piątek, 17 lipca 2015

#1913 - Raport z San Diego 2015 (1)

Będzie nowy filmowy „Blade”? Odtwórca roli marvelowskiego łowcy wampirów Wesley Snipes w jednym z wywiadów promujących nowy serial „The Player”, który zadebiutuje na antenie NBC jesienią wspomniał, że spotkał się z przedstawicielami Domu Pomysłów w tej sprawie. To było bardzo sympatyczne i owocne spotkanie. Rozmawialiśmy o wielu sprawach – potwierdził aktor dodając, że wkrótce odbędzie się kolejny "szczyt" w sprawie nowej ekranizacji „Blade`a”. Jeśli jednak nic z tego projektu nie wyjdzie, Snipes jest otwarty na inne propozycje Marvela. Jestem wielkim fanem ich produkcji i chciałbym być częścią ich rodziny. Jeśli nie zrobimy „Blade`a 4” to chciałby zrealizować jakiś inny projekt z Marvelem. Warto w tym miejscu przypomnieć, że pierwszy „Blade” z 1998 roku jest bardzo ważnym filmem w dziejach przenoszenia komiksowych superbohaterów na kinowy ekran. Bez sukcesu obrazu Stephena Norringtona nie zrealizowano by „X-Men” i „Spider-Mana”, które nakręciły koniunkturę na tego typu produkcje.


Amerykański klasyk prozy science-fiction William Gibson, uchodzący za ojca cyberpunku oprócz powieści, opowiadań, esejów i artykułów pisał już scenariusze filmowe i telewizyjne, a już wkrótce zadebiutuje, jako twórca komiksowy. IDW Publishing już w maju tego roku ogłosiło, że autor kultowego „Neuromancera” pracuje nad serią komiksową. A dokładniej nad przysposobienie scenariusza filmowego, który stworzył wraz z aktorem Michaelem St. John Smithem do formatu mini-serii. W San Diego poznaliśmy nieco więcej szczegółów - historia nazywać się będzie „Archangel”, jej oprawą graficzną zajmie się Butch Guice (znany polskiemu czytelnikowi między innymi z semikowego „Supermana”), a punktem wyjścia fabuły mają być ostatnie dni II Wojny Światowej i jej wpływ na dzisiejszy świat. Przybliżona data premiery pierwszego zeszytu – 2016 rok.

Dreadstar” powraca. Prawa do telewizyjnej adaptacji komiksu Jima Starlina zostały kupione przez Universal Cable Productions i Benderspink, a w lutym rozpoczęły się prace nad developmentem projektu. Autor komiksu znalazł zatrudnienie przy szlifowaniu skryptu. Ale to nie wszystko, bo Starlin zdecydował się również wskrzesić komiks w postaci nowej mini-serii. Sam chce zająć się scenariuszem i oprawą graficzną, a kiedy całość zostanie skończona, zacznie rozglądać się za jakimś wydawcą. „Dreadstar” to kultowy komiks science-fiction z lat osiemdziesiątych, który wydawany był w ramach marvelowskiego imprintu Epic Comics. Po ukazaniu się 26 zeszytów seria została przejęta przez First Comics i publikowana była do 1991 roku, kiedy ukazał się jej ostatni, 64. numer. Nie będzie to pierwszy powrót „Dreadstara”, gdyż w 1994 roku Peter David napisał, a Ernie Colon narysował sześcioczęściową kontynuację.

 

Tak prezentuje się pierwszy trailer "Vixen", nowego animowanego serialu dziejącego się w uniwersum "Green Arrowa" i "Flasha", który będzie miał swoją premierę w jesienią tego roku na cyfrowej platformie The CW Seed

Andy Kubert i Klaus Janson rysownikami „The Dark Knight III: The Master Race”. Dołączą oni do scenarzystów Franka Millera i Briana Azzarello w pracy nad sequelem jednego z najważniejszych komiksów z Batmanem w roli głównej. Poza tym DC Comics ogłosiło, że Miller będzie miał swój udział w oprawie graficznej, a także przygotuje okładki. Szkicem zajmie się Kubert, a tusz nałoży Janson, a więc inker klasycznego „Powrotu Mrocznego Rycerza” z 1986 roku. Każdy z ośmiu 32-stronicowych zeszytów „Master Race” będzie zawierał 16 dodatkowego materiału. Pod szyldem „Dark Knight Universe” zaproszeni artyści będą rozwijać tło świata stworzonego przez Millera. Wciąż nie podano konkretnej daty premiery trzeciego cyklu „The Dark Knight”, wiadomo tylko że będzie to jeden z jesiennych miesięcy 2016 roku.

Coraz więcej komiksowego „Star Treka” w IDW. Regularna seria dobije do 50. jubileuszowego numeru już w październiku stając się tym samym najdłużej publikowanym on-goingiem opartym na motywach kultowego serialu Gene`go Roddenberry`ego. Z tej okazji na jej potrzeby zaadaptowany zostanie jeden z najsłynniejszych star-trekowych odcinków, czyli „Mirror Mirror”, a nieco później, bo w grudniu wystartuje nowa mini-seria. „Star Trek: Starfleet Academy” będzie traktować nie tylko o wczesnych perypetiach Spock, Uhury i Kirka, kiedy byli jeszcze nieopierzonymi rekrutami, ale również o przygodach całkowicie nowych bohaterów, który są studentami Akademii obecnie, gdy załoga Star Treka dociera tam, gdzie jeszcze nikt inny nie dotarł. Skryptem zajmie się regularny skryba „Star Treka”, czyli Mike Johnson wspomagany przez Ryana Parrota, a rysunki wyjdą spod ręki Dereka Charma.

Batman uczestniczył już w bardzo wielu dziwacznych crossoverach, więc jego spotkanie z Wojowniczymi Żółwiami Ninja nie może specjalnie dziwić. Zaplanowana na listopad sześcioczęściowa mini-seria „Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles” wyjdzie spod ręki Jamesa Tyniona IV (scenariusz) i Freddiego E. Wiliamsa II (ilustracje). Jeden z ojców Turtlesów, Kevin Eastman, dołoży swoje trzy grosze pomagając przy okładkach. Zabrani Żółwi do Gotham to spełnienie snu każdego komiksowego fana – komentował scenarzysta. Całość zapowiada się na typowy crossover marek z dwóch zupełnie różnych światów – w wyniku machinacji Kranga cztery bohaterskie żółwie przenoszą się do miasta strzeżonego przez Mrocznego Rycerza, który stanie się ich jedyną nadzieją na pokonanie odwiecznych wrogów i powrót do domu. „Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles” będzie to kolejny po „Star Trek/Legion of Super-Heroes” i „Star Trek/Green Lantern: The Spectrum War” wspólny projekt DC Comics i IDW Publishing.

Pierwszej spojrzenie na filmowy "Legion Samobójców" (ach ta fantazja polskich dystrybutorów!) i pomimo wszechobecnego zachwytu nad realistyczną estetyką, dziwkarską Harley Quinn i debiutem nowego Jokera osobiście umocniłem się w swoim sceptycyzmie.

Magazyn „Heavy Metal” nabył prawa do filmowej adaptacji „Roche Limit”. Wydana przez Image Comics w 2014 roku mini-seria autorstwa Micheala Moreci`ego spotkała się z całkiem ciepłym przyjęciem, zarówno przez fanów, jak i krytykę. Obecnie publikowany jest sequel, a w ostatni, trzeci epizod jest w planach. To już drugi po „Hoax Hunters” komiks Moreciego, którego szefowie „Heavy Metalu” chcą przerobić na film. Jeff Krelitz, David Boxenbaum i Brian Witten wymieniani są jako producenci, a scenariusz ma wyjść spod ręki Setha Sherwooda, pracującego nad nowym „Leatherface`m”.

Choć „Convergence” dobiegło swojego końca DC planuje trzy serie, które będą rozgrywały się w alternatywnych światach przedstawionych na łamach eventu i staną się swoistym sequelem tego eventu. W „Superman: Lois and Clark” Dana Jurgensa i Lee Weeksa zobaczymy Clarka Kenta, Lois Lane i ich syna, którzy próbuje przystosować się do życia w nie swoim czasie i świecie. Czy uda im się ocalić ich nowy dom przed losem, jaki spotkał ich rzeczywistość? Z kolei w „Titans Hunt” Dana Abnetta i Paulo Siqueira poznamy sekretę historię Tytanów, o których zapomniał świat. Kim są Dick Grayson, Roy Harper, Donna Troy i Garth, którzy pojawiają się w wizjach młodej wieszczki, Lilith? Kim są Mal, Gnarrk, Hank Hall, Dawn Granger i co łączy ich z losem każdej duszy na ziemie? Stawkę uzupełnia „Telos” Jeffa Kinga, Carlo Pagulayan i Jasona Paza opowie historię z głównym villainem „Convergence” w roli głównej, który podróżuje przez czas i przestrzeń, aby odkryć prawdę o swoich pochodzeniu.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

"Regularna seria dobije do 50. jubileuszowego numeru już w październiku stając się tym samym najdłużej publikowanym on-goingiem opartym na motywach kultowego serialu Gene`go Roddenberry`ego."

O przepraszam; zdarzały się dłuższe - np.

http://www.comicvine.com/star-trek/4050-2364/?page=2

http://www.comicvine.com/star-trek/4050-4212/

Choć pięćdziesiąt numerów to jak na nasze czasy rzeczywiście nie mało.