piątek, 6 sierpnia 2010

#525 - The Batmans: Track 51 - Grzegorz Nita

Drugą pięćdziesiątkę muzycznych wcieleń Batmana otwiera Grzegorz Nita. Popularny Gino jest rysownikiem/scenarzystą związanym z częstochowskim zinem "CzkaFka", który w podziemnym obiegu pojawił się w roku 2000, debiutując na II. Wuesce. W sumie ukazało się 6 numerów, a zwieńczeniem losów "CzkaFki" okazał się album, czy raczej zeszyt "Banzaj. Dorwać fileta". Autorem słowiańskiego westernu kung-fu był właśnie Gino, który na swoim blogu sukcesywnie publikował kolejne strony "Kniaziówny Eryki", będącej kontynuacją pierwszego "Banzaja". Oprócz tego, jego prace pojawiły się na łamach dwóch numerów "Jeju" (czwartego i ósmego). Jest również członkiem wytwórni filmowej Chacifde, z którą przygotowywał animowany teledysk dla zespołu Nefre. (KO)
Całkiem szybko z odgadnięciem twórcy najnowszego Batmana poradził sobie Jacek Jastrzębski, który tym samym dołożył piąty punkcik do swojego konta i od teraz jest jedynym zawodnikiem z miejsca numer dwa. Gratulacje!

Wspominałem już kiedyś, że czasami ciężko wymyślić te kilka zdań wstępu, które i tak pewnie mało kto czyta, tylko od razu zabiera się do zgadywania. Podobnie jest i dzisiaj, bo ile można pisać o tym, że niezmiennie prowadzi Maciej Pałka (co jakiś czas powiększając swoją przewagę nad "grupą pościgową") czy o tym, że zabawa jeszcze trochę potrwa, więc może jeszcze stanie się cud i ktoś dogoni obecnego lidera? Kiedyś może się to znudzić. Zacytuję więc błyskotliwy pomysł na wstęp Ystada i tyle. Uwaga, oto on: "Kocham dotykać się lubieżnie, a oto nowy Batman"! (ŁM)

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Kiełbus

kazik

Ystad pisze...

Grzesiek Nita

PannaN pisze...

Grzesiek Nita

Maciej pisze...

Ech

Ystad pisze...

Macieju, nie stękaj tylko daj się dogonić :P