niedziela, 22 maja 2011

#765 - Trans-Atlantyk 138

Wakacyjna historia "Spider-Island" w szybkim tempie obrasta w kolejne tie-iny i z małego, lokalnego wydarzenia staje się wielkim, pajęczym crossoverem. Wątki "Pajęczej Wyspy" pojawią się w szóstym numerze "Venoma" (napisanym przez Ricka Remandera, a narysowanym przez Toma Fowlera) oraz w trzyczęściowej mini-serii "Spider-Island: The Amazing Spider-Girl" (ze scenariuszem Paula Tobina i rysunkami Pepe Larreza). One-shota (mini-serię?) dostaną również nowy Hobgoblin i powracający na scenę Jackal, występujący w specjalnym wydaniu "Spider-Island: Deadly Foes" (Dan Slott, Christos Gage i Fred Van Lente piszą, Giuseppe Camuncoli i Minck Oosterveer rysują). Swoje pięć minut dostanie również Mistrz Kung-Fu, Shang Chi, który ma odegrać czołową rolę w tej historii. Wystąpi on w trzyczęściowej mini-serii "Spider-Island: Deadly Hands of Kung Fu" autorstwa Antony`ego Johnstona i Sebastiana Fiumary. O tie-inie z Cloak i Dagger pisanym przez Nicka Spencera pisałem już wcześniej, a struktura całej historii zaczyna powoli przypominać nieudane "Shadowland". Dla Dana Slotta, który całkiem dobrze sobie radzi z on-goingiem Człowieka Pająka będzie to pierwsza tak duża historii. (KO)

Inaczej było w przypadku "Flashpoint", które od początku zapowiadane było na wydarzenie, za sprawą którego cały świat DC w mgnieniu oka zmieni się nie do poznania. Wygląda na to, że porównania historii pisanej przez Goeffa Johnsa z "Kryzysem na Nieskończonych Ziemiach" mogą okazać się całkiem sensowne. DC Comics zapowiedziało, że finałowy, piąty numer crossovera, który ukaże się 31 sierpnia, będzie jedynym komiksem z logiem DC, który trafi wtedy do sprzedaży. Szefowie wydawnictwa chcą mieć pewność, że ten wyjątkowy zeszyt trafi do rąk wszystkich każdego fana. Co będzie potem? Znowu pojawiły się plotki o licznych zawirowaniach wokół numeracji najważniejszych serii DC, takich jak "Detective Comics" (liczącej sobie prawie 900 numerów) czy "Action Comics" (rozpoczynającej odliczanie do 1000. zeszytu). No i oczywiście kolejny event - po ostatnim starciu pomiędzy Imperatorem Aquamanem z Atlantydy, a królową Amazonek Dianą z Themiscyry, nastanie ciemność. O "The Dark" nie wiadomo na razie nic, oprócz tego, że promowane jest... no cóż, obrazem czerni. (KO)

Szefowie Marvela na tegorocznym konwencie C2E2 ogłosili, że wraz z numerem #635 serii "The Incredible Hulks" (która do #612 ukazywała się jako "The Incredible Hulk") z posadą regularnego scenarzysty pożegna się Greg Pak. I, jak się okazało, nikt nie przejmie po nim tego stanowiska, ponieważ tytuł ukazujący się od 1962 roku, wraz z konkluzją historii "Heart of the Monster" dobiegnie swojego kresu. Przypuszczam jednak, że komiksowa historia zielonego olbrzyma na tym się nie skończy. W sierpniu do swojego finału będzie zbliżał się "Fear Itself" i z pewnością będzie to znakomita okazja aby wykonać ten sam manewr, który sprawdził się w przypadku Fantastycznej Czwórki i obdarować Hulka całkiem nowym miesięcznikiem, o nieco inaczej brzmiącym tytule. (KO)

Kaare Andrews przygotuje okładki premierowych zeszytów czterech tytułów, które w sierpniu ukażą się pod szyldem "Ultimate Comics Universe Reborn". Trudno się nie zgodzić z redaktorem linii Ultimate, Markiem Paniccią, że wyglądają one naprawdę świetnie. Kiedy pisałem o restarcie ultimateverse, nie wspomniałem nic o czteroczęściowej mini-serii "Ultimate Comics Hawkeye" pisanej przez Jonathana Hickmana, z rysunkami Rafy Sandovala. Jak mówi scenarzysta, komiks ma być uzupełnieniem treści nowych "Ultimates`ów". Hickman pokaże kilka faktów z przeszłości Clinta Bartona, wyjaśni na czym polegają jego relacji z Nickiem Fury`m, a na dokładkę w pozostałych rolach pojawi się kilka innych postaci - Jean Grey, Bruce Banner i Karen Grant. (KO)

Nadobowiązkowy news serialowy - telewizyjna adaptacji przygód "Wonder Woman" została anulowana. Po niepokojących wieściach o zmianach w scenariuszu, po kontrowersjach związanych z designem kostiumu głównej bohaterki, serial Davida E. Kelly`ego w końcu został odrzucony przez NBC, nie doczekawszy się nawet emisji pilota. Niewykluczone, że Warner Bros spróbuje sprzedać swój produkt innej stacji. Podobny los spotkał zresztą "Locke & Key" (z IDW Publishing), a "Human Target" zakończy swój żywot po drugim sezonie. Tym samym rozwiane zostały wielkie plany zawojowania małego ekranu przez DC Comics. (KO)

Obowiązkowy news filmowy - pojawiły się pierwsze materiały promocyjne największego komiksowo-filmowego przedsięwzięcia ostatnich lat. W produkcję "The Adventures Of Tintin: The Secret Of The Unicorn", będącą adaptacją klasycznego komiksu Herge`go, zaangażowani są Steven Spielberg, Peter Jackson i Edgar Wright (scenariusz, napisany wespół z Stevenem Moffatem i Joe Cornishem), których nikomu nie trzeba przedstawiać. Można już zobaczyć pierwszy teaser filmu oraz dwa, gustowne plakaty. Film powstanie w technice 3D, a główne role obsadzą Jamie Bell, Andy Serkis, Simon Pegg, Nicka Frost i Daniel Craig. (KO)

2 komentarze:

PKP pisze...

Z tego co widać na zwiastunie "Tintina", to reżyserem jest Spielberg, a Jackson producentem.

Pharas pisze...

W ramach uzupełnienia newsów z zeszłego tygodnia to w czwartek 18 maja zmarł Jeff Jones.

http://muddycolors.blogspot.com/2011/05/spotlight-on-jeffrey-catherine-jones.html