOM! Studios zamierza wybrać się w znacznie odleglejszą przyszłość - na post-apokaliptyczną, zdewastowaną przez kosmitów Ziemię. Komiksem, który przeniesie nas w ten świat będzie "Turncoat", napisany przez Alexa Paknadela, mającego za sobą udany debiut na łamach wciąż trwającej mini-serii "Arcadia". Nowy tytuł zapowiadany jest jako mroczne sci-fi, sięgające korzeniami do takich klasyków jak "Blade Runner" czy "Wieczna Wojna" i opisujące Ziemię 300 lat po zniewoleniu ludzkości przez rasę obcych nazwanych Zarządcami. Ziemskie panowanie po pewnym czasie kosmitom się jednak nudzi dlatego opuszczają naszą planetę zostawiając ją w rękach ludzkości... Choć nie do końca. Zarządcy zostawili po sobie społeczność mieszańców: pół-ludzi, pół-obcych, szukających na Ziemi swojego miejsca i tożsamości. Główną bohaterką w tym świecie będzie Marta Gonzalez, była uczestniczka ruchu oporu, a obecnie prywatny detektyw, próbująca rozwikłać zagadkę porwania jednego z hybrydów. "Turncoat" ma więc zaserwować najbardziej chwytliwe elementy sci-fi (a może nawet fantastyki socjologicznej) w połączeniu z kryminałem. Z oprawę graficzną odpowiedzialny będzie Artyom Trakhanov ("Undertow"). Na całość złożą się cztery zeszyty, a pierwszy z nich wydany będzie w marcu przyszłego roku. (Psz)

Po względnym sukcesie sześcioczęściowego "Shafta" wydawnictwo Dynamite Entertainment planuje jeszcze trochę pociągnąć ten tytuł. Seria wprawdzie nie zamieni się od razu w on-going, ale otrzyma drugi zamknięty story-arc, nieco krótszy niż w przypadku "Complicated Man", bo zamykający się na przestrzeni czterech zeszytów. Również nie do końca będzie to ten sam komiks, bo dojdzie do zmiany na stanowisku rysownika. Poprzedni story-arc rysowany był przez Bilquisa Evely'ego, nowy zrealizowany zostanie kreską Dietricha Smitha ("Vampirella", "Army of Darkness"). Jak się odbije to na klimacie całości? Z pewnością będzie inaczej. Scenarzysta pozostaje ten sam - będzie nim David F. Walker ("Cyborg", "Tokyo Tribe"s), wielbiciel i znawca blaxploitation, autor sporej ilości tekstów na ten temat. "Shaft: Imitation of Life" w luźny sposób nawiązywał będzie do poprzedniej historii, po finale której główny bohater stal się publicznie rozpoznawalny i trafił na czołówki gazet. Teraz Shaft będzie próbował usunąć się w cień, rozwiązując pozornie mniej głośną sprawę. Popularność zdążyła jednak przyciągnąć do detektywa miejscowych gangsterów i... producentów filmowych. Odrobina gansterki plus Shaft w roli konsultanta na filmowym planie brzmi nietypowo, ale nie beznadziejnie. Efekty będziemy mogli sprawdzić już w lutym. (Psz)


Tak prezentuje się pierwszy trailer "Captain America: Civil War". Nie wiem czy ktoś tym razem w Marvelu zaspał, ale obyło się bombastycznych zapowiedzi, bez teaserów teasujących trailera i bez całego tego hype`u, który zwykle towarzyszy filmom z Domu Pomysłów. Ot, Chris Evans i Robert Downey Jr. pojawili się u Jimmy`ego Kimmela i pokazali, co mieli pokazać. Po obejrzeniu mam mieszane uczucia. Charakterystyczny klimat "Winter Soldiera" wydaje się zachowany, ale nie wiem czy pasuje on do "Civil War", które w wersji filmowej może mieć niewiele wspólnego z komiksowym oryginałem. Bo dostaniemy nie tyle "Wojnę", ile "Pojedynek", którego przyczyną będzie nie tyle świetnie nakreślony przez Marka Millara konflikt ideowy między Tony`m, a Steve`m, ale "sprawa Bucky`ego" (choć może bitwa w Sokovii będzie miała wagę wypadku w Stamford?). Wbrew moim oczekiwaniom wygląda na to, że nie będziemy mieli do czynienia z "Avengers" 2.5. I wreszcie dochodzimy do polskiego tytułu - dystrybutor przełożył "Civil War" na "Wojnę Bohaterów". Choć z początku mocno krzywiłem się na ten tytuł to koniec końców uważam, że nie jest on taki najgorszy. Doskonale rozumiem logikę, jaka stoi za takim przekładem. W końcu na ekranie zobaczymy okładających się herosów, a nie wojnę secesyjną...

