piątek, 4 grudnia 2009

#316 - The Batmans II: Track 17 - Piotr Zdanowicz

W dzisiejszym wydaniu piątkowych Batmansów gościmy Piotra Zdanowicza, który ukrywa się (co nie jest żadną tajemnicą) pod pseudonimem Dismas. Pochodzący z Warszawy rysownik znany jest przede wszystkim z kryminalno-fantastycznej serii "Morfium" ze scenariuszem Mariusza Zawadzkiego. Dismas dość regularnie publikuje także w "Ziniolu", a w nadchodzącym grudniowym numerze ukaże się ostatni morfiumowy szorciak zatytułowany "Utopce". Oprócz tego jego prace można znaleźć w piłkarskiej antologii od Kultury Gniewu, w komiksowym magazynie "ComX", oraz na licznych stronach rozsianych w sieci - na blogu, digarcie i art-serwisie. (j.)
A poniżej znajduje się tak zwany making-of dismasowego Batmana!
Pierwszy strzał okazał się tym celnym, a oddał go Maciej Pałka! Gratulacje!

Kolejny piątek i kolejna zgadywanka. I po raz kolejny w okolicach szesnastej, kiedy niektórzy pewnie wychodzą z pracy, inni do niej wychodzą (i tak dalej) i nie mają szansy być na bieżąco z konkursem. Czy jest w ogóle jakaś optymalna pora co do umieszczania tych piątkowych wpisów, czy zostawić to tak jak jest obecnie - czyli nieregularnie, ale raczej koło 15-16? Czy może nie ma sensu nad tym dywagować? Za wszelkie opinię będę wdzięczny, ale i tak najważniejszym jest teraz odgadnąć kto też wzywa Nietoperza za pomocą Bat-sygnału. Do dzieła! (a.)

5 komentarzy:

Maciej pisze...

Dismas?

DeBe pisze...

Grzeszkiewicz?

arcz pisze...

Macieja strzał prosto w dziesiątkę! Gratki!

Maciej pisze...

Mam taki pomysł. Nie potwierdzaj od razu poprawnej opdpowiedzi, tylko wstrzymaj się 24 godziny. Bo ciągle czuję, że psuję zabawę.

arcz pisze...

Hmmm. Jest to jakiś pomysł. Trzeba to będzie przedyskutować na redakcyjnym zebraniu :] dzięki!

(i żeby nie było to zabawy nie psujesz!)