Jak w każdy piątek Axel Alonso i Tom Brevoort z Marvela odpowiedzieli na kolejną serię pytań redaktorów i czytelników serwisu CBR. Zgodnie z nową polityką wydawniczą Domu Pomysłów, twórcy i edytorzy stronią od wielkich, wakacyjnych eventów, obrośniętych dziesiątkami zeszytów w stylu "Siege", skupiając się na mniejszych, bardziej lokalnych, wydarzeniach. Jako przykłady przywołują niedawno zakończone "Second Coming", trwający "Shadowland" i nadchodzące "Chaos War". A wkrótce będzie się sporo działa na łamach bezprzymiotnikowych "Avengers". Na kartach serii pojawi się Red Hulk, powrócą Illuminati i wreszcie zostanie wyjaśniona kwestia Kamieni Nieskończoności. Historia ruszy od siódmego numeru, w grudniu. Wielkie zmiany czekają również "Fantastic Four", ale o nich pisaliśmy już w zeszłym tygodniu, oraz Człowieka Pająka. "The Amazing Spider-Man" będzie ukazywał się tylko dwa razy w miesiącu, a jego regularnym scenarzystą będzie Dan Slott. Wśród rysowników wymienia się Humberto Ramosa, Marcosa Martina i Stefano Casseliego. Każdy z numerów będzie liczył nieco więcej niż standardowe 24 strony, bo wzbogacony będzie o dodatkowy materiał. Historią otwierająca nowy, pajęczy sezon ma być historia "Big Time". (KO)
Jeszcze w San Diego Dark Horse Comics
zapowiedziało wydanie komiksów
Milo Manary na amerykańskim rynku. Pierwsze, z dziewięciu zaplanowanych albumów ukażą się w przyszłym roku i będą to "Indiańskie Lato" i "El Gaucho". Angielskimi adaptacjami dzieł włoskiego mistrza komiksu erotycznego zajmie się
Kim Thompson, który ma na swoim koncie prace nad komiksami Jasona, Davida B., i Jacquesa Tardiego dla Fantagraphics. Pomimo braku angielskich przekładów, Manara jest twórcą dość rozpoznawalnym w Ameryce, choćby dzięki jego współpracy z Chrisem Claremontem przy "X-Men", dzięki czemu ma większe szansę przebicia się na dość trudnym rynku.
(KO)
O rysowniku
Ethanie Van Sciverze było
ostatnio cicho. Prócz kilku okładek ("JLA" #50, "Victorian Undead Special" #1) i skryptu do one-shotu "Untold Tales of Blackest Night", próżno szukać jego nazwiska w najbliższych zapowiedziach DC Comics. Artysta, który wdarł się do pierwszej ligi dzięki współpracy z Geoffem Johnsem przy "Green Lantern: Rebirth" i "Flash: Rebirth" pracuje nad tajnym projektem autorskim dla imprintu Wildstorm i szykuje powrót Cyberfroga - bohatera, którego wymyślił w latach dziewięćdziesiątych. Tajemniczy projekt zostanie zapowiedziany na nowojorskim Comic-Conie i będzie to pomieszanie horroru z komedią. Do mini-serii "Cyberfrog: Blood Honey" Van Sciver przygotuje okładki i scenariusz, a komiks ma zostać narysowany przez dużą gwiazdę przemysłu obrazkowego. Kiedy? Być może jeszcze w 2010 roku. I raczej nie ma szans na rychłe wznowienie poprzednich przygód Cyberfroga.
(KO)
W pierwszym numerze ostatniej inkarnacji serii "
Flash" pojawiła się zapowiedź wielkiego eventu, którego bohaterem będzie Barry Allen w 2011 roku. Historię zatytułowaną "
Flashpoint" napisze Geoff Johns, a narysuje
Andy Kubert. Prawdopodobnie pierwszy numer ukaże się w okolicach wakacji i na razie nie możemy liczyć na żadne przecieki na jego temat. Zajęty rozdawaniem autografów Kubert podczas Fan Expo w Toronto nawet
nie zająknął się o swoim nadchodzącym projekcie. "W komiksie będzie występował Flash" – podsumował rysownik znany między innymi z pracy nad "X-Men", "1602" czy "Co stało się z Zamaskowanym Krzyżowcem?". Natomiast Dan DiDio, podczas panelu dyskusyjnego DC Nation zdradził, że Kubert będzie w przyszłości zamieszany w mini-serię z Damianem Wayne'm. Zainteresowany wypowiada się w samych superlatywach na temat syna Batmana i zapewnia, że chciałby do niego wrócić, ale nie składa żadnych deklaracji.
