piątek, 2 lipca 2010

#491 - The Batmans: Track 46 - Marek Turek

Dokazujący Batman Marka Turka narysowany jest w bardzo charakterystycznym stylu, który trudno pomylić z jakimś innym artystą. Twórca urodzony w Zabrzu, a mieszkający w Gliwicach, swoją karierę komiksową zaczynał w zamierzchłym roku 1992, kiedy na rynku zaczynały królować zeszyty spod znaku TM-Semic. Od tamtej pory, po dziś dzień Turek konsekwentnie trzyma się swojej undergroundowej estetyki. Publikował w komiksowych magazynach, zarówno tych polskich ("AQQ", "Komiks Forum", "KKK", "Czas Komiksu", "Krakers", "Katastrofa", "Ziniol", "KGB", "Zeszyty Komiksowe"), a także za granicą (czeski "Aargh", słoweński "Stripburek", amerykański "Attic Wit"). Najważniejsze pozycje z jego bibliografii to tetralogia "Fastnachtspiel", antologia "Międzyczas", zbierająca rozproszone drobiażdżki oraz album "Bajabongo". Zapraszamy do odwiedzania jego bloga, eksperymentalny projekt, którego jest częścią i galerii na digarcie. (KO)


Zwycięzcą tej edycji batmanich zgadywanek został Pharas prowadzący niezwykle ciekawego bloga o nazwie Cromwell Stone! Serdecznie gratulujemy!

Wracamy po dwutygodniowej przerwie do naszej zabawy! Tradycyjnie twórca - na którego odgadnięcie są przepisowe 24 godziny - pochodzi z naszego pięknego kraju. W sieci co rusz pojawiają się kolejne relacje z BFK a u nas cisza. Powodem tego jest nawał niekomiksowych spraw, które mam teraz na głowie i które uniemożliwiają mi właściwe zrelacjonowanie tej fantastycznej imprezy. Ale wrażenia jeszcze się pojawią - jak nie w następnym to w jeszcze kolejnym tygodniu, kiedy już mało kto będzie o beefce pamiętał! A póki co... do dzieła! (ŁM)

5 komentarzy:

Iron pisze...

January Misiak?

Ystad pisze...

Bogusław Polch ? ;)

Pharas pisze...

Marek Turek?

Jerzy Gordon pisze...

Tomasz Minkiewicz?

kolec pisze...

ja też na Januarego