piątek, 28 maja 2010

#464 - The Batmans: Track 42 - Jakub Babczyński

Dzisiejszy Mroczny Rycerz został narysowany przez Jakuba Babczyńskiego. Gdański rysownik debiutował w zinie "Vormkfasa", w zamierzchłym roku 1997. Potem przyszła kolej na występy w undergroundowej antologii "Opowieści Tramwajowe", magazynie "Gdak", zbiorze "Komiksownia" i "Japonii widzianej oczami 20. autorów". Natomiast wydana w 2007 roku "Ballada o Eulalii" (do scenariusza Jerzego Szyłaka) byłą jego pełnometrażowym debiutem. Kuba przygotował także ilustrację zdobiącą plakat drugiego Bałtyckiego Festiwalu Komiksu GDAK w 2009 roku. Na tym konwencie zwyciężył w konkursie na pasek komiksowy o tematyce morskiej. Obecnie pracuje z Szyłakiem nad kolejnym komiksem ("Prawdziwy Przyjaciel"). (KO)
Dzisiejszym zwycięzcą został Kazik, który jako pierwszy (i jedyny) podał prawidłową odpowiedź co do batmaniej zagadki. Gratulujemy!

Po zeszłotygodniowym zwycięstwie Roberta Sienickiego zabawa w odgadywanie autorów Mrocznych Muzycznych Batmanów nabrała rumieńców, a pauzujący na własne życzenie przez dwie kolejki (poprzednią i dzisiejszą) Maciej Pałka czuje już zapewne oddech przeciwników na plecach. I nie ma co się dziwić - w ciągu zaledwie najbliższych pięciu piątków może on stracić żółtą koszulkę samotnego lidera wyścigu! Do dzieła więc! (ŁM)

17 komentarzy:

Ystad pisze...

Rebelka ?

r. sienicki pisze...

Otusiunio?

r. sienicki pisze...

Jacek Świdziński??

Ystad pisze...

Najgorsze jest to, że ja mam wrażenie że powinienem to wiedzieć bez zająknięcia....

r. sienicki pisze...

Widzę, że nie jestem jedyny. Patrze na te kreski i myślę, że są kurewsko znajome.
Pałka pewnie siedzi przed komputerkiem i setnie sie bawi.

Ystad pisze...

to ja teraz bede napierdzielał strzałami z biodra. Ręce bez łokci - Ewa Juszczuk :>

asu pisze...

Mikołaj Tkacz

Mr. Herring pisze...

Breyfogle!

mazol pisze...

Asu?

Misiael pisze...

Śledź :)

Łukasz Mazur pisze...

Podpowiedź numer jeden:

twórca dzisiejszego Batmana parę lat temu stworzył grafiki na potrzeby albumu/albumiku do scenariusza jednego z najbardziej znanych rodzimych scenarzystów.

spud pisze...

Jaszczu?

Kaj-Man pisze...

Ja?

Anonimowy pisze...

Jakub Babczyński

kazik

asu pisze...

Wojtek Stefaniec

godai pisze...

Pałka?

Ystad pisze...

Gawronkiewicz?