niedziela, 28 sierpnia 2016

#2198 - Trans-Atlantyk 365

Jeszcze w październiku wystartuje on-going "Champions". Seria pisana przez Marka Waida z rysunkami Humberto Ramosa skupiać się będzie na młodej generacji herosów Marvela - Ms Marvel, drugim Novie (Sam Aleksander), czarnoskórym Spider-Manie (Miles Morales), Cyclopsie z przeszłości, Hulku (Amadeus Cho) i córce Visiona imieniem Viv. Scenarzysta opowiadając o swoich planach dotyczących "Champions" musi co chwilę gryźć się w język, by nie zdradzić jakie konsekwencje dla nastoletnich bohaterów będzie miał zbliżający się finał "Civil War II". Nie spoilerując niczego mogę powiedzieć tylko, że w tym konflikcie Kamala, Sam i Miles walczyli po różnych stronach barykady. Z tego powodu w pierwszych zeszytach dojdzie do wielu spięć między nimi - komentował Waid. Zresztą, trudne relacje między młodymi ludźmi, w których buzują hormony mają być jednym z głównych wątków komiksu. A materiału na tego typu fabułę jest mnóstwo. Totalnie niesamowity Hulk przekonany o tym, że jest liderem zespołu na każdym kroku będzie udowadniał, że zupełnie nie nadaje się do pracy w zespole. Cyclops wyrósł na tyrana i terrorystę, trudno więc dziwić się pozostałym członkom zespołu, że nie do końca mu ufają. (KO)


Czy Marvelowi uda się wreszcie zrobić dobry superbohaterski komiks z nastolatkami w roli głównej na jaki czekamy od czasów "Runaways" i "New X-Men" Yosta i Kyle`a? Najnowszy projekt Waida pośród innych produkcji Domu Pomysłów ma również wyróżniać się podejściem do bycia superherosem. Członkowie Champions dostrzegą, że regularne ratowanie świata przed kolejnym zagrożeniem z kosmosu nie zmienia go wcale na lepsze. Miles, Kamala i Sam świadomi tego, jak funkcjonują Avengers, w swojej działalności nie chcą ograniczać się jedynie do obijania gęb superłotrom. Widzą, że sposoby dorosłych na to, aby świat stał się lepszy nie działają i chcą zacząć działać po swojemu. Muszę przyznać, że brzmi to dość interesująco i jeśli scenarzysta "Kingdom Come", "Daredevila" i "Superman: Birthright" rozegra to dobrze "Champions" mogą być naprawdę godną uwagi pozycją. (KO)Pomimo tego, że Grant Morrison jest jednym z najważniejszych i najwybitniejszych współczesnych twórców komiksów to póki co nie ma specjalnego szczęścia do filmowych i serialowych adaptacji swoich prac. Czy w niedalekiej przyszłości może się to zmienić? Stacja SyFy zapowiedziała, że przymierza się nie tylko do adaptacji "Happy!", mini-serii jego autorstwa, ale zatrudniła go do przykrojenie "Nowego wspaniałego świata" Aldousa Huxley`a na potrzeby telewizji. Morrison, który ma być producentem i współscenarzystą ekranizacji tej klasycznej powieści, którą wymienia się często jednym tchem z orwellowskim "Rokiem 1984". Wiadomo już, że nad projektem będzie pracował wespół z Brianem Taylorem, który w swoim portfolio ma między innymi sequel "Ghost Ridera". Czy "Happy!" sprawdzi się w formule telewizyjnego serialu? Trudno mi powiedzieć - na Kolorowych o samym komiksie pisaliśmy już jakiś czas temu i Krzysiek Tymczyński raczej nie był zachwycony opowieścią o byłym gliniarzu, który po pewnym wypadku widzi małego, latającego niebieskiego konika. O ile rzecz jasna produkcja w ogóle ruszy - to nie pierwszy tytuł komiksowych, do którego apdatacji SyFy się przymierza, a póki co żaden z nich (klasyczny "Ronin" Franka Millera, a także "Pax Romana", "Letter 44" i "Clone") nie został zrealizowany. (KO)

To już nie jest tylko cosplay - miłośnik Batmana z zawodu zajmujący się efektami specjalnymi stworzył w pełni funkcjonalny kostium Mrocznego Rycerza, dzięki któremu jego nazwisko znalazło się w księdze rekordów Guinnessa. Julian Checkley zaprojektował i skonstruował zbroję z 23 funkcjonującymi bat-gadżetami. W standardowym wyposażeniu znajdziemy między innymi bomby dymne, wyrzutnię haków, lampy UV, bat respirator, a nawet projektor bat-sygnału! W swojej pracy Checkley inspirował się kostiumem Gacka z gry "Batman: Arkham Origins". Jego poszczególne elementy zostały wydrukowane za pomocą drukarki 3D, a następnie przycięte, pomalowane i zmontowane razem. Efekt jest doprawdy fantastyczny!
(KO)


"The Old Guard" - tak nazywał się będzie najnowszy komiksowy projekt Grega Rucki, który powstanie we współpracy z rysownikiem Leandro Fernandezem. Ostatni raz ta dwójka dała popis swoich umiejętności przy okazji serii "Za Królową i Ojczyznę" w 2003 i zasłużyła na nominację do nagrody Eisnera. Swoją drogę któreś z polskich wydawnictw mogłoby się zakręcić wokół "Queen & Country", bo to absolutnie znakomity komiks jest. Ale wracając do "The Old Guard" - jak zapowiada Rucka na opowieść o nieśmiertelnych wojownikach, którzy toczą swoje walki od czasów antycznych mocno wpłynęła śmierć jego ojca. W tym trudnym dla niego życiowo momencie zaczął zastanawiać się nad kwestiami dotyczącymi śmiertelności i moralności. Brzmi cokolwiek ciekawie. Głównymi bohaterami tytułu, który publikowany będzie nakładem Image Comics będą Andy, który pamięta jeszcze czasy starożytnej Grecji, weterani krucjat, francuski złodziejarsek z XV wieku i amerykański żołnierz z czasów współczesnych, który właśnie uświadomił sobie, że jest nieśmiertelny. Nie wiadomo jeszcze kiedy ukaże się pierwszy numer "The Old Guard". Wiadomo natomiast, że całość ma zamknąć się w pięciu zeszytach, których zakończenie pozostawi otwartą furtkę dla kolejnych epizodów. (KO)


Kolejny telewizyjny serial od Marvela - stacja ABC Studios pracuje nad sit-comem czerpiącym z "New Warriors", którym główną bohaterką ma być... Squirrel Girl. Bohaterka z "Nowymi Wojownikami" nie ma w zasadzie nic wspólnego. Nie licząc romansu z jednym z członków grupy Speedballem i wypowiedzi scenarzysty Fabiana Niciezy, który miał plany uczynić ją stałym członkiem obsady, do czego ostatecznie nie doszło. ABC nie chce emitować serialu na własnej antenie, chce się zająć jedynie jego produkcją (wespół z Marvel Studios), a potem sprzedać go jakieś stacji kablowej. Zdziwniej i zdziwniej... Projekt opisywany jest jako "przygody grupy superbohaterów, którzy są nastoletnią wersją Avengers". Jakiś czas temu chęć wcielenia się w uwielbianą przez fanów Doreen Green wyraziła Anna Kendrick, gwiazda "Pitch Perfect", a ostatnio w tej roli widziałaby się Shannon Purser znana z "Stranger Things". Z dużą ostrożności podchodziłbym do tych rewelacji. Z ostatnich rewelacji Paula Lee wynikało, że ABC pracuje przynajmniej nad dwoma komediowymi serialami z rodowodem sięgającym Domu Pomysłów. W styczniu zapewniano nas, że trwa development "Damage Control", ale od tamtego czasu nie pojawiły się żadne nowe informacje.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Dlaczego posty pojawiają się tutaj z opóźnieniem? Ten post ma datę niedzielną, a został opublikowany dopiero dzisiaj.