piątek, 10 września 2010

#556 - The Batmans: Track 55 - Paweł Zych

Tym razem muzykującego Mrocznego Rycerza sprezentował nam Paweł Zych. Poznański rysownik najlepiej znany jest z autorskiego albumu "Kotlet i Zombi: Chomik Zagłady" wydanego w 2006 roku nakładem Taurus Media. Ostatnio, jego kreskę można było zobaczyć również w czwartym "Kartonie", gdzie zilustrował scenariusz Karola Konwerskiego. Oprócz tego, jego prace można było przeczytać w antologii piłkarskiej Kultury Gniewu "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o piłce..." i niezależnym wydawnictwie "Opowieści tramwajowe". Zych zawiązał również twórcza spółkę z Sebastianem Frąckiewiczem. Serie ich autorstwa ukazywały się najpierw w "Lampie", a później w "Focus Historia". W zeszłym roku próbował swoich sił w konkursie Zudy komiksem "Zamir". A dość dawno zapowiedział również historycznego "Infamisa". Wypada mieć nadzieję, że rzecz całą doprowadzi do końca.
Z prawidłową odpowiedzią przybył Piotrek Nowacki (którego w minionym tygodniu przepytał Kuba Oleksak) i dzięki temu powrócił na drugie miejsce w naszej zabawie. Jaszczu, gratulacje!

Po zeszłotygodniowej specjalnej edycji naszej zabawy, wracamy do tradycyjnej jej formy, czyli odgadywania tego który z rodzimych twórców odpowiedzialny jest za stworzenie batmaniej grafiki, której fragment widać obok. Spragnionych większej ilości zdjęć i przygód Bruce'a Wayne'a z zeszłego tygodnia zapraszam na stronę magazynu "Karton", gdzie przy okazji komiksowo-plotkarskiego "Pudełka" prezentowane są między innymi dokonania Pana Nietoperza właśnie. Tyle słowem wstępu - zapraszamy do zabawy! (ŁM)

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Cietrzew?

wonder z roboty

Ystad pisze...

(napisałbym Szaweł, ale on już był) Wonder ?

jaszczu pisze...

Paweł Zych

Anonimowy pisze...

Ta zabawa zdecydowanie powinna się rozpoczynać później. Niektórzy jeszcze pracują do diaska :(

kazik

Anonimowy pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Anonimowy pisze...

A może to KtShy ? :)