poniedziałek, 19 czerwca 2017

#2328 - Trans-Atlantyk 391

Najeźdźcy z Dark Multiverse szykują się do inwazji na naszą rzeczywistość. W ramach uzupełnienia głównej historii eventu "Dark Nights: Metal" DC Comics szykuje siedem one-shotów, z których każdy będzie poświęcony jednej z alternatywnych wersji Mrocznego Rycerza pochodzących z różnych zakątków multiwersum. Każda z nich będzie skrajnie różna, ale wszystkie w równym stopniu skorumpowane i złowieszcze. Każdy z poszczególnych zeszytów kosztować będzie 3.99 $, a ich okładki wyjdą spod ręki Jasona Faboka. Poszczególni Mroczni Mroczni Rycerze będą pojawiać się według następującego planu:

"The Red Death" - Joshua Williamson i Carmine Di, 20 września
"The Murder Machine" - Frank Tieri i Ricardo Federici, 27 września
"The Dawnbreaker" - Sam Humphries i Ethan Van Sciver, 4 październik
"The Drowned" - Dan Abnett i Philip Tan, 18 październik
"The Merciless" - Peter J. Tomasi i Francis Manapul, 25 październik
"The Devastator" - twórcy nie podani, 1 listopad
"The Batman Who Laughs" - twórcy nie podani, 15 listopad

Pojawienie się tych bat-sobowtórów nie pozostanie bez wpływu na świat Rebirth, a szczególnie na jego villainów. A co będzie ich celem? Gotham City, rzecz jasna. Mieszkańcy małej ojczyzny Gacka nie zamierzają poddawać się jednak bez walki - opowieść o ich walce będzie tematem crossovera "Gotham Resistance", który rozegra się na łamach "Teen Titans" #12 autorstwa Benjamina Percy`ego i Mirka Andolfo, "Nightwinga" #29 Tima Seeley`a i Paula Pelletiera oraz "Suicide Squad" #26 Roba Williamsa i Stjepana Sejica.

11 września 1992 roku na antenie Fox Kids premierowo wyemitowano odcinek "Batman: The Animated Series" zatytułowany "Joker’s Favor". Zapisał się on w historii amerykańskiej popkultury debiutem Harley Quinn, tyle szalonej, co urokliwej pomocnicy Jokera. Głosu użyczyła jej Arleen Sorkin. Nietrudno policzyć, że już wkrótce od tamtego wydarzenia minie niemal ćwierć wieku. Przez 25 lat Harley z drugoligowej łotrzycy Mrocznego Rycerza stała się jedną z najważniejszych postaci w DC, cieszącej się olbrzymią popularnością, z kilkoma on-goingami na koncie i występem na wielkim ekranie. Według Jima Lee w chwili obecnie stanowi ona czwarty filar uniwersum obok Batmana, Supermana i Wonder Woman. Naturalnym jest więc , że nie obejdzie się bez czegoś specjalnego z okazji jej okrągłych urodzin. We wrześniu ukaże się "Harley Quinn 25th Anniversary Special", 48-stronnicowy one-shot, którego autorami będą twórcy mocną związani z tą postacią. Nie zabraknie więc Amandy Conner i Jimmy`ego Palmiottiego oraz Paula Diniego, których chyba nikomu nie muszę przedstawiać. Okładki przygotują Lee i Dini, oprawą graficzną zajmie się Chad Hardin oraz Joe Quinones, a komiks będzie jednocześnie debiutem w DC Chipa Zdarsky`ego, znanego z marvelowskiego "Kaczora Howarda".
 

Scott Snyder zapowiada nową serię z Batmanem, która ma stawiać na artystyczną wolność w ekskluzywnym formacie. Nowy tytuł ma zastąpić "All Star Batman", pierwszą pozycję pod szyldem Rebirth, która wkrótce dobiegnie swojego kresu. Tytuł, który swego czasu zapowiadał się na prawdziwą perłą w koronie nowej inicjatywy DC Comics z jednej strony miał stać się polem popisu dla najlepszych rysowników (Johna Romity Jra., Jocka, Rafaela Albuquerquego między innymi), a z drugiej stanowić kontynuację przygody Snydera z Mrocznym Rycerze, która zaczęła się w 2011 roku, jeszcze przed epoką New 52. Ale finałowy, czternasty numer "All Star Batman", który ukaże się we wrześniu, nie będzie końcem koncepcji ekskluzywnej serii z Gackiem pisanej przez Snydera i ilustrowanej przez amerykańskie gwiazdy ołówka. Dosłownie na dniach ma pojawić się zapowiedź nowego on-goinga z udziałem między innymi Paula Pope`a (!!!), Sean Murphy`ego i Lee Bermejo. Wszelkie szczegóły dotyczące nowego tytułu mają pojawić się już wkrótce.
 
Kiedy barbarzyńca poznał amazonkę - na wrzesień zaplanowano premierę pierwszego zeszytu crossoveru "Wonder Woman/Conan". Kocham crossovery, kocham Wonder Woman, a możliwość opowiedzenia historii z udziałem postaci stworzonej przez Roberta E. Howarda i jednej z największych wojowniczek DCU jest spełnieniem jednego z moich marzeń - komentowała Gail Simone, która podjęła się napisania scenariusza komiksu zamykającego się w sześciu zeszytach. Wydaje się, że DC i Dark Horse postawiło na odpowiednią osobę. Simone ma doświadczenie zarówno z bohaterami Ery Hyboryjskiej (pisała "Red Sonję"), a jej run w "WW" cieszy się dużą estymą zarówno u fanów, jak i krytyków, choć trzeba przyznać, że opis fabuły nie brzmi zbyt zachęcająco. Para tytułowych bohaterów ma zostać zmuszona do brutalnych walk na arenie gladiatorów. I tylko współpracując razem bla, bla, bla... W każdym razie oprawą graficzną zajmie się Aaron Lopresti, a okładki wyjdą spod ołówków Liama Sharpa i Daricka Robertsona.


A jak już przy Dianie jesteśmy to warto wspomnieć, że jej on-going zostanie przejęty przez nowych artystów. Wraz z numerem 31. na pokładzie zawitają nominowany ostatnio do nagrody GLAAD scenarzysta James Robinson oraz rysownicy Carlo Pagulayan i Emanuela Lupacchino. Planowo mają oni tworzyć "Wonder Woman" przez najbliższe pół roku, a ich pierwsza historia, która wystartuje we wrześniu, zatytułowana będzie "Children of the Gods". Fabuła będzie kręcić się wokół postaci brata Wonder Women imieniem Jason. Kim jest? Skąd w ogóle mężczyzna wziął się na Themiskirze i jaki był jego dalszy los? Tego dowiemy się już wkrótce, a jeśli sądzić po okładce autorstwa Bryana Hitcha swoje role do odegrania w tej historii będą mieli także Grail, córka Darkseida i Giganta, klasyczna przeciwniczka Diany.

Jedną z największych tajemnic Rebirth wciąż pozostaje tożsamość tajemniczego Mr. Oza. Niektórzy w postaci, która zza kulis manipuluje życiem Supermana, dopatrują się Ozymandiasza ze "Strażników" Moore`a i Gibbonsa, inni - Pariaha, wędrującego między światami naukowca, który zadebiutował w klasycznym "Crisis on Infinite Earths". DC Comics zdecydowało się rzucić wreszcie nieco światła na tę sprawę na łamach historii "The Oz Effect". Jej pierwszy odcinek ukaże się na łamach "Action Comics" #987 i jeśli wierzyć zapowiedziom Człowieka ze Stali czekają rewolucyjne zmiany. Scenariusz wyjdzie spod ręki Dana Jurgensa, a oprawą graficzną zajmą się Viktor Bogdanovic i Patch Zircher.

Brak komentarzy: