piątek, 29 kwietnia 2011

#749 - FINAŁ! The Batmans: Track 80 - Michał Śledziński

Michał Śledziński, lepiej znany jako Śledziu, słusznie uchodzi za jednego z najważniejszych współczesnych twórców komiksowych. Jego przygoda z kadrami i dymkami, podobnie jak w przypadku wielu innych bydgoskich komiksiarzy, rozpoczęła się w Liceum Sztuk Plastycznych. Jeszcze jako uczeń przebija się ze swoimi pracami do "Secret Service" i "Świata Gier Komputerów". I właściwie przez całą jego karierę gry będą przenikały się komiksami. Współtwórca i redaktor naczelny kultowego (to chyba najlepsze słowo) magazynu komiksowego "Produkt". Periodyk ten ukazywał się w latach 1999-2004, w prostej linii był następcą zina "Azbest" i przyczynił się do ożywienia polskiej sceny komiksowej. Obok "Osiedla Swoboda", pierwotnie publikowanego na łamach "P", które w zeszłym roku ukazało się w zbiorczej edycji, do najważniejszych pozycji w jego dorobku należą trylogia "Na Szybko Spisane" oraz humorystyczna seria "Wartości Rodzinne". Oprócz tego zaliczył niezliczoną ilość występów w różnej maści antologiach, zbiorach, magazynach i projektach. (KO)
Rzutem na taśmę Piotrowi Nowackiemu udało się prześcignąć Macieja Pałkę i to właśnie Jaszczu jest ostatecznym zwycięzcą naszej zabawy! Zwycięzcy gratulujemy, a za tydzień ostatecznie pożegnamy się z muzykującymi Batmanami.

Tak, to już ten wiele razy zapowiadany przez nas moment. Finał zabawy. Dzisiaj prezentujemy ostatniego z Mrocznych Muzycznych Batmanów (a raczej jego fragment). Jak zawsze zadaniem biorących udział w konkursie jest odgadnięcie kim jest twórca rysunku. A jako że zwycięzca naszej zabawy może być tylko jeden, to za prawidłową odpowiedź zamiast dwóch punktów przyznajemy trzy! Czy Jaszczowi uda się więc rzutem na taśmę prześcignąć liderującego od dawna Macieja Pałkę? Zaraz się to pewnie wyjaśni... Ze wzruszeniem i łezką w oku zapraszamy na finał! (ŁM)

7 komentarzy:

jaszczu pisze...

Śledziu

Olga Wróbel pisze...

Truściński

Misiael pisze...

jaszczu, musiałeś?

bolesnedisco pisze...

Frąś?

wonder pisze...

Jaszczu FTW! :)

Kuba Oleksak pisze...

Wydaje mi się, że Pałka trochę pozwolił się wyprzedzić :)

... ale w niczym nie umniejsz to glorii Jaszcza!

Maciej pisze...

Gratuluję Jaszczowi.