piątek, 17 września 2010

#561 - The Batmans: Track 56 - Maciej Wódz

Komiksowy dorobek Macieja Wodza nie prezentuje się jeszcze zbyt obficie. Rysownik ma na swoim koncie debiut na łamach "Strefy Komiksu #03: Antologii Komiksu Polskiego" opublikowanego przez Wydawnictwo Roberta Zaręby - na potrzeby zbiorku narysował szorciaka "Pomoc Domowa" do scenariusza Dawida Nowaka. Jest on również autorem grafiki do jednego z epizodów antologii "Sceny z życia murarza" do scenariusza Jerzego Szyłaka, która to będzie mieć premierę na zbliżającym się wielkimi krokami Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi (1-3 października). Prace Macieja można oglądać na digarcie i na portalu artserwis. (KO)Drugi raz z rzędu z prawidłową odpowiedzią przybył Piotrek Nowacki! Tym samym zostawił on w tyle swoich konkurentów i coraz śmielej maszeruje w stronę pierwszego miejsca! Jaszczu - gratulacje!

Przy okazji komentarzy do poprzedniej edycji Bat-zabawy, pojawiła się kwestia godziny o której powinniśmy rozpoczynać zgadywanie. Problem w tym, że nie da się wszystkim dogodzić - jedni dostęp do internetu mają tylko w pracy, inni tylko w domu, a jeszcze inni tylko na studiach. Jedyną zasadę jaką stosujemy to taka, aby rozwiązanie zagadki (pojawiające się zazwyczaj 24h po rozpoczęciu zabawy) pojawiało się jeszcze przed sobotnimi informacjami z komiksowej Polski. I tyle ode mnie - jest piątek, słońce świeci, można się więc głowić nad tym kto stworzył grafikę, której fragment widać obok! (ŁM)

7 komentarzy:

jaszczu pisze...

Maciej Wódz?

Ystad pisze...

Nikodem Cabała

jaszczu pisze...

Patryk Cabała :)

Anonimowy pisze...

kleszcz

kazik

Anonimowy pisze...

Brawo Jaszczu !
Myślałem, że nikt nie zgadnie, a tu taka niespodzianka i to w pierwszym strzale. Chyba, że ktoś Ci podpowiadał ?
Pzdr.
ps. małe sprostowanie - moim drukowanym komiksowym debiutem nie była Strefa Komiksu tylko druga konkursowa Antologia EPW z 2006 roku. No i zapomnieliście wspomnieć o "Niewolnym" do scenariusza Sztybora.

jaszczu pisze...

Nie no, sam odgadłem. Na kilometr poznam ten Corbenowski sznycik:)
Ale później Ystad zasiał we mnie ziarno niepewności tym Cabałą, bo faktycznie są pewne podobieństwa w Waszych stylach.

Anonimowy pisze...

Akurat w tym obrazku to mało z Corbena, bardziej inspirowałem się starymi amerykańskimi komiksami. Jeszcze raz gratuluję bezbłędności - byłem prawie pewien, że to będzie zagadka stulecia.
Ps. jakbyś jeszcze odgadł jaki utwór muzyczny wykorzystałem jako tło na tym obrazku - to nie miałbyś sobie równych :)