czwartek, 3 października 2013

#1382 - Kto żyw - na Łódź!

Już za chwilkę, już za momencik startuje największa komiksowa impreza w Polsce - Międzynarodowy Festiwal Komiksu (i Gier!) w Łodzi. Komiksowych gości po raz pierwszy w historii ugości nie Łódzki Dom Kultury na spółkę z Textilimpexem, ale Atlas Arena. Czy ta zmiana wyjdzie Festiwalowi na dobre - przekonamy się już za kilkadziesiąt godzin!


Za każdym razem, gdy zbliża się kolejna edycja eMeFKi zastanawiam się na ilu łódzkich konwentach byłem i nigdy nie mogę się ich doliczyć. Tym razem wychodzi, że będzie to mój siódmy raz. Niektórzy pewnie już teraz przygotowują się do podróży do Miasta Włókniarzy (o, szczęśliwcy!). Ja, wraz z krakowską ekipą, wyruszam w sobotę, bladym świtem. Zostaje do niedzieli, więc jeśli będziecie mieli ochotę zamienić ze mnie dwa słowa, przybić piątkę albo napić się czegoś mocniejszego wieczorem - dajcie znać!

Jak zwykle przy okazji MFKiG będę prowadził kilka spotkań. Chętnych - bardzo serdecznie zapraszam!

UPDATE! Giera podesłał listę spotkań, które on będzie prowadził, więc publikujemy uzupełnioną listę:


SOBOTA (5 października 2013 r.)
Atlas Arena, sala B

12.30 – Spotkanie z Bereniką Kołomycką i "Tej nocy dzika paprotka"
Ilustratorką komiksu dla dzieci opowie o współpracy ze scenarzysktą Marzeną Sową oraz przedstawi prezentację „Tomek w szkicach, czyli ewolucję wizualną głównego bohatera komiksu”. (Giera)

19:00 – Nieznana historia Marvel Comics – wzloty i upadki komiksowego giganta
Poprowadzę panel dyskusyjny, na którym porozmawiamy o książce Seana Howe`a "Niezwykła historia Marvel". O trykociarzach, Stanie Lee, Królu i wpływie tych niepoważnych komiksików na naszą kulturę będę rozmawiał z Bartoszem Czartoryskim (tłumaczem książki), Radosławem Pisułą (konsultantem merytorycznym) i Dawidem Przywalnym (doktoranta amerykanistyki UJ). (Kuba)


NIEDZIELA (6 października 2013 r.)
Atlas Arena, sala B

10.30 – Tomasz Samojlik - Komiksy z puszczy
Nikt nie robi takich komiksów dla dzieciaków, jak Tomasz Samojlik. W Łodzi będzie miała miejsca premiera jego najnowszego albumu" zatytułowanego "Bartnik Ignat i skarb puszczy". (Giera)


11.45 – Spotkanie z Branko Jelinkiem
Pamiętacie jeszcze Branko Jelinka? Słowacki artysta zadebiutował na polskim rynku albumem "Oskar Ed", który ukazał się w 2009 roku, a już rok później zgarnął nagrodę Grand Prix w konkursie na krótką formę komiksową przy MFKiG. (Kuba)

13.45 – Marcin Podolec i "Fugazi Music Club"
Artysta, którego nie trzeba chyba przedstawiać. Najwyższy z polskich komiksiarzy, a może i najszybszy.  "Kapitan Sheer", "Czasem", "Wszystko zajęte", a teraz "Fugazi Music Club". Nie idźcie na Rosińskiego, chodźcie na Kolca. (Kuba)

15.15 – Szaweł Płóciennik "Pinki – bohater z Placu Zbawiciela"
W zeszłym roku z Szawłem gadaliśmy o "Mojej terapii", w tym będzie mówić o "Pinkim". Rok temu było bardzo sympatycznie, mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie. Duża porcja pozytywnej energii gwarantowana! (Kuba)

Brak komentarzy: