piątek, 8 października 2010

#578 - The Batmans: Track 58 - Dagmara Matuszak

Autorka dzisiejszego Batmana, Dagmara Matuszak, jest absolwentką Wydziału Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Artystka pochodząca z Poznania zajmuje się ilustracją, malarstwem, tworzy plakaty i okładki, no i rzecz jasna - rysuje komiksy. W tej roli debiutowała w 2003 roku pracą "Wrześniowe przedpołudnie", narysowaną do scenariusza Kamila Śmiałkowskiego na potrzeby antologii "Wrzesień". Później zaprezentowała "Eksperyment" (do skryptu Grega Beckera) w kolejnym egmontowym zbiorku, "Człowiek w próbówce". W 2004 roku nawiązała współpracę z samym Neilem Gaimanem. Dagmara najpierw zilustrowała kolekcjonerskie wydanie "Dymu i Luster", a później, autor "Sandmana" specjalnie dla niej napisał poemat "Melinda", wydany również w Polsce, nakładem wydawnictwa Atropos. Oficjalną stronę Dagmary Matuszak można znaleźć pod tym adresem. (KO)Z prawidłową odpowiedzią przybył Karol Konwerski! Gratulujemy!

PODPOWIEDŹ: artystka, odpowiedzialna za najnowszego muzyka w naszym zespole, ma na swoim koncie współpracę z jednym z najpopularniejszych scenarzystów komiksowych na świecie!

Po dwóch tygodniach przerwy wracamy do zabawy z muzyką i Nietoperzem. Emocje już opadły po zeszłoweekendowej łódzkiej emefce i teraz najbliższa okazja do spotkania się w podobnym gronie za niecałe pół roku na Komiksowej Warszawie (1-3 kwietnia 2011). Do tego czasu zapewne zakończymy Batmanie zgadywanki i myśleć będziemy nad kolejną piątkową zabawą. Ale póki co zapraszamy do typowania twórcy, który stoi za dzisiejszą grafiką (jej fragment tradycyjnie po prawej stronie). Do dzieła więc!

12 komentarzy:

jaszczu pisze...

Jakub Mathia?

Paweł Sambor?

Ystad pisze...

też chciałem napisac Mathia...

Anonimowy pisze...

Wojciech Stefaniec

kazik

Maciej pisze...

Grzeszkiewicz.

holcman pisze...

A ja bym chciał, żeby to był Ozga.

Misiael pisze...

Kudrański

karolkonw pisze...

Joanna Karpowicz

Maciej pisze...

Katarzyna Niemczyk?

Graphicus pisze...

Ola Spanowicz?

karolkonw pisze...

Dagmara Matuszak

Anonimowy pisze...

Sylwia Restecka

Kazik

karolkonw pisze...

no dobra gratulacje gratulacjami ale co wygrałem?
Konkurs=nagroda