piątek, 19 lutego 2010

#377 - The Batmans: Track 28 - Kajetan Wykurz

Za dostarczenie dwudziestego ósmego Batmana odpowiedzialny jest Kajetan Wykurz, komiksowy rysownik i scenarzysta pochodzący z Łodzi. Swój komiksowy debiut zaliczył w marcu 2006 roku przygotowując oprawę graficzną do zeszytu "Strzały pod Arsenałem". O ile produkcja Print Partnera przeszła raczej bez echa, o tyle następny komiks popularnego Kajmana zwrócił na siebie zdecydowanie większą uwagę. "Demoniczny Detektyw" do scenariusza Michała Lebiody pierwotnie ukazywał się on-line na portalu fabrykancka.pl. W wersji papierowej, wydanej przez Dom Wydawniczy "Księży Młyn" podczas zeszłorocznego festiwalu w Łodzi dodano zakończenie i dodatkową, niewykorzystaną poprzednio scenę pościgu. Chodzą głosy, że powoli i bez pośpiechu Michał i Kajetan zabierają się do drugiej części "Detektywa". Na razie nowa praca Wykurza pojawi się w najnowszym "Kolektywie". W sieci do znalezienia są trzy blogi jego autorstwa - kajmanowy, kino-kajmanowy i kajman-artowy. (KO)Zwycięzcą ponownie został Jarek Kozłowski, który podobnie jak tydzień temu jako pierwszy uczestnik zabawy odgadł, kto stoi za Muzycznym Batmanem. I podobnie jak tydzień temu pobił rekord, jeśli chodzi o szybkość udzielenia prawidłowej odpowiedzi. Poprzedni wynosił 5 minut, obecny to... zaledwie 180 sekund. Pełni podziwu gratulujemy!

Błyskawiczne rozwiązanie zagadki z zeszłego tygodnia i niezwykła zgodność wszystkich uczestników zabawy po dziś dzień wspominane są w najpodlejszych spelunach Gotham City, ale czas najwyższy na kolejne zadanie Pana Zagadki! Dzisiaj, podobnie jak w większości przypadków, twórca pochodzi z naszego kraju - i to tyle podpowiedzi na tę chwilę. Kolejnych nie przewiduję, bo 24h wydają się wystarczającym czasem na odgadnięcie kto dzisiaj stoi za Bat-grafiką, której zajawkę można podziwiać po prawej stronie. Do boju! (ŁM)

9 komentarzy:

Jarek K. pisze...

Kajetan Wykurz?

Maciej Pałka pisze...

Ghrlrbrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!

Arek Klimek?

Człowiek Potas pisze...

Kajetan. Jarek wygrał.

Ystad pisze...

jak to nie będzie Kajetan to ja się bardzo zdziwie ;)

holcman pisze...

No nie! Znowu! Czy nie można by jakichś powiadomień SMS'em wysyłać "za 30 minut nowe The Batmans"?

:-)

Ystad pisze...

dokładnie Szymon ma rację ! ja też chcę :)

Łukasz Mazur pisze...

Hmmmm... to może czas założyć kolorowozeszytowego twittera i tam dawać info powiedzmy na pół godziny przez zagadką? Takie coś by pasowało?

robwajler pisze...

Tak, to doskonały pomysł z tym kolorowozeszytowym twitterem, zdecydowanie popieram i wywieram presję czytelniczą.

Maciej Pałka pisze...

Przychylam komcia.