sobota, 27 marca 2010

#405 - The Batmans: Track 33 - Biram Ba

Dzisiejszego Batmana narysował Biram Ba, znany w polskim web-komiksowym półświatku przede wszystkim z trylogii o Człowieku-Szynszyle, super-herosie pilnującym porządku w mieście Nowy Fork. Jego pierwsze przygody spisano na łamach "The Amazing Człowiek-Szynszyla", z kosmicznym zagrożeniem uporał się w "Powrocie Człowieka-Szynszyli", a wybuchowy finał jego perypetii miał miejsce w "Człowiek-Szynszyla Forever". Nie licząc pierwszych prac Birama (seria "Ostrza" i "Ex Nihilo"), komiksiarz z Rzeszowa ma na swoim koncie również serię fantasy "R'Gar" i "Diggsa" w konwencji super-hero. Więcej jego prac można zobaczyć na digarcie i deviancie, a o jego raportach z pola bitwy poczytacie na jego blogu. (KO)

Zwycięzcą dzisiejszej edycji został po raz kolejny Maciej Pałka, który podał prawidłową odpowiedź w tej samej minucie w której opublikowana została zagadka (!), i który o sekundy wyprzedził Piotrka Nowackiego! Gratulujemy obu panom!

W pierwszy kalendarzowy tydzień wiosny wybraliśmy się na małe wagary, stąd też brak porywających wpisów w ostatnich dniach z naszej strony. Na szczęście są weekendowe cykle, których tak łatwo nie odpuścimy, i wraz z dzisiejszą edycją batmaniej zabawy powracamy do nadawania. Tradycyjnie autorem grafiki, której fragment widać po prawej stronie, jest polski twórca, którego imię, nazwisko, bądź przydomek należy odgadnąć. Proste zadanie, na które macie aż 24 godziny - chociaż jak pokazują ostatnie tygodnie, wystarczyłaby i godzina. Zapraszamy do zabawy! (ŁM)

9 komentarzy:

Maciej pisze...

Biram

jaszczu pisze...

Biram.

jaszczu pisze...

A niech Cię, Macieju Pałko! :)

Maciej pisze...

Hehehe

hds pisze...

fuck... zawsze się spóźniam ;-(

Brzozo pisze...

Brawo jedno które bym wiedział. I.. i dupa.

wonder pisze...

Dam sobie prawe jajo uciąć, że to nie Biram!

Kaj-Man pisze...

Brzozo

Kingpin pisze...

... i Wonder stracił prawe jajo... not so wonder any more...