wtorek, 7 lipca 2015

#1909 - All New All Different Marvel - zapowiedzi (3)

Wygląda na to, że Hulk będzie jednym z bohaterów, którego czekają spore zmiany po zakończeniu „Secret Wars”. W nowej serii z zielonym olbrzymem wymownie zatytułowanej „The Totally Awesome Hulk” pod kupą napromieniowanych promieniami gamma mięśni ma kryć się ktoś inny, niż Bruce Banner. Kim jest „totalnie zajebisty” Hulk? Już sam tytuł napakowany jest pychą i przesadą, co doskonale pasuje do tego, kim nowy Hulk jest. Więcej nie mogę powiedzieć! – mówi Greg Pak, scenarzysta serii. Ale autorzy nie zamierzają długo trzymać w niepewności swoich czytelników - tożsamość bohatera zdradzona zostanie już w premierowym numerze, na pierwszej stronie, a ujawnienie tej tajemnicy będzie napędzać akcję w kolejnych numerach. Dla Paka seria ta będzie powrotem do pisania przygód zielonego giganta po prawie czteroletniej przerwie, ale nowy Hulka ma się bardzo różnić od swojej „starej wersji”. Ma mieć inną motywację do działania, zupełnie inną historię i przede wszystkim będzie uwielbiał swoje „potworne” wcielenie. Pak zdecydował usunąć się klasyczny motyw konfliktu między Bannerem, a jego drugim ja, co wydaje się zabiegiem bardzo odważnym. W pierwszej historii na gościnnych występach pojawią się Spider-Man i She-Hulk, a oprawą graficzną ma zająć się Frank Cho.Wielu fanów Marvela obawiało się, że wraz z początkiem epoki All New All Different zabraknie w Marvelu miejsca dla mutantów. Snuto teorie spiskowe, jakoby liczykrupy z Domu Pomysłów zrezygnują z jednej ze swoich najcenniejszych marek, aby dogryźć wytwórni Fox, która posiada filmowe prawa do X-Men. Nie dojdzie jednak do tego - zgodnie z zapowiedziami Axela Alonsa mutanci nie znikną z Ziemi-616, choć przyznać trzeba, że oferta x-komiksów zostanie ograniczona do sześciu tytułów. W porównaniu z lata dziewięćdziesiątymi minionego wieku, kiedy miesięcznie ukazywało się naście mutanckich zeszytów to naprawdę niewiele.

Extraordinary X-Men
Autorzy: Jeff Lemire (scenariusz), Humberto Ramos (rysunki)

Między finałem „Secret Wars”, a początek ery All New All Different bardzo wiele zmieniło się w świecie mutantów. Wielu z prominentnych członków X-Men – w tym Cyclops – zniknęło, mgły Terriganu zaczęły mieć nieprzewidywalny wpływ na nosicieli genu X i wreszcie doszło do jakiegoś wydarzenia związanego z Inhumans, które wywróciło status quo do góry nogami. Jeff Lemire, scenarzysta nowego flagowego x-tytułu „Extraordinary X-Men”, nie chce zdradzać zbyt wiele z fabuły pisanego przez siebie komiksu. Skład tylko z pozoru prezentuje się klasycznie, przypominając ten z epoki Claremonta i Byrne`a. Jest Storm, Colossus, Nightcrawler, ale Wolverine`a zastąpiła jego futurystyczna wersja ze świata „Old Man Logan”, a żeby było ciekawie dołożono dorosłego Icemana (który niedawno oświadczył, że jest gejem pomyłka - to młody oświadczył, że jest gejem), młodziutką Jean Grey z All-New X-Men i Magik po przejściach. Wybierając skład mojej drużyny zdecydowałem się na kombinację moich ulubionych bohaterów z tymi, którzy ucieleśniają to, czym X-Men są – komentował scenarzysta. Lemire w swojej serii chce skupić się na tym, co od zawsze było mocnym punktem komiksów z X w tytule, czyli ciekawych relacjach między postaciami. Dlatego ograniczył obsadę serii tylko do kilku głównych bohaterów, z których każdy ma dostać swoje pięć minut. Oczywiście, na kartach komiksu zobaczymy także innych mutantów, ale odgrywać oni będą role zdecydowanie drugoplanowe. Opowiadjaąc o swoim podejściu do pisania X-Men Lemire idzie wyraźnie tropem Granta Morrisona i Jossa Whedona, a więc twórców, których fani mutantów wspominają bardzo ciepło.


Uncanny X-Men
Autorzy: Cullen Bunn (scenariusz), Greg Land (rysunki)

Magneto, Sabertooth, Psylocke, Mystique i Fantomex – mutancki fanatyk i czwórka doskonale wyszkolonych zabójców – wygląda mi to na nową inkarnację X-Force. Z kolei nazwisko scenarzysty wskazywałoby na jakieś pokrewieństwo z solową serią z mistrzem magnetyzmu w roli głównej.

All New X-Men
Autorzy: Dennis Hopeless (scenariusz), Mark Bagley (rysunki)

Kontynuacja przygód sprowadzonej z przeszłości piątki oryginalnych X-Men. Dennis Hopeless zastąpił Briana Bendisa na fotelu scenarzysty, a młoda Jean Grey, która trafiła do „Extraordinary”, ustąpiła miejsca X-23. Sądząc po okładce nastoletni zespół mutantów rusza w podróż...

Deadpool
Autorzy: Gerry Duggan (scenariusz), Mike Hawthorne (rysunki), Tony Moore (okładki)

Kolejna kontynuacja. Duggan to chyba najlepsze, co przytrafiło się Wade`owi Wilsonowi od czasu pierwszej serii Joe Kelly`ego.

All New Wolverine
Autorzy: Tom Taylor (scenariusz), David Lopez (rysunki), David Marquez (okładki)

Laura Kinney długo szykowała się do przejęcie schedy po Loganie i wreszcie zrobiono to, co powinno być zrobione dobrą dekadę temu. Cieszy również, że przy tytule pracował będzie Tom Taylor, obiecujący scenarzysta, który jak tylko wybił się w DC, został podprowadzony przez konkurencję.


Old Man Logan
Autorzy: Jeff Lemire (scenariusz), Andrea Sorrentino (rysunki)

Ale oczywiście stary, dobry Wolverine nie zniknie z Ziemi-616. Jednak zamiast bohatera, który zginął na łamach „Death of Wolverine” dostaniemy alternatywną wersję Rosomaka z millarowskiego „Old Man Logan”. Tą samą, która zamordowała wszystkich swoich przyjaciół. Jestem bardzo ciekaw, co dla Wolviego szykuje Jeff Lemire...

Guardians Of The Galaxy
Autorzy: Brian Michael Bendis (scenariusz), Valerio Schiti (rysunki)

Bendis kontynuuje swoją pracą nad Strażnikami ku rozpaczy fanów serii. Myślicie, że gorzej być nie może? Popatrzcie na nowy skład. W płaszczu Star-Lorda Kitty Pryde (bo któżby inny!), Rocket w roli lider, Ben Grimm i Venom zamiast Gamory i Moondragon.

Star-Lord
Autorzy: Sam Humphries (scenariusz), Javier Garron (A), Dave Johnson (CA)

Seria zgubiła „Legendary” w tytule, ale poza tym wydaje się, że będzie to kolejna kontynuacja. Nieźle przyjęty Humphries pozostał na stanowisku scenarzysty, a okładka jest doprawdy intrygująca.

Drax
Autorzy: CM Punk, Cullen Bunn (scenariusz), Ed McGuinness (A)

O tym komiksie już pisaliśmy, kiedy w Chicago pojawiła się jego pierwsza zapowiedz. Zapaśnik piszący przygody kosmicznego siłacza. Od tamtej pory do CM Punk, uprawiającego wrestling sportowca dołączył Cullen Bunn.


Nova
Autorzy: Sean Ryan (scenariusz), Cory Smith (rysunki), Humberto Ramos (okładki)

Mocne postawienie na Sama Alexandra i usunięcie Richarda Ridera w cień to w mojej ocenie ruch bardzo pochopny, ale trzeba przyznać Marvelowi, że pozostaje konsekwentny. Patrząc na grafikę byłbym bardzo sceptyczny z zapowiadaniem, że oryginalny (i jedyny słuszny!) Nova powróci, choć po cichu na to liczę. Sporym znakiem zapytania jest również postać scenarzysty – Sean Ryan do tej pory pracował jako redaktor, zarówno w DC, jak i Marvelu i rzeczony on-going będzie dla niego debiutem.

Angela, Asgard's Assassin
Autorzy: Marguerite Bennett (scenariusz), Kim Jacinto, Stephanie Hans (rysunki), Julian Totino Tedesco (okładki)

Losów wymyślonej przez Neila Gaimana postaci w Marvelu ciąg dalszy. Zaczynała w Asgardzie, potem powędrowała w kosmos, a teraz Angela trafia do... piekła? Bennet zastępuje Gillena.

Karnak
Autorzy: Warren Ellis (scenariusz), Gerardo Zaffino (rysunki), David Aja (okładki)

Największa chyba niespodzianka All New All Different. Sytuacja nieco podobno do tej z „Spider-Manem 2099” z Peterem Davidem na pokładzie, a więc bohater drogiego planu pisany przez scenarzystę z absolutnego topu. W Marvelu Warrenowi Ellisowi wiedzie się różne, tytuły znakomite („Moon Knight”), przeplata z cienizną („Original Sin”). Jak będzie tym razem? Podobno artysta jest bardzo wybredny, jeśli chodzi o zlecenia na super-hero. Jeśli więc bierze się za „Karnaka” to wierzę, że widzi w tym projekcie potencjał. Wyjdzie, albo nie wyjdzie, ale okładki Aji na pewno będą trzymały poziom.

Brak komentarzy: