sobota, 12 marca 2016

#2093 - Trans-Atlantyk 342

Łyyyyychaaa! Amazon zamówił pilot od aktorskiego serialu opartego na klutowym „Kleszczu” („The Tick”). Realizujący projekt Sony Pictures na stanowisku jednego z producentów i scenarzystę obsadziło ojca znakomitego oryginału Bena Edlunda. Obsadzono również pierwszych aktorów – Griffin Newman zagra side-kicka głównego bohatera, Artura, a Valorie Curry wcieli się w jego siostrę, Dot Everest. Raczej nie ma większych szans, aby Patrick Warburton, gwiazda poprzedniej wersji serialu, która na antenie przetrwała dziewięć odcinków powrócił w roli tytułów. Póki co występuje w „Crowded” na NBC, a casting na Kleszcza trwa. Czy wiadomo coś na temat fabuły? Ma się ona podobno kręcić wokół amnezji głównego bohatera i jego powrotu do walki z przestępczością. Tick przez długie lata był maskotką sklepu komiksowego New England Comics, w którym Edlung pracował, zanim zaczął robić karierę w telewizji. Którą udało mu się zrobić – jego nazwisko przewija się w „Firefly”, „Angel”, „Supernatural” czy „Gotham”. Jego bohater swoją popularność zawdzięcza serialowi animowanemu, który doczekał się także polskiej wersji, emitowanej dawno, dawno temu na Fox Kids.„Village Vioce” donosi, że DC Comics i BOOM Studios! szykują crossover, który jest zbyt fantastyczny, aby nie doszedł do skutku – w ramach jednej mini-serii „Gotham Academy” spotka się z „Lumberjanes”. Na okładce widzimy bohaterki serii BOOM! Studios (April, Jo, Molly, Mal i Ripley) oraz studentki z miasta Batmana (Olive, Maps, Pomeline Fritch, Colton Rivera i Kyle Mizoguchi). W zasadzie niewiele jeszcze wiemy o tym projekcie, a przynajmniej o tym, o czym będzie traktował. Póki co zdradzono konkretny - komiks zadebiutuje w czerwcu. Zamknie się w sumie w sześciu zeszytach. Podano nazwiska autorów, czy raczej - autorek. Scenariuszem ma zająć się Chynna Clugston-Flores („Blue Monday”, „Queen Bee”), a oprawą graficzną znana z „Lumberjanes” i „Steven Universe” Rosemary Valero-O'Connell.

"DEATHMATE IS COMING" – w taki sposób Valiant zapowiada swój letni event na rok 2016. Jego tytuł nawiązuje do crossovera z lat dziewięćdziesiątych, w którym bohaterowie Image spotkali się z reprezentantami Valianta. Role główne grali członkowie między innymi Youngblood, Cyberforce czy Gen13, a wśród autorów można znaleźć takie nazwiska, jak Bob Layton, Jim Lee, David Micheline czy Marc Silvestri. Jak to zwykle bywa, wydawnictwo ograniczyło się jedynie do zajawki, skąpiąc jakichkolwiek konkretnych informacji. Sygnał, czytelnicy – spekulujcie sobie w najlepsze, a my was potrzymamy w niepewności – jest aż nazbyt jasny. Nie wiadomo kto zajmie się oprawą graficzną i scenariuszem, ani jacy herosi będą zaangażowani, ba – może okazać się, że to wcale nie będzie event, tylko coś zupełnie innego...

Ekipa Tony`ego w pełnej (prawie...) krasie.
W kwestii zarabiania na Batmanie nic już nie jest mnie w stanie zaskoczyć. Ostatnio DC postanowiło spieniężyć koncept pachnieć, jak Mroczny Rycerz. Do sprzedaży w amerykańskich drogeriach trafił dezodorant sygnowany twarzą najsłynniejszego komiksowego superherosa. Do wyboru macie dwa modele - „Batman Urban Legend” który kierowany jest do ambitnych młodych ludzi, którzy realizują wyznaczone cele i szukają nowych wyzwań, z kolei „Batman Knight Warrior” reklamowany jest, jako kwintesencja prawdziwego mężczyzny. Warto dodać, że już wcześniej rynku pojawiły się podobne dezodoranty, tyle że ozdobione logo Supermana (modele „Power” i „Strength”). Pozwolicie, że oszczędzę Wam opisów tego, co wchodzi w skład poszczególnych zapachów.

Kamala Khan z kolejny wyróżnieniem od krytyków. Tym razem On-going "Ms. Marvel" otrzymał główną nagrodę Dwayne McDuffie Award For Diversity In Comics przyznawaną za zasługi w promowaniu różnorodności w środowisku komiksowym na konwencie Long Beach Comic Expo. Wszyscy kochają Ms. Marvel. Pięć nominacji do nagród Eisner, dwie do Harvey`ów, nagroda Hugo dla Best Graphic Story, a na dokładkę złoto na Angoulême International Comics Festival... Seria pisana przez G. Willow Wilson w pokonanym polu „Moon Girl and the Devil Dinosaur” autorstwa Amy Reeder, Brandona Montclare i Natachy Bustos, „Andre The Giant Closer to Heaven”, Brandona Eastona i Denis Medri, „Zanę” Jean Barker i Joey`ego Grangera oraz „Fresh Romance”, pod redakcją Janelle Asselin.


Co to dużo mówić - drugi trailer "Captain America: Civil War" kopie dupsko, jak trzeba. Wszyscy już pewnie go widzieli i wiedzą, jaki heros pojawia się w jego finale. W polskim komiksowie zdążyła się już przetoczyć jałowa dyskusja o jego stroju, który według niektórych wygląda zbyt sztucznie, a inni doceniają jego klasyczny look. Gdzieniegdzie ruszyły spekulacje - czy ewentualna śmierć War Machine`a (jak zwykle zabijają czarnego...) będzie czynnikiem, który przyczyni się do eskalacji konfliktu? Czy Natasha (#teamTony) gra tak naprawdę na dwa fronty i w finale przejdzie na stronę Steve`a? Gdzie jest Zemo? Jak rozwinie się związek Visiona i Scarlet Witch (o ile w ogóle!). Ja, jako totalny fanboj starych "Avengers" najbardziej jaram się Hydrobase!

Autobiograficzna powieść graficzna Siny Grace`a zatytułowana "Self-Obsessed" doczeka się serialowej adaptacji. 22 marca na Youtube`ie zadebiutuje pierwszy odcinek, a kolejne publikowane mają być w odstępach tygodniowych. Autor komiks wystąpi w nim w głównej roli obok znanych z ról w "Buffy" Amber Benson i Adama Buscha oraz Jona Garbusa. Reżyserią produkcji zajmie się Daniel Freedman ("Grace’s Orphange"). Całość ma zamknąć się w pięciu odcinkach.

Brak komentarzy: