piątek, 24 września 2010

#565 - The Batmans: Track 57 - Dennis Wojda

Nasz najnowszy Batman wyszedł spod ręki Dennisa Wojdy. Scenarzysty, rysownika i designera urodzonego w Sztokholmie, obecnie mieszkającego w Warszawie. Nie będzie kurtuazją określenie Wojdy jednym z najciekawszych i najlepszych polskich twórców komiksowych ostatniej dekady. Rok po roku wygrywał nagrodę Grand Prix na łódzkim Międzynarodowym Festiwalu Komiksu - najpierw w 2000 roku "Krzesłem w piekle", a rok później - "Pantoflem panny Hofmokl". Na kolejnej eMeFce musiał się zadowolić "jedynie" nagrodą publiczności. Współpracował między innymi z Krzysztofem Gawronkiewiczem (dwa albumy z serii "Miasteczko Mikropolis" - "Przewodnik turystyczny" i "Moherowe sny", które zostały nagrodzony Korakiem w 2003 roku), Krzysztofem Ostrowskim ("Nadzwyczajni: Pantofel panny Hofmokl" oraz szort "Telefon" w antologii "44"), Tomkiem Leśniakiem (seria "Kfiatuszki") i Ernesto Gonzalesem (seria "Miasto Edwarda"). Z tym ostatnim oraz z Przemkiem Truścińskim i Rafałem Gosienieckim był również zaangażowany w projekt "Legendy z miasta", który prawdopodobnie nigdy nie zostanie dokończony. Z tym większym utęsknieniem czekam na zbiorcze wydanie "Tabula Rasy", kontynuację "Nadzwyczajnych" i trzeci tom "Mikropolis". Obecnie Dennis realizuje swój autorski projekt "366 kadrów". (KO)
Po raz trzeci z rzędu (hattrick!) błyskawicznej odpowiedzi udzielił Piotrek Nowacki i tym samym zdobył swój siódmy punkt! Do lidera coraz bliżej. Jaszczu - gratsy!

Dzisiaj ruszamy ze zgadywaniem z rana, coby uszczęśliwić tych, którzy wstają skoro świt (i trochę później też). Za tydzień Międzynarodówka w Łodzi i z tego względu robimy sobie przerwę od wizytowania kolejnych Bat-muzykantów na naszym blogu/stronie/e-magazynie (niepotrzebne skreślić). Jeszcze nie podjęliśmy decyzji co będzie z Komix-Expressem czy Trans-Atlantykiem, ale wątpię żeby udało nam się je przygotować w gorącym, przedfestiwalowym okresie... Ale co tam - widzimy się przecież w Łodzi, nieprawdaż? (ŁM)

16 komentarzy:

Ystad pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Ystad pisze...

Unka?

jaszczu pisze...

Denis Wojda

kaerel pisze...

Dennis Wojda.

kaerel pisze...

nie chcę Cię Jaszczu martwić... ale choć byłeś szybszy o 1 sekundę - to moja odp jest poprawna. 2 N.

jaszczu pisze...

Przepraszam za literówkę w imieniu.
Dennis Wojda

kaerel pisze...

teraz to sobie możesz.

jaszczu pisze...

Spoko, poprawiłem się nie widząc Twojej odpowiedzi, ale jak szefostwo uzna Twoją odpowiedź to się nie obrażę:)

kaerel pisze...

moim skromnym zdaniem powinien być remis. jeżeli nie będę się sądził. nawet latami.

Ystad pisze...

ja sądze, że w w zaistniałej sytuacji ja powienienem dostać punkt jko pierwsza osoba która tutaj cokolwiek napisała, a wy dwaj powinniście obejść się smakiem.

jaszczu pisze...

Te Salomon :)

kaerel pisze...

to musiały być sekundy. kiedy z wywalonym jęzorem klepałem Dennisa przez 2 N to wpisu Jaszcza jeszcze nie było. cóż za emocje! aż mi tętno skoczyło.

wonder pisze...

Dennnis Wojda.

r. sienicki pisze...

Dzisiejszego Batmana narysował Dennis Wojda.

może pełnym zdaniem trzeba.

Olga Wróbel pisze...

Jak w teleturnieju Va banque "Czy autorem dzisiejszego Batmana jest Dennis Wojda?"

godai pisze...

Sieńczyk albo Koza, na zasadzie sznurek albo nic.