piątek, 22 października 2010

#591 - The Batmans: Track 60 - Tomek Stabiński

Dzisiejszy muzykujący Batman jest dziełem Tomka Stabińskiego. Rysownik, znany szerzej jako Stab, najbardziej aktywny na swoim blogu o nazwie Stabpejdż. Jego prace w wersji papierowej w przyszłości można będzie zobaczyć w albumie Chopinowskim (podobno), a już teraz w albumie Piotra Szreniawskiego i Jakuba Grocholi "Lody", którego premiera miała miejsce w październiku. Jego paski gościnne obok prac takich sław jak Sztybor, Pałka lub Jaszczu to całkiem niezły debiut, zwłaszcza gdy przytoczyć historię o tym, jak Bele powiedział że jego komiks do szóstego numeru kolektywu był "chujowy". Formalnie - licencjonowany pedagog kulutroznawca - z wyboru, nie z przymusu. (KO)


Dziewiąty punkt do swojego konta może dopisać Piotrek "Jaszczu" Nowacki i tym samym już tylko trzech poprawnych odpowiedzi brakuje mu, żeby zrównać się punktami z dotychczasowym liderem! Finisz naszej zabawy zapowiada się niezwykle emocjonująco!
 
Jeśli dzisiaj piątek to po raz kolejny jesteśmy w sali prób Nietoperza. Zasady te same co zawsze, czyli 24h na odgadnięcie, kto stoi za skrawkiem prezentowanej z boku grafiki. Pajęczy zmysł podpowiada mi, że dzisiejsza zagadka nie jest zbyt trudna, więc cała dobra to aż nadto. Przy okazji, pozostając przy muzyce, przypominamy, że jutro w CDQ w ramach obchodów 10-lecia Kultury Gniewu odbędzie się spotkanie z Pałą i Prosiakiem (od godz. 16.00, wstęp wolny) oraz koncert w klimatach hc/punk na którym publikę zabawiać będzie 10 zespołów (od 18.00, 25zł). Serdecznie zapraszamy! (ŁM)

11 komentarzy:

jaszczu pisze...

Spud?

jaszczu pisze...

Stab?

pjp pisze...

Ej, nie ma takich. Stab.

pjp pisze...

W sensie Tomasz Stabiński. O.

jaszczu pisze...

Że niby jakich nie ma? Że jedna osoba nie może podac kilku typów? A gdzie tak jest napisane?

pjp pisze...

Toć się zgrywam po części. Pewnie, że można podać parę typów, ale nie jeden po drugim wg mnie. Przygotuję sobie listę stu nazwisk na następną zagadkę i wkleję :).

jaszczu pisze...

Ale ja nie wkleiłem listy 100 nazwisk, tylko się machnąłem ze względu na podobieństwo ksywek (za co chłopaków przepraszam) i do razu poprawiłem.

To co, miałem się nie poprawiać, tylko czekać aż ktoś inny odgadnie? Bez sensu.

Ale mi tam to loto. Chłopaki zdecydują komu przyznać punkt. A może to wcale nie jest Stab?:)

pjp pisze...

Przecież nie piszę poważnie, no weź.

Maciej pisze...

Mi też się nieco mylą: Spud, Stab, Haku, Debe i drAgon. Dwóch ostatnich kojarzę z reala więc nieco mniej.

Niech więc będzie, że Haku!

makowiec pisze...

Wonder?

stab pisze...

Macieju, ze Spudem to jeszcze jest ten problem że jak się ogolę na głowie to nawet wyglądamy jak jedna osoba :)