piątek, 29 stycznia 2010

#358 - The Batmans: Track 25 - Tomasz Pastuszka

Tomasz Pastuszka - autor dzisiejszego Muzycznego Batmana (w wersji junior-mini) - jest twórcą, którego raczej nie trzeba przedstawiać polskim czytelnikom komiksów. Charakterystyczną kreskę Asu można podziwiać chociażby w antologii "Wszystko co chcielibyście wiedzieć o piłce.." (Kultura Gniewu), "Opowieściach Tramwajowych", "Hardkorporacji", "Maszinie" i wielu innych. Tomek nie ogranicza się jednak tylko do występów w komiksach i zinach innych twórców, ale sam jest również pomysłodawcą i redaktorem naczelnym magazynu "Jeju", którego pierwszy numer ukazał się w 2005 roku, czy też jest jednym z trzech ojców założycieli kwartalnika "Karton", którego numer drugi już niebawem powinien nawiedzić sklepy komiksowe. Poza tym, to właśnie w głowie Asu zakiełkowała myśl o "Komiksowym Becikowym" - akcji wspierającej młodych rodziców - które od niedawna można dostać w miejscach przeróżnych. I pewnie już niedługo, bo ta sympatyczna antologia sprzedaje się jak świeże bułeczki (czy też wypieki firmy Pyszny Ciastuś). Prace Asu można podziwiać na jego paskowej stronie, czy też deviantartowym koncie. Tomku - dziękujemy! (ŁM)
Dzisiejszym zwycięzcą - podobnie jak tydzień temu - został Mariusz "Wonder" Ciechoński, który kolejny raz dał znać o swojej bogatej wiedzy na temat stylów rysowania polskich komiksiarzy. Ciekaw jestem czy za tydzień Wonderowi uda się "ustrzelić" klasycznego hattricka?

Dzisiejsza jubileuszowa edycja to również półmetek naszej zabawy z Batmanami. To znaczy półmetek planu minimum, bowiem założenia są takie, żeby pociągnąć piątkowe Bat-zagadki przynajmniej do pięćdziesiątej edycji. I oprócz samego życzenia-założenia, mamy solidne podstawy, aby pojawiać się się z podobnymi wpisami, przez najbliższe 25 tygodni. A póki co kolejna zgadywanka - autorem grafiki jest twórca polski. Znany i lubiany na dodatek, więc nie przewiduję problemów z odgadnięciem, chociaż już kiedyś pisałem podobnie i skończyło się na dogrywce. Do dzieła więc (a rozwiązanie za 24h)! (ŁM)

11 komentarzy:

Maciej pisze...

Śledziu?

koko pisze...

Te previewsy są już tak malutkie, że lepszym konkursem byłoby w tym momencie zgadywanie co tam kurka jest. Ja obstawiam ćmę albo palce z kluczykiem w stacyjce.

DeBe pisze...

Supriko?

Bane pisze...

Andrzej Janicki?

skil pisze...

Marek Turek?

Andrzej Janicki pisze...

Ja już swoje zrobiłem, sorki Bane!
Może Kajman?

kolec pisze...

graphiiicusss pewnie nie...

Rob pisze...

Marek Lachowicz.

asu pisze...

Marjane Satrapi?

wonder pisze...

Asu?

asu pisze...

dałem się zmylić tym, że "lubiany"