niedziela, 14 czerwca 2015

#1877 - Komix-Express 293

Wydawnictwo Sideca podzieliła się wszystkimi szczegółami dotyczącymi polskiej edycji "Daredevila". Wiadomo już, że seria będzie ukazywała się w formacie przypominającym amerykańskie Ultimate Collection - w jednym albumie zebrane będą po trzy kolejne tomy serii. W sumie całość zamknie się w sześciu woluminach, razem 2496 stron. Jedyna różnica w porównaniu z pierwowzorem polegać będzie na tym, że rodzima edycja będzie szyta i oprawiona w twardą okładkę.  Przy tak dużej ilości stron sposób oprawy nie wpływa na cenę końcową (a przynajmniej nie w naszym przypadku), a komfort czytania na pewno będzie większy, a sam komiks trwalszy - czytamy na oficjalnym profilu FB wydawnictwa. Truchlejących na wieść o tym, że Białostockie Zakładu Graficzne drukują ich ulubione komiksy uspokajam - Sideca potwierdziła, że produkcją "Daredevila" zajmie się ktoś inny. Nie wiadomo jeszcze kto opracuje tłumaczenie - wydawnictwo bierze pod uwagę trzy nazwiska. Seria będzie dostępna w sklepach specjalistycznych, a także przez Empik.com (w samych salonikach prasowych naszego potentata próżno będzie szukać kolejnych tomów).


Komiks będzie ukazywał się raz na trzy miesiące, co wydaje mi się bardzo dobrym rozwiązaniem biorąc pod uwagę cenę i objętość. Jego cena będzie zależeć od objętości i kształtować się będzie od 89 do 139 złotych. Pierwszy tom ma ukazać się w listopadzie, a harmonogram wydawniczy prezentuje się następująco:

"Daredevil" Bendisa tom 1 (480 str.) - 134,90 - listopad 2015
"Daredevil" Bendisa tom 2 (512 str.) - 139,90 - luty 2016
"Daredevil" Bendisa tom 3 (512 str.) - 139,90 zł. - maj 2016
"Daredevil" Brubakera tom 1 (304 str.) - 89,90 zł. - sierpień 2016
"Daredevil" Brubakera tom 2 (304 str.) - 89,90 zł. - październik 2016
"Daredevil" Brubakera tom 3 (384 str.) - 109,90 zł. - grudzień 2016

Co jeszcze? Sideca przyznała, że w pakiecie kupiła również prawa do "Daredevila" w wersji Marka Waida (!) i Franka Millera (!!!). Zakładam więc, że jeśli sprzedaż przygód Matta Murdocka będzie utrzymywać się na dobrym poziomie prędzej czy później dostaniemy zarówno klasyczne ujęcie Śmiałka, jak i najnowsze jego przygody. "Daredevila" wydamy w większym nakładzie niż pierwotnie planowaliśmy, ale będziemy przyglądać się dynamice sprzedaży i jeśli będzie niższa niż zakładana to nakłady zostaną dopasowane do aktualnego popytu, aby cały zaplanowany materiał został wydany bez przeszkód - i takim optymistycznym akcentem kończę. Uzbrojony w cierpliwość czekam na moment, kiedy będą mógł przeczytać jeden z najwybitniejszych komiksów nurtu super-hero po polsku.

Zapowiedzi Mucha Comics. "Light Brigade", komiks do scenariusza Petera J. Tomasiego ("Batman and Robin", "Brightest Day", "Green Lantern Corps") ma mieć swoją premierę w październiku, pewnikiem na łódzkim MFKiG, którego gościem ma być autor oprawy graficznej Peter Snejbjerg, znany z "Byłem bogiem" i "Drogi Billy". Pierwotnie "Light Brigade" ukazało się w 2004 roku, jako czteroczęściowa mini-seria nakładem DC Comics, ale obecnie znajduje się w katalogu Dark Horse. Co i zacz? W wielkim skrócie - II wojna światowa, anioły i demony, krwiożerczy naziści, misja mogąca zmienić losy konfliktu, której podejmują się dziarscy wojacy. Natomiast prawdopodobnie jeszcze w czerwcu ukaże się "Tales of the Batman - Tim Sale", liczący sobie 240 stron zbiór krótkich opowieści z Mrocznym Rycerzem z rysunkami, jak sam tytuł wskazuje, Tima Sale`a. O jego zawartości możecie przeczytać w recenzji na Batcave.


Wczoraj pisaliśmy o Stathamie i Swinton, dziś wypada wspomnieć o Chiwetelu Ejioforze i Jonie Bernthalu. Ten pierwszy ma pojawić się w filmowym "Doktorze Strange`u". Nagrodzony Oscarem za rolę w filmie "Zniewolony. 12 Years a Slave" aktor ma wcielić się w rolę Barona Mordo, arcyprzeciwnika marvelowskiego mistrza sztuk czarnoksięskich. Dom Pomysłów póki co nie potwierdza tych doniesień, w przeciwieństwie do wieści o tym, że Bernthal zostanie Punisherem. Znany z roli Shane`a Walsha w "Żywych trupach" pojawi się w drugim sezonie netflixowego "Daredevila". Tym samym aktor pójdzie w ślady Dolpha Lundgrena, Thomasa Jane`a i Raya Stevensona, którzy do tej pory wcielali się we Franka Castle`a. Mściciel, którego celem jest oczyszczenie nowojorskiego Hell`s Kitchen wszystkimi dostępnymi środkami, bez względy na to, jak zabójcze mogą być tego konsekwencje - czytamy w opisie postaci dostarczonym przez Marvel Television.

Wydawnictwo Hachette ogłosiła kolejną transzę tytułów, które ukażą się w ramach Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela. Pierwszego lipca swoją premierę będzie mieć album zatytułowany "Początki Marvela: Lata Sześćdziesiąte", który będzie antologią debiutów klasycznych herosów Domu Pomysłów. Całość liczyć będzie sobie 208 stron na które złożą się historie z "Fantastic Four #1", "Tales To Astonish" #27 i #44, "Incredible Hulk" #1, " Amazing Fantasy" #15, "Tales Of Suspense" #39, "The X-Men" #1, "Avengers" #1 i #4 oraz "Daredevil" #1. 69. tomem Kolekcji będzie z kolei "Shadowland" ("Kraina cienia") z premierą 15 lipca. Opowieść stworzona przez Andy`ego Diggle`a i Billy`ego Tana uchodzi za co najmniej niesatysfakcjonujące zwieńczenie historii Daredevila, której początki sięgają runów Bendisa i Brubakera, a więc  tego, co wydawać planuje Sideka. Listę ogłoszonych tytułów zamykają "Narodziny Ultrona" ("Birth of Ultron") Roya Thomasa i Johna Buscemy, jedna z najbardziej ikonicznych historii w dziejach Mścicieli. Pierwotnie ukazała się na łamach "Avengers" #54-60 i "Avengers Annual" #2 w latach 1968-69.

Robert Kirkman dołączył do zespołu twórców, którzy pracują nad kolejnymi filmami z cyklu "Transformers". Oprócz ojca "Żywych trupów" w "brain truście" kierowanym przez Akivę Goldsmana znaleźli się między innymi znