piątek, 11 grudnia 2009

#321 - The Batmans II: Track 18 - Maciej Pałka

Tym razem wyjątkowo po stronie nie tych, którzy zgadują (no prawie), lecz tych, których prace trzeba rozpoznać gościmy Macieja Pałkę. Pewnie nie jestem jedynym, który uważa, że Maciej jest jedną z najbarwniejszych postaci naszego komiksowego grajdołka. No a oprócz tego, jest całkiem niezłym rysownikiem, z dosyć bogatą bibliografią. Komiksem para się już od dziesięciu lat - zaczynał w zamierzchłej epoce kserowanych zinów, a jego debiutanckim albumem były "Wacianie Kaffliki Żyttu" do scenariusza Dominika Szcześniaka. Z obecnym redaktorem naczelnym "Ziniola" pracował również przy serialu "Dom Żałoby" i "Dziesięciu Bolesnych Operacjach". Dla Jerzego Szyłaka narysował kolejny epizod przygód detektywa Dampca ("Strange Places"), natomiast z Bartkiem Sztyborem tworzy rozsianego po różnych zinach "Najwydestyluchniejszego". W najbliższych planach Macieja znajdują się "Laleczki", które pierwotnie ukazały się w 2005 roku, i które pod koniec 2010 doczekają się ekskluzywnej reedycji o czym co nieco pisaliśmy tydzień temu. Na deser natomiast polecamy zapoznać się ze smacznym szorciakiem "Piwo i knedliczki", który wszedł w skład niedawno wydanej polsko-czeskiej antologii "W sąsiednich kadrach. Polacy i Czesi o sobie w komiksie". (j.) Dzisiejszym zwycięzcą został Jacek "Ystad" Jastrzębski, który dosyć szybko uporał się z tą zagadką i trafił za pierwszym razem! Gratulacje! A w tym miejscu wypadałoby również podlinkować jedną z ostatnich prac Macieja Pałki, na której widnieje właśnie dzisiejszy zwycięzca!

Wraz z dzisiejszym wydaniem Batmansi wkraczają w dorosłość, więc jest to dobra okazja do wprowadzenia zmian w naszej zabawie. Zgodnie z zeszłotygodniową sugestią Macieja Pałki zwycięzca konkursu, jak również twórca grafiki, będzie ogłaszany równo 24 godziny po opublikowaniu zgadywanki. Dzięki temu zniknie między innymi problem o nazwie "dopiero co wstałem, a zagadka już rozwiązana", jak i sama zabawa stanie się (mamy nadzieję) nieco ciekawsza, chociażby ze względu na trwającą dobę niepewność co do prawidłowej odpowiedzi. Jak widać zabawa z Batmanami-muzykantami cały czas ewoluuje i przy kolejnej edycji zgadywanek (coś już myślimy w tym kierunku) wszystkie zasady powinny być znane od samego początku. Jeśli macie więc odnośnie do nich jakieś sugestie to zapraszamy do podzielenia się nimi w komentarzach. W to samo miejsce zapraszamy do naszej zabawy! Powodzenia (i do usłyszenia za 24h)! (a.)

7 komentarzy:

Ystad pisze...

Maciej Pałka ? ;)

Awesome Andy pisze...

Filip Myszkowski??

pjp pisze...

Maciej się na tłicie wygadał :].

koko pisze...

Trust?

Maciej pisze...

Ciężka misja


Ryłko?

Maciej pisze...

Jednak nie Ryłko :(

Ystad pisze...

To jeszcze ja – Jacek Ystad, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Zayebisty koncept rysunku Macieju!!