(KO)
Fantagraphics udało się nabyć prawa do "
Ah Pook Is Here", komiksu napisanego przez
Williama S. Burroughsa. Tak, tego samego legendarnego pisarza epoki bitników, autora "Nagiego lunchu". Komiks, czy raczej "word/image novel", została narysowana przez brytyjskiego artystę Malcolma McNeila w latach siedemdziesiątych i jest prawdopodobnie ostatnim dziełem Burroughsa, które do tej pory nie zostało jeszcze opublikowane. W 2011 się to zmieni, gdyż Fanta wyda "Ah Pook Is Here" w dwóch tomach, z obszernym komentarzem i mnóstwem dodatkowych materiałów.
(KO)
Kiedy
Frank Castle spokojnie zajmował się "swoimi sprawami" (czyli bezlitosnym mordowaniem szumowin i przestępców) miał nieszczęście nadepnąć na odcisk Normanowi Osobornowi. Ówczesny szef H.A.M.M.E.R. wysłał swojego Wolverine'a, Dakena, aby rozwiązał problem Punishera. Udało się połowicznie, bo po swojej "śmierci" Pogromca został poskładany do kupy i wrócił, jako
Frankencastle. Kiedy skończy już z Dakenem (mini-crossover "
Punishment")
powróci do swojego starego ciała w 21. numerze serii, w którym pojawi się również Elsa Bloodstone i Legion of Monsters. A w pięcioczęściowej mini-serii "
Punisher: In the Blood" scenarzysta i autor tego całego zamieszania, Rick Remender, obiecuje powrót do korzeni. Komiks wypełni lukę pomiędzy "Punishment", a "Shadowland". Frank będzie musiał się zmierzyć nie z jednym, ale z dwoma Jigsawami, powróci Microchip, być może pojawią się Deadly Dozen i Hood. Oprawą graficzną tytułu zajmie się Roland Boschi.
(KO)
DHC ma w swoich planach również
wznowienie "
Mighty Samson", dość mało znanego komiksu z lat sześćdziesiątych. Historia opowiadająca o postapokaliptycznej przyszłości i zamyka się w zaledwie trzydziestu dwóch zeszytów. Pierwsze sześć numerów zostało przygotowanych przez Otto Bindera ("Captain Marvel") i Franka Thorne'a ("Red Sonja"). Po odejściu tego drugiego, schedę rysownika przejął Jack Sparkling (na dwanaście zeszytów), a po nim Jose Delbo i Jack Abel. I właściwie nie mogę znaleźć dobrego uzasadnia dla reprintu esencji komiksowego kiczu, pełnego radioaktywnych fobii, zmutowanych bestii, okraszonego zapewne dość banalną i niespójną fabułą, pełną akcji i czerstwego humoru… Całość zamknie się w czterech tomach, wzbogaconych sporą ilością materiałów dodatkowych, w których znajdą się między innymi edukacyjne mini-komiksy z Samsonem pouczającym o historii Stanów Zjednoczonych.
(KO)
Stephen King po napisaniu sześciu numerów
zostawia "
American Vampire"
Scottowi Snyderowi i rysownikowi Rafaelowi Albuquerque. Druga historia przeniesie dwójkę głównych bohaterów, Skinner Sweeta i Pearl Jones, w lata trzydzieste ubiegłego wieku, do Las Vegas czasów Wielkiego Kryzysu. Snyder obiecuje, że jego seria nabierze rozmachu, będzie znacznie bardziej "epicka", jeszcze mocniej eksplorująca wampiryczną mitologię. Z większą dawką splash-page'ów i efektownej akcji. Scenarzyście zależy również na wiarygodnym obrazie społeczeństwa i obyczajów tamtych czasów. Ma ambicje pokazać, jak funkcjonował amerykański New Deal. Pojawią się również nowi bohaterowie, na czele z szeryfem Cashem McCoganem, próbującym utrzymać w ryzach przestępców w swoim mieście.
(KO)
2 komentarze:
kurwa, jakiego braku przekładów?
Kim Thompson to jest facet! (proszę o wybaczenie jeśli to w jakimkolwiek stopniu uderza w lobby komiksu kobiecego)
Prześlij komentarz