wtorek, 4 lutego 2014

#1517 - Trans-Atlantyk 239

Czy Geoff Johns zwrócił się do Diane Nelson, pani prezydent DC Entertainment, z prośbą o ograniczenie tytułów nad którymi pracuje? Po tym, jak zrezygnował z pisania „Green Lanterna”, „Justice League of America” i „Aquaman”, a „Forever Evil” wkrótce dobiegnie swojego końca, zostaje mu jedynie „Justice League” i wyglądałoby na to, że będzie miał więcej czasu na wypełnianie obowiązków Chief Creative Officera, z czymkolwiek miałyby się one wiązać. Ale raczej do tego nie dojdzie – już wkrótce jeden z najbardziej gorących (wciąż!) scenarzystów w branży dostanie nowego on-goinga. Ma nim być „Superman”, który obecnie znajduje się w rękach Scotta Lobdella i Kennetha Rocaforta. Artystą, z którym będzie pracował Johns miałby zostać... John Romita Jr! Rysownik kojarzony niemal wyłącznie z Marvelem może stać się bohaterem jednego z najgłośniejszych transferów pomiędzy dwoma największymi komiksowymi wydawnictwa za Oceanem. Czy do niego dojdzie? Czekamy na oficjalne informacje!


O ile przejście Romity pozostaje na razie w sferze plotek, o tyle transfer w odwrotną stronę – z DC do Marvela – stał się udziałem Mike`a Martsa. Oficjalnie Marts pracę rozpocznie z lutym i jak zapewnia - jest bardzo podekscytowany perspektywą pracy w Marvelu. Były już redaktor linii komiksów z Mrocznym Rycerzem wraca do Domu Pomysłów, gdzie pracował w latach 1996-2006. W tamtym czasie spod jęgo ręki wyszły takie pozycje, jak „Astonishing X-Men” Jossa Whedona czy „New X-Men” Granta Morrisona. Czym będzie się teraz zajmował w Marvelu – nie wiadomo. Nie wiadomo także, kto przejmie schedę po Martsie w DC.

Na 30. rocznicę pracy Stana Sakai nad „Usagim Yojimbo” cieniem kładą się problemy zdrowotne żony artysty, Sharon. Walka z nieoperowalnym guzem mózgu przeniosła się do domu Państwa Sakai. Choć stan Sharon jest stabilny, to wymaga ona całodobowej, specjalistycznej opieki medycznej, której ubezpieczenie nie pokrywa. Dark Horse wraz z Comic Art Professional Society przygotuje specjalną antologię - „The Sakai Project: Artists Celebrate Thirty Years of Usagi Yojimbo”, z której wszystkie zyski zostaną przekazane rodzinie ojca długouchego samuraja. Jak sam tytuł wskazuje, na jego łamy zostaną zaproszeni artyści komiksowi, którzy swoją pracą chcą wspomóc kolegę po fachu w potrzebie. Swój udział potwierdzili już Arhur Adams, Mike Mignola, Brian M. Bendis, Bill Morrison, Jeff Smith i Matt Groening.

Obowiązkowy news filmowy - poznaliśmy kolejnego łotra/członka Złowieszczej Szóstki, który pojawi się w "The Amazing Spider-Man 2". Marc Webb oficjalnie potwierdził, że B.J. Novak wcieli się w postać Alistaira Smythe`go. Na Ziemi-616 villain ten zadebiutował w "The Amazing Spider-Man Annual" #19 w 1985 roku. Będąc wybitnym inżynierem, zajmował się konstruowaniem robotów, które miały pokonać Człowieka-Pająka. Polscy czytelnicy powinni go pamiętać z semikowych "Spiderów" i z serialu animowanego, w którym odgrywał dość dużą rolę, jako pomagier Kingpina.

Obowiązkowy news filmowy po raz drugi - z okazji tegorocznego Super Bowl premierę miały trzy nowe trailery filmów komiksowych. Najpierw Sony Pictures uderzyło z informacją, że w przerwie meczu Seahawks z Broncos pojawi się druga zajawka "The Amazing Spider-man 2", aby 12 godzin później Marvel Studios zapowiedziało trailer "Captain America: The Winter Soldier". Natomiast całkiem niespodziewanie między wódkę, a zakąskę wpieprzył się Micheal Bay z czwartymi "Transformers". Pierwsza zapowiedz "Age of Extinction" trwa nieco ponad 30 sekund, ale wreszcie dostaliśmy Dinoboty! Optimus Prime ujeżdżający mechanicznego T-Rexa? 12-latkowie posikają się ze szczęścia!

Brak komentarzy: