piątek, 1 stycznia 2010

#338 - The Batmans: Track 21 - Karol Kalinowski

Nie wiem czy komukolwiek muszę przedstawiać KRL'a, ale dla porządku w tych kilku linijkach, przypomnę koleje rysowniczego losy twórcy rodem z Suwałk. Karol Kalinowski, bo tak naprawdę nazywa się jeden z Morderców Polskiego Komiksu ukrywający się niekiedy pod pseudonimem Człowiek-Potas, pierwsze kroki stawiał w "Produkcie", ze swoimi "Kaerelkami". Swoją pracą zwrócił uwagę Tomka Kołodziejczyka, który zaproponował mu wydanie komiksu w Egmoncie. Potem już poszło - "Kaerelki i inne takie" (Gil i spółka), "Yoel" (Taurus Media), czy wydana w ostatnim roku fenomenalna "Łauma" (Kultura Gniewu), a także mnóstwo gościnnych występów, między innymi w piłkarsakiej antologii, "Likwidator Alternative", "Opowieści tramwajowe", "Benedykt Dampc" czy "Karton". I pomyśleć, że mając tyle kadrów na swoim koncie, Karol wciąż uchodzi za młodego-zdolnego, który duże rzeczy ma dopiero przed sobą... (j.)
Po lekko ponad 24 godzinach bez właściwej odpowiedzi, Szymon Holcman - jak sam napisał - strzelił z biodra i odgadł autora dzisiejszej grafiki! Gratulacje!

Brak prawidłowej odpowiedzi w ciągu ostatniej doby jest dla mnie sporym zaskoczeniem i jestem bardzo ciekaw reakcji, kiedy będzie już wiadomo kto stoi za dwudziestą pierwszą odsłoną Batmansów. Kusi mnie bardzo, żeby wstrzymać się z podpowiedziami, bo mam wrażenie, że co bym nie powiedział, to będzie to w zasadzie dosadne wskazanie paluchem na dzisiejszego twórcę, ale spróbuję: proszę spojrzeć jeszcze raz na zajawkę grafiki i nie skupiać się tylko na tym jak to jest pięknie narysowane, ale również co się na niej znajduje. Dwa plus dwa i mamy...

Witamy w 2010! Czy to święta, czy Nowy Rok, czy atak zombie, czy koniec świata to jeśli akurat wypada on w piątek to nie obędzie się bez muzykalnego Batmana (a raczej jego fragmentu). Po dwóch tygodniach z gościnnymi występami twórców zagranicznych, wracamy na polskie łąki, lasy i biurka komiksiarzy. W zanadrzu mamy jeszcze trochę fantastycznych grafik, więc przez najbliższe kilkanaście (co najmniej!) piątkowych wpisów gościć u siebie będziemy Muzycznych Mrocznych Rycerzy, co mamy nadzieję Was cieszy. Zapraszamy do zabawy! (a.)

15 komentarzy:

Chudy pisze...

Jakub Tschierse?

pjp pisze...

Roody. Na moje.

pjp pisze...

O. Chudy mię wyprzedził z tym samym szotem. Damn. Komentarze powinny być real-time ;).

No to (licząc na szczęście) - titos.

Maciej pisze...

To na pewno nie Titos.
Też obstawiam Roodego.

pjp pisze...

Maciej, jaki masz ładny awatar. Taki en face modny.

Kuba Oleksak pisze...

Jakby to powiedzieć, oba taki macie... jeszcze Janusza dodajmy i zrobimy małą galeryjkę...

Łukasz Mazur pisze...

Panowie, wszystko fajnie, ale cały czas czekam na prawidłową odpowiedź ;)

Maciej pisze...

Adam Pękalski?

Ystad pisze...

a ja sobie strzele ot tak. Bartek Szymkiewicz.

Chudy pisze...

Szaweł Płóciennik?

holcman pisze...

To będzie strzał z biodra: KRL?

Łukasz Mazur pisze...

Dajcie mi B,
dajcie mi I,
dajcie mi N,
dajcie mi G,
dajcie mi O!

Gratsy dla Szymona!

Maciej pisze...

Skurkowaniec!

Kuba Oleksak pisze...

Co najmniej trzej z wymienionych przez Was rysowników pojawi się w cyklu w tym roku :)

Janusz Topolnicki pisze...

Ja pozwolę sobie jeszcze powrócić do tematu awatarów, i zaproponować rozpoczęcie szeroko zakrojonej akcji społecznej "I Twoja morda nadaje się na awatar...."