środa, 6 sierpnia 2008

#43 - Trans-Atlantyk 01

Ruszamy dzisiaj z Trans-Atlantykiem, cotygodniową (jak tylko czas pozwoli) porcją newsów zza Oceanu. Serwisy i blogi komisowe zapewniają aż nadto informacji z rodzimego rynku. Polskie strony tematyczne, takie jak Multiverse, Avalon i New Heroes serwują podobną dawkę wieści o kalesoniarzach z zagranicy. My natomiast nie mamy ambicji archiwizować comiesięcznych premier i zapowiedzi. Chcemy wyszukiwać rzeczy ciekawe dla polskiego czytelnika, który interesuje się komiksem zagranicznym. Wszystkiego, co dzieje się w Ameryce ogarnąć nie sposób, pewnie wiele rzeczy z arczem pominiemy, szczególnie, że dla mnie będzie to pierwsze doświadczenie tego typu.

====

Method Man nigdy nie krył swoich komiksowych fascynacji – jest posiadaczem wielkiej kolekcji liczącej około 25 000 tytułów, a w swojej karierze korzystał z marvelowych pseudonimów jak "Ghost Rider" czy "Johnny Blaze". Wychodzi na to, że Clifford Smith to bardzo uzdolniony artysta, któremu muzyka i film nie wystarczają, bo zabrał się za komiks. „Method Man” ma być opowieścią o prywatnym detektywie Peerless Poe, byłym agencie Order of the Secret Method, głęboko religijnej organizacji „murder priests” wywodzącej się od biblijnego Kaina, która chroni naszą cywilizację przed biblijnymi potworami. Brzmi to dość groteskowo, ale mając na uwadze całą mitologię Wu i 36 Chambers nie czuje się zdziwiony. Komiksem, oprócz rapera, zajmą się Sanford Greene i David Atchinson.

Przypisek – Meth to jeden z najbardziej rozpoznawalnych członków Wu-Tang Clanu, legendarnego i kultowego składu, który dokonał w hiphopie przełomu. Udało mu się zrobić chyba największa karierę solową. To drugi człowiek na świecie po Seanie Connerym, któremu seplenienie dodaje uroku i przelicza się na miliony zielonych. Pochodzi ze Staten Island.

Źródło - Comic Book Resources

====

W morzu komentarzy, newsów, relacji i plotek z niedawno zakończonego (26-29 lipiec) konwentu Comic-Con w San Diego) można się utopić. Ja przytoczę tylko jedną anegdotkę i jedną zapowiedz. Swego czasu Daniel Gizicki narzekał, że na emefkowym spotkaniu z młodym, zdolnym i ciekawym twórcą, jakim jest Łukasz Ryłko przychodzi garstka zainteresowanych. Na spotkanie z uznanym, nagradzanym i ciekawym twórcą, jakim jest Guy Delisle przyszło zaledwie 50 osób (Tom Spurgeon dodaje, że to i tak dwa razy tyle, co zwykle pojawia się na takim panelu). Co kraj, to obyczaj?

Źródło - Comics Reporter

====

Darwyn Cooke („The Spirit”, „New Frontier”), jeden z najgorętszych autorów zza Oceanu, który w Polsce poza „Ego” jest właściwie twórcą nieznanym, zapowiedział komiksową adaptację „Parkera”, serii powieści kryminalnych pióra Richarda Starka. Na pierwszy ogień pójdą cztery książki, ich wydawcą ma być IDW Publishing. Data wydania – 2009. Zapowiada się solidna dawka komiksowego kryminału.

Źródło - Newsarama

====

Paul Pope („100%”, „Batman: Year 100”), inny, równie znakomity i nie wydawany w Polsce komiksiarz, zapowiedział na 24 sierpnia twardo okładkową reedycję „Heavy Liquid” (2001, Vertigo), wzbogaconą o 12 stron materiałów dodatkowych i zretuszowaną kolorystyką. Informacja cieszy o tyle, że na Amazonie komiks był „available from these sellers” w całkiem sporych sumkach.

Źródło - Pulp Hope

====

Obowiązkowy news o filmowej adaptacji komiksu - ekranizacja „Strażników” ma szansę przebić w nakręcaniu hype`a tegoroczną kampanię „Mrocznego Rycerza”. Komentarz nieocenionego Toma Spurgeona, odnoszący się nie tylko do samego flimu Snydera.

Źródło - Comics Reporter

====

Na elektronicznych targach E3 włodarze DC i komputerowcy z Sony Online Austin zaprezentowali trailer gry MMORPG „DC Universe Online”. Wszystkich nerdów będę musiał jednak zmartwić. „Podekscytowany pracą nad projektem” Jim Lee (Executive Creative Director) przyznał, że w wirtualnym świecie DC nie będzie możliwości wcielenia się w swojego ulubionego bohatera, będziemy mogli co najwyżej odgrywać rolę sidekicka Bataman lub członka bandy, która organizuje ucieczkę Jokera z Arkham Asylum. Premiera gry, jak głosi plotka, już w okolicach 2009 roku. Dla posiadaczy mocarnych blaszakówi PS3

Źródło - Comic Book Resources

====

Marvel również nie odpuszcza jeśli chodzi o umieszczanie swoich bohaterów w grach. Coraz więcej informacji ukazuje się ostatnio odnośnie kontynuacji świetnej gry "Marvel Ultimate Alliance" (2006). Nowością ma być znacznie bardziej interaktywne środowisko oraz możliwość współpracy poszczególnych bohaterów. Znaczy to tyle, że mając w drużynie np. Hulka i Logana będzie można zrobić komiksowy Fastball Special. Nie podano jeszcze daty premiery, znamy natomiast platformy na których „Marvel Ultimate Alliances 2: Fusion” się ukaże – Xbox360, Wii, DS. i Plejak 3. O wersji na blaszaki czy starszą wersję PS’a cicho.

Źródło - Comic Book Resources

====

Wiadomość ta ma już kilka tygodni, ale warto o niej wspomnieć nawet z takim opóźnieniem. Erik Larsen zrezygnował z szefowania Image Comics, a jego miejsce zajął Eric Stephenson. Twórca Savage Dragona swoją decyzję motywował brakiem czasu dla tworzenia kolejnych odcinków przygód swojego bohatera, oraz innych komiksów, które od jakiegoś czasu krążą mu po głowie. Jego głównym postanowieniem jest powrót do regularnego, comiesięcznego przedstawiania nowych przygód Dragona, a w przyszłości równoległa praca nad kilkoma tytułami w uniwersum Image.

Źródło - Image Comics Blog

====

I na koniec gadżet zza Oceanu. Torba plażowa zaprojektowana przez Adriana Tomine`a (kolejny w Polsce nieznany, a znakomity autor). KG było pierwsze.

Źródło - Strand Books

Brak komentarzy: