środa, 25 sierpnia 2010

#542 - Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów przed Sejmem RP

W sobotę 28 sierpnia odbędzie się Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów, o którym wspominaliśmy już w ostatnim Trans-Atlantyku. Formalnie na całym świecie.

W sobotę 28 sierpnia, już nie na całym świecie a tylko przed gmachem Sejmu RP, rozpocznie się godzinne Publiczne Czytanie Komiksów przeciwko wprowadzeniu podatku VAT na książki. Organizatorem akcji jest Polskie Stowarzyszenie Komiksowe, start punkt o 12.00. Celem tego cichego protestu jest zwrócenie uwagi na brak zainteresowania ze strony władz rządzących na wygasające w tym roku prawo zwalniające książki z podatku VAT. Analogiczne akcje odbędą się również w Krakowie (Bulwar wiślany przed Smokiem Wawelskim) i w Poznaniu (Stary Rynek przed Koziołkami).

Być może 2/5 redakcji Kolorowych Zeszytów pojawi się w sobotę pod Sejmem. Albo 1/5. Albo i 0/5, jak coś nam wypadnie. Nie wiemy, co planuje nasz krakowski oddział. W każdym razie, na wszelki wypadek - do zobaczenia!

No i oczywiście obowiązkowa grafika promująca, autorstwa Tomasza Pastuszki:

19 komentarzy:

Anonimowy pisze...

tak jak te rysunki pokazują czytelników komiksów jako niedorozwojów tak i media to pewnie podobnie pokażą.już widzę relacje w teleexpressie albo innym fakcie. cóż. dajcie jeszcze kolesia żonglującego baterangami i będzie cyrk na 100%.

Anonimowy pisze...

Oto największe marzenie zakompleksionego czytelnika komiksów: żeby premier padł przed nim na kolana i się pokajał. A Oleksego żeby porwał pterodaktyl. Już się ślinicie na samą? Matko, co za żenada.

asu pisze...

jak zwykle anonimowy... eh Zosiu Krysiu, czy kim jesteś.
Specjalnie dla Ciebie przyjdę w stroju Batmana!
kocham cię i całuję :*

jaszczu pisze...

Ja tam już się ślinię na samą, nie wiem jak inni. Boże jaki żal. Jaki jestem żenujący. Czytając publicznie komiks przed sejmem będę jednocześnie dłubał sobie w nosie. Wtedy zwiększą się moje szanse na występ w Teleexpressie. Może sam Maciej Orłoś coś o mnie wspomni? Już się ślinię na samą.

jaszczu pisze...

Co to w ogóle za wygłupy są? I jeszcze te niedorozwoje na rysunkach. Przecież do promocji komiksu najlepsze są sympozja komiksololo oraz medale od ministra. Według badań pracowni SMGKRC po każdym przyznanym medalu przybywa 100 tys. nowych czytelników komiksów, a po każdej edycji sympozjum komiksololo drugie tyle!

Maciej pisze...

Zosia jak zwykle musiała wyskoczyć ze swoim niedojebaniem.

asu pisze...

serio będę przebrany za Batmana. I tak udzielę wywiadów.

Grim pisze...

@asu, przyjdź najlepiej w tych gaciach z komiksu, pelerynie i masce Batmana. I tak udzielaj wywiadów. Murowany sukces w Telexpressie czy Fakcie. Już się ślinię na samą.

Misiael pisze...

Cholera, chciałem coś napisać, ale zaśliniłem klawiaturę :/

Anonimowy pisze...

"klika z kawangardy idzie płakać pod sejm" dobry tytuł na nowele graficzną o polskim środowisku komiksowym. no offence.
zosia.

asu pisze...

krzysiu... ekh... krysiu... ekhm zosiu
kocham cię :*

Jacek Godlewski pisze...

Bierzcie się do uczciwej roboty, dobre komiksy rysować a nie drzeć japę pod sejmem bo takie bździny jak ta z premierem i powykrzywianymi gębami debili to dzieci w pierwszej klasie podstawówki ładniej rysują. Stworzył który z was komiks na miarę Tytusa albo Żbika?

asu pisze...

1. idziemy tam jako czytelnicy
2. nikt nie będzie darł, bo planowane jest spędzenie tej godziny w ciszy, która to sprzyja lekturze.
3. kocham cię niedobry podszywaczku nygusku ty zosiu :* a titi

Janusz Topolnicki pisze...

Jacek ma rację Panowie!
Jeszcze nikt z Was nie stworzył komiksu, którego nie dałoby się czytać tak jak Żbika.
To naprawdę sztuka przez wielkie SZ zrobić komiks, który jest tak "nieprzeczytywalny"....

Iron pisze...

Info dla Poznaniaków chcących wziąć udział w akcji!

Jeśli pogoda nie dopisze i publiczne czytanie komiksów na starym rynku nie wypali to zbierzemy się w nowej części starego browaru na parterze. Dokładne miejsce to wolna przestrzeń (szachownica) blisko empiku i kręconych schodów.

Do zobaczenia jutro!

tO mY: pisze...

o! to ja mam większe szanse w Poznaniu być! no to będę!

Kingpin pisze...

A może Zosia też by jutro przyszła pod Sejm? Z Zosią weselej!

Ystad pisze...

Przesadzacie chłopaki. Zosia ma rację. Przeciez wszyscy ludzie wyglądają tak jak w komiksach. Dlatego np wiemy, że w Polsce poganie wyglądali tak jak bohaterowie komiksu Kajko i Kokosz, Kozy chodzą na dwóch nogach w czerwonych spodenkach, większośc amerykanow ma super moce. No tak jest, i nie warto się z tym kłócić. Szanuuuujmy się noooo!

Grim pisze...

@Ystad: A Belgowie i Francuzi się notorycznie alkoholizują i nadużywają dopalaczy - zależy tylko, czy są niebieskimi karłami, czy noszą hełmy ze skrzydełkami.