piątek, 22 stycznia 2010

#352 - The Batmans: Track 24 - Marcin Pietraszewski

Jak widać wczorajsza zagadka przysporzyła sporo trudności zgadującym, ale trudno się dziwić. Marcin Pietraszewski, znany lepiej jako Bineraus, nie jest komiksiarzem znanym i publikującym. To ten typ rysownika, który po godzinach oddaje się swojemu hobby. Możecie go kojarzyć z forum Gildii, na którym brał udział w paskowym konkursie, jest także autorem okładki i jednego z komiksów wchodzących w skład antologii " Nemezis". Więcej jego prac można znaleźć na jego blogu, galerii na Deviancie i ComicSpace. Miłośnicy starej szkoły spod znaku "2000 A.D." czy "Heavy Metalu", ceniący sobie prace Simona Bisleya powinni być ukontentowani. Niech Marcin potraktuje swoje dzisiejsze pojawienie się na łamach Kolorowych Zeszytów, jako mały urodzinowy prezent, bo tak się składa, że 23 stycznia obchodzi urodziny. Wszystkiego najlepszego w imieniu całej ekipy KZ-tów! (KO)
Tym razem w roli znawcy i konesera stylów i dzieł polskich komiksiarzy wystąpił Mariusz "Wonder" Ciechoński, który jednym strzałem zdissował konkurencję. Gratulujemy!

W ramach podpowiedzi kolejny fragment grafiki - mam nadzieję, że teraz jest już nieco łatwiej.

Mamy godzinę 14:10, więc jest to najwyższa pora na rozpoczęcie naszej copiątkowej zabawy, której rozwiązanie pojawi się za równo 24h (to znaczy - pojawi się jeśli ktoś udzieli w ciągu tego czasu prawidłowej odpowiedzi). Dzisiaj gościmy twórcę z naszego pięknego kraju, w którym pogoda ostatnio nie rozpieszcza. Po prawej zajawka całej grafiki - tych którzy wiedzą kto stoi za dzisiejszym Batmanem, czy też tych którzy tylko przewidują zapraszamy do komentarzy. Olgę Wróbel - jeśli nie wie - też oczywiście miło nam będzie gościć! (tutaj uśmiechnięta emota z przymrużonym okiem). Zapraszamy do tańca! (a.)

13 komentarzy:

holcman pisze...

Znowu zagadka z dupy.

Maciej Łazowski?

Maciej pisze...

aaaargh.
Nie wiem.

Niech będzie bliźniak Łazowskiego
czyli Bartek Szymkiewicz.

Łukasz Mazur pisze...

co to znaczy "zagadka z dupy"? :]

kaerel pisze...

Kajman?

kaerel pisze...

Marcin Surma?

Ryłko pisze...

Szymon, szukasz zaczepki? ;)http://www.przekroj.pl/galerie_raczkowski_galeria.html?galg_id=1344
Nie wiem… Andreas Vollenweider?

Łukasz Mazur pisze...

Jest jeszcze trochę czasu na prawidłową odpowiedź.

wonder pisze...

Marcin Pietraszewski?

Maciej pisze...

Jeśli nie Binareus
to Nikodem Cabała.

Łukasz Mazur pisze...

Wonder dał radę :]

Andrzej Janicki pisze...

Ostry Batek. 100 lat Marcinie!

pawelk pisze...

Najlepszy Batman-muzyk ever.

Podpisano: miłośnik heavy metalu w muzyce i komiksie ;)

binareus pisze...

Dzięki chłopaki, wzruszyłem się :)))