I jeszcze plakaty promujące "Wojnę bohaterów"
Mściciele po koreańsku. "Avengers K" będzie nową linią komiksów, w której klasyczne historie z udziałem największych herosów Marvela zostaną opowiedziane w tradycyjnym połoudniowokoreańskim stylu zwanym manhwa. Na pierwszy ogień idzie klasyczna historia Roya Thomasa i Johna Buscemy traktująca o narodzinach Ultrona prosto z kart "Avengers" z lat sześćdziesiątych. Komiks autorstwa Si Yeon Parka (scenariusz), Ji Eun Parka (przekład) i tabunu rysowników (Woo Bin Choi, Jae Sung Lee, Min Ju Lee, Jae Woong Lee, Hee Ye Cho, Ji Hee Choi, In Young Lee) powstanie w koprodukcji Marvela z Daweon C.I. Każdy pomysł, aby spieniężyć markę jest dobry - szkody tylko, że dość ciekawy w sumie projekt zapowiada się paskudnie (sądzą po przykładowych planszach). Premierę liczącego sobie 168 stron albumu zaplanowano na maj 2016. (KO)
Irański artysta komiksowi Hadi Heidari został aresztowany za okazanie solidarności z ofiarami zamachów terrorystycznych w Paryżu. W dzień po opublikowaniu na Instagramie rysunku wieży Eiffle`a na tle płaczącej twarzy w biurze teherańskiej gazety, w której pracował zjawił się młody człowiek z nakazem aresztowania. Nie wiadomo z ramienia jakiej organizacji pracował, ale inni pracownicy "Shahrvand Daily" przypuszczają, że reprezentował Revolutionary Guards Intelligence Organization. To nie pierwsze aresztowanie 38-letniego twórcy, ostatnie w sierpniu 2012 roku, kiedy jego "The Blindfolded Men" wzbudziło liczne kontrowersje wśród przedstawicieli władz. Rząd tymczasowo zawiesił wydawanie "Shargh Newspaper", periodyku, w którym owa ilustracja się ukazała, a sam Heidari i wydawca Mehdi Rahmanian stanęli przed sądem. Zarzuty wobec obrażania weteranów wojny irańsko-irackiej zostały w końcu oddalone. (KO)

It`s... beautiful. Jeśli szukacie prezentu pod choinkę proszę, oto moja propozycja. 13-płytowa kolekcja zawierającą całość Marvel Phase Two. "Iron Man 3", "Thor: The Dark World", "Captain America: Winter Soldier", "Guardians of The Galaxy", "Avengers: Age of Ultron" oraz "Ant-Man" w wersji Blu-Ray, 3D Blu-Ray i DVD, a ekstra płytką z 166 minutami ekskluzywnych, bonusowych materiałów. Czego tam nie będzie - making ofy, wycięte sceny, komentarze no i oczywiście one-shoty. Do tego tona różnorakich gadżetów (strona z księgi Mrocznych Elfów, replika tatuażu Tony`ego, mundurowe naszywki Avengers i S.T.R.I.K.E.),  a za wisienkę na torcie robi znana ze "Strażników" replika 1:1 the Orb z Kamieniem Mocy w środku. Całość uzupełniają przygotowane przez Matta Fergusona fantastyczne grafiki na opakowaniach poszczególnych płyt. Do kupienia już od 8 grudnia w za niecałe 250 dolców w najbliższym sklepie komiksowym (pssst, na Amazonie mają za 200 baksów). A tymczasem w biednej Polsce kurs dolara właśnie przekroczył granicę 4 złotych... (KO)

Brak komentarzy: