niedziela, 29 maja 2016

#2146 - Trans-Atlanyk 353

W hołdzie Darwynowi Cooke`owi - redaktorzy DCManiaka i BatCave chcą oddać cześć artyście, który swoją twórczością odcisnął wielki ślad w historii komiksu nie tylko w USA, ale także na świecie, wystartowali z wyjątkową akcją. Chcielibyśmy, aby każdy fan lub fanka komiksu w Polsce, którzy posiadają w swojej kolekcji chociaż jeden komiks autorstwa Darwyna Cooke'a, dali się sfotografować podczas jego lektury - czytamy na stronach obu redakcji. Akcja dobiegła końca 25 maja. Udało się uzbierać 20 fotografii, które następnie zostały przesłane mailowo rodzinie zmarłego. Na odpowiedz nie trzeba było długo czekać. Oficjalnymi kanałami rodzina podziękowało czytelnikom z Polski za ich pamięć. Cóż można dodać więcej? Darwyn, był z Ciebie kawał komiksiarza. Będzie nam Ciebie brakowało. Spoczywaj w pokoju. (KO)

Marvel nie chce być gorszy od DC Comics - Dom Pomysł na jesień szykuje coś, co wstrząśnie całym uniwersum. Zapowiedź tego wydarzenia, po którym (jak wiadomo!) "nic-nie-będzie-już-takie-samo" ma pojawić się w lipcowych wczesnych zapowiedziach komiksów, które ukażą się w październiku. Wszystko wskazuje na to, że "Marvel Now!" będzie to w jakiś sposób powiązane ze skutkami "Civil War II". Po więcej szczegółów zapraszamy do San Diego na Comic-Con - komentuje Axel Alonso, redaktor naczelny Marvela. Spodziewajcie się całkowicie nowych serii, powrotów waszych ulubieńców, a nawet szokujących zmian w statusie quo. Nie było lepszych czasów, aby czytać komiksy Marvela. W zasadzie było to do przewidzenia - po pierwsze co sezon w Domu Pomysłów musi dojść do jakiegoś trzęsienia ziemi, a po drugie DC będzie podbijało sprzedaż dzięki "Rebirth", więc trzeba wymyślić coś, aby nie zostać w tyle. (KO)

W sierpniowym "Daredevil Annual" #1  powrócą dwie bardzo ważne w życiu Matta Murdocka postacie. Po pierwsze scenariusz komiksu wyjdzie spod ręki Rogera McKenziego, który w latach 1978-1980 opiekował się on-goingiem, w którym występował człowiek nie znający strachu. To właśnie od niego serię przejął Frank Millera. Dla McKenziego tegoroczny annual "DD" pisany wespół z Charlesem Soule`m i z rysunkami Vanesy R. Del Rey będzie powrotem do Marvela po 29 latach. Oprócz tego w komiksie zobaczymy Echo. Wymyślona przez Davida Macka i Joego Quesadę bohaterka zadebiutowała w 1999 roku na łamach "Daredevila" #9. W runie Briana M. Bendisa Maya Lopez odegrała niemałą rolę, aby później powrócić w "New Avengers". Ostatni raz widzieliśmy ją w "Moon Knightcie". (KO)

Czytają dla Darwyna Cooke`a - od lewej - Wojciech Nelec, Krzysztof Tymczyński, Damian Maksymowicz, Radosław Pisula.
ComiXology zapowiada wprowadzenie nowej usługi. W swoich założeniach comiXology Unlimited ma przypominać Netflixa tyle, że w wersji komiksowej. Płacąc $5.99 miesięcznie użytkownicy otrzymają dostęp do tysięcy komiksów, powieści graficznych i mang. W zasobach serwisu znajdą się pozycje z wydawnictw Image, IDW, Boom, Oni, Archie, Valiant, Fantagraphics i Dark Horse. Zabraknie natomiast tytułów sygnowanych logiem Marvela i DC. To być może zabrzmi głupio, ale naszym celem jest zrobienie z każdego człowieka czytelnika komiksów - mówi CEO ComiXology David Steinberger w wywiadzie dla Entertainment Weekly. Nie da się tego osiągnąć poprzez rzucenie w niego tysiącem komiksów. O wiele łatwiej będzie dać mu tani dostęp do obszernej biblioteki, z której będzie korzystał według własnego uznania. Z podobnego założenia wychodzi gigant amerykańskiego rynku. Dom Pomysłów w ramach Marvel Unlimited w stałej i stosunkowo niskiej cenie oferuje możliwość zapoznania się z tysiącami cyfrowych komiksów. Co ciekawe DC Comics wciąż nie oferuje podobnego rozwiązania. Kiedy piszę to ComiXology Unlimited będzie już dostępne, jako nakładka na istniejącą aplikację. Steinberger zapowiedział, że w ramach usługi katalog tytułów będzie się zmieniał - jedne komiksy będą zdejmowane, inne będą się pojawiały. Póki co usługa jest dostępna jedynie w USA. (KO)

Na zorganizowanym  niedawno nowojorskim Valiant Summit 2016 poznaliśmy plany tego wydawcy na drugą połowę bieżącego roku – w znacznej mierze harmonogram wydawniczy  studia wypełniony będzie zupełnie nowymi komiksami, bez rebootów w stylu „A&A: New Adventures…”, skądinąd dobrze ocenianego. Nie licząc „Faith” (kontynuowanej od lipca jako on-going) i „Divinity” (które dostanie trzecią mini-serię) Valiant Entertainmment zainwestuje w pięć dziewiczych, interesująco zapowiadających się  tytułów. Listę tych nowości otwiera on-going „Generation Zero” (scen. Fred Van Lente, rys. Francis Portela), opowiadający o grupie nastolatków z psionicznymi zdolnościami. Następna w kolejności mini-seria „Britannia” (scen. Peter Milligan, rys. Juan Jose Ryp) to historia detektywistyczna osadzona w… pierwszym wieku naszej ery. Z kolei październik i listopad to czas na debiut „Bloodshot U.S.A.” (scen. Matt Kindt, rys. Doug Braithwaite) i on-goinga „Harbinger Renegades” (scen. Rafer Roberts, rys. Darick Robertson). Ostatnim świeżym tytułem ma być mini-seria „Savage”  (scen. B. Clay Moore, rys. Clayton Henry) – dramatyczna historia o przetrwaniu dwójki głównych bohaterów wśród niezbyt przyjaznych dinozaurów. Czekamy na efekty i liczymy, że nowych tytułów w przyszłości będzie coraz więcej. (PSz)

Dark Horse Comics ponownie sięgnie po przygody Sir Edwarda Greya, w uniwersum Hellboy’a bardziej  znanego jako Witchfinder. Będzie to powrót do tej postaci po dwóch latach przerwy i jednocześnie czwarta odsłona XIX-wiecznych przygód okultystycznego agenta Jej Królewskiej Mości. W najnowszej odsłonie cyklu zatytułowanej "Witchfinder: City of The Dead" Grey zmierzy się z hordami zombiaków (na co nie miał jak dotąd szansy) i przy okazji odkryje starożytną świątynię leżącą w podziemiach Londynu. Akcji i tajemnic będzie więc co nie miara, a za wszystko mają odpowiadać Mike Mignola i Chris Roberson (jako scenarzyści) oraz rysownik Ben Stenbeck („Frankenstein Underground”), dla którego będzie to druga okazja do pracy przy tym cyklu. Kolorami zajmie się jak zwykle niezawodny Dave Stewart. Na całość mini-serii złoży się pięć zeszytów, a premiera pierwszego z nich odbędzie się pod koniec sierpnia. (PSz)

Brak komentarzy: