sobota, 5 stycznia 2019

#2470 - Trans-Atlantyk 418

Jak donosi "Entertainment Weekly" w 2019 roku G Willow Wilson opuszcza pokład płynący pod banderą "Ms Marvel". Rozstanie Kamali Khan z jej matką po pięciu latach zwiastuje spore zmiany - seria zostanie zrelaunchowana pod tytułem "The Magnificent Ms. Marvel", a jej autorami będą Saladin Ahmed i Minkyu Jung. "Planowaliśmy ten ruch wraz z końcem tego roku" - komentowała Wilsona dla "EW". Projekt, który miał zamknąć się w 10 numerach dobiegnie końca po wydaniu 60 zeszytów. To wszystko wydaje się niewiarygodne. Luźny projekt, inspirowany doświadczeniami z dorastania Sany Amanat stał się kulturowym fenomenem, który nas przeżyje. Pałeczkę po Wilson przejmuje pisarz i poeta, autor powieści sci-fi i fantasy, nagradzany i uznany, czterdziestokilkulatek z Detroit, w którego żyłach płynie krew libańska, egipska, irlandzka i... polska. Dla Marvela Ahmed robił "Exiles", "Black Bolta", a w grudniu ma przejąć serię "Miles Morales: Spider-Man".


Nowy scenarzysta obiecuje, że cykl nie straci nic ze swojego intymnego tonu, choć nie będzie brakować w nowych przygodach marvelowskiego epickiego rozmachu. Mam nadzieję, że będziecie mile zaskoczeni zmianą stylu graficznego - komentował scenarzysta. Wszyscy artyści, z którymi współpracowałem przy tej serii wspięli się na wyżyny swojego kunsztu. Zmiana w tonie komiksu jest również wyraźna. Nie spodziewajcie się ponurej Ms. Marvel, ale rzeczywiście będzie mroczniej - zapowiada Ahmed.

Cóż, tego można było się spodziewać - Marvel szykuje crossover z udziałem Conana i Avengers. Tak wynika z oficjalnej zapowiedzi szóstego zeszytu "Avengers: No Road Home", który ukaże się w marcu. Gdy Scarlet Witch cofnie się do Ery Hyperborejskiej spotka pewnego Barbarzyńcę z Cymerii. I nawet mogę wam powiedzieć co się stanie później - w wyniku jakiegoś kuriozalnego nieporozumienia (lub złowieszczych machinacji) Mściciele najpierw wezmą Conana za złoczyńcę (lub na odwrót). W końcu jednak dojdą do porozumienia, aby wspólnymi siłami pokonać większego złola (o ile dobrze się orientuje, będzie to niejaka Queen of the Night). Skopią jej tyłek, podadzą sobie ręce i Conan zostanie honorowym członkiem najpopularniejszej drużyny Marvela. Tak będzie, nie zmyślam.

Według źródeł, na jakie powołuje się serwis BleedingCool, Matt Fraction ma pracować nad komiksem z Lexem Luthorem w roli głównej dla DC Black Label. Imprint, pod szyldem którego są prezentowane superbohaterskie komiksy przeznaczone dla dojrzałego czytelnika, rozpędza się bardzo powoli. Afera związana z bat-siusiakiem, niespodziewane zniknięcie z zapowiedzi "The Other History Of The DC Universe" Johna Ridley`a (wydawnictwo utrzymuje, że tytuł ma zostać zapowiedziany ponownie, ale mówi się, że został po prostu skasowany z powodu małej ilości zamówień), brak daty premiery "Superman: Year One" Millera i Romity Jra... Co do Fractiona to swego czasu mówiło się, że będzie pisał jakąś serią związaną z Supermanem po tym, jak rozpoczęły się rządy Briana M. Bendisa. Plotkowano, że dostanie on-going z Jimmy`m Olsenem w roli głównej. Podobno ukończył nawet scenariusz do pierwszego numeru. Póki co wszystko wskazuje na to, że nic z tego projektu nie wyjdzie - a jak będzie z Luthorem?

Z okazji 25-lecia wydania "Marvels" Kurta Busieka i Alexa Rossa Dom Pomysłów nie tylko naszykuje od groma alternatywnych okładek w różnych on-goingach, ale wyda również "Marvels Annotated". Kolejna zeszytowa edycja klasyka wystartuje w lutym przyszłego roku i zostanie wzbogacona o nowe, wcześniej nie publikowane materiały, w tym odautorskie komentarze. Z tej okazji Ross namaluje nowe okładki, a za variant covers odpowiadać będzie Paolo Rivera. Oprócz tego do sprzedaży trafił również album "Marvels Remastered", czyli klasyk w nowym opakowaniu. Wydawnictwo chwali się, że ostatni dodruk został zremasterowany, ale szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia co zostało w nim poprawione.

Natura nie znosi pustki - po tym, jak Marvel w bardzo brzydkim stylu zwolnił Chucka Wendiga i podjął decyzję o skasowaniu pisanej przez niego mini-serii "Shadow of Vader" nie musieliśmy długo czekać na zapowiedź innego komiksu z mrocznym lordem Sith w roli głównej. "Darth Vader: Dark Visions" zadebiutuje w marcu i zamknie się w pięciu zeszytach. Scenariuszem zajmie się Dennis Hopeless, a oprawą graficzną Paolo Villanelli (w pierwszym zeszycie) i Brian Level (w drugim). Zapowiedź obiecuje nam ujęcie bohatera, który budził strach w całej galaktyce z zupełnie innej perspektywy. Nie jako przerażającego przywódcę sił Imperium, nie jako wojownika Sith, tylko jako kogoś, kto niesie nadzieję. Tak czy siak Vader jadący na koniu robi dzień. 

Ed Brubaker i Sean Phillips przedłużyli swoją umowę na wyłączność z Image Comics o kolejne pięć lat. Ostatnie pięć lat z Image, podążania z wolnością za naszymi twórczymi instynktami i robienia tego, co chcemy, było najlepszym okresem w naszej wspólnej, długiej karierze - komentował w oficjalnym komunikacie od wydawnictwa Bru. The Fade Out, Kill Or Be Killed, My Heroes Have Always Been Junkies i Criminal okazały się naszymi największymi przebojami i - jak się sam o tym przekonałem podczas mojego tournee - każdy z tych komiksów dotarł do nowych czytelników. Także, nie mógłbym być bardziej szczęśliwy w związku z tym, że wydawnictwo chce z nami współpracować przez kolejne pięć lat. Brubaker podkreśla, że to właśnie dzięki współpracy z Erickiem Stephensonem zdecydował się powrócić do "Criminal" w formie serii on-going publikowanej co miesiąc i poeksperymentować z formą tradycyjnej, amerykańskiej zeszytówki. Wydaje się, że ledwo wczoraj wraz z Edem zdecydowaliśmy się na umowę z Imagę, a tuż już minęło pięć lat naszej wspólnej pracy - dodaje Phillips. Nic nie przebije wspólnie spędzonego czasu, który wykorzystaliśmy na tworzenie dokładnie takich komiksów, jakie chcemy tworzyć, więc piszemy się na kolejne pięć lat.

Jason Fabok stawia ostatnie kreski w pierwszym epizodzie "The Three Jokers" - artysta mówił o postępie prac nad komiksem podczas spotkania w sklepie Mike’s Comics na Florydzie. Pierwszy odcinek jest już niemal gotowy, ale na jego premierę poczekamy do czasu, aż rysownik skończy pracę nad drugim. Wynika to z decyzji DC Comics, które chce uniknąć opóźnień w publikacji tej mini-serii. Fabok przypuszcza, że szkicowanie #2 może przeciągnąć się nawet do marca przyszłego roku. Widać wyraźnie, że to dla niego projekt priorytetowy, który traktuje bardzo poważnie i z tego powodu mocno ograniczy swoją obecność na konwentach. W takiej sytuacji, gdy artysta wyraźnie deklaruje, że będzie zrobione, gdy będzie zrobione, z większą dozą spokoju zbroję się w cierpliwość czekając na premierę "The Three Jokres", która może będzie miała miejsce w kwietniu 2019.

Brak komentarzy: