piątek, 15 kwietnia 2011

#739 - The Batmans: Track 78 - Michał Rzecznik

Autorem Muzycznego Batmana "w nurcie pożegnalnym" (jak napisał nam sam twórca), który sprawił tak wiele problemów zgadującym, jest Michał Rzecznik, znany również jako Mazol. Mieszkający w Warszawie komiksiarz najbardziej chyba znany jest z wydanych przez założone własnym sumptem wydawnictwo Mazoleum "Przygody Powstania Warszawskiego" (2008 r.; w środku znalazły się również prace Jacka Świdzińskiego), które były wspaniałą odtrutką na pełne patosu komiksy historyczne. Oprócz tego prace Michała można było zobaczyć m.in. w "Komiksowym Becikowym", "Jeju" (#5) oraz trzecim numerze "Maszina". Jeśli chodzi o ten ostatni periodyk, to niedawno ruszyła jego internetowa odsłona i tam też można znaleźć prace Mazola. Po więcej prac artysty zapraszam na bloga Zsyp i mam wielką nadzieję, że w niedalekiej przyszłości komiksy Michała pojawią się na papierze - czy to w magazynach, czy antologiach czy samodzielnych publikacjach. Jak na taki talent, to póki co jest tego zbyt mało do postawienia na półce! (ŁM)Prawidłowej odpowiedzi udzielił Szymon Kaźmierczak i to w jego stronę lecą dwa punkty za zwycięstwo! Gratulujemy!

PODPOWIEDŻ#2: Komiksiarz, który sprawia tak wiele problemów dla zgadujących, czynnie działa w internetowej odsłonie pewnego zina...

PODPOWIEDŹ
: Twórca najnowszego Batmana swego czasu dołożył trzy grosze do publikacji związanych z Powstaniem Warszawskim, a jego podejście do tematu było jednym z oryginalniejszych w tej materii.

WRACAMY! Po kilkutygodniowej przerwie na łamy Kolorowych Zeszytów powracamy do piątków z Mrocznym Muzycznym Rycerzem. Nasze zgadywanki pojawiać się będą jeszcze przez trzy tygodnie, a cała akcja z Batmanem zamknie się w osiemdziesięciu edycjach. Zasady pozostają prawie bez zmian - w piątki publikujemy fragment pracy z tematem przewodnim, a zadaniem jest odgadnięcie który artysta za nią odpowiada. Czas przewidziany na rozwiązanie tej zagadki to równo dwadzieścia cztery godziny, po których prezentujemy całą grafikę oraz biogram twórcy. Żeby było ciekawiej, to w ostatnich trzech edycjach za najszybsze udzielenie prawidłowej odpowiedzi przydzielamy po dwa punkty. Czyli co? Zapraszamy do zabawy! (ŁM)

19 komentarzy:

Maciej pisze...

Basia Okrasa.

jaszczu pisze...

Asia Karpowicz

holcman pisze...

Kurde no!
Miałem problem z zalogowaniem (cały czas mam) i Jaszczu mnie ubiegł :-(

Ystad pisze...

Kurzok?

skarża pisze...

mi tez sie wydaje, ze Basia

lagu i lagu pisze...

basia okrasa

Łukasz Mazur pisze...

Zbiorcza (p)odpowiedź do powyższych:

NIE :)

Szymon Kaźmierczak pisze...

Berenika Kołomycka

jaszczu pisze...

Mateusz Skutnik

r. sienicki pisze...

Kurde no!
wracam z piwa, patrze, że chyba wiem i Jaszczu mnie ubiegł :-(

holcman pisze...

Perłowski?

r. sienicki pisze...

Ernesto Gonzales?

jaszczu pisze...

Rebelka?

jaszczu pisze...

Kleszcz?

Szymon Kaźmierczak pisze...

mazol

wonder pisze...

Jacek Świdziński

Maciej pisze...

Rustecki?

A może Wojciechowicz?
Ciężka misja.

Maciej pisze...

Umknęła mi podpowiedź numer jeden. Ech :/

Szymon Kaźmierczak pisze...

W sumie to wcześniej podpisywałem się jako "kazik" (mam na swoim anonimowym koncie już dwa punkty), więc jeżeli można by zsumować te punkty byłoby super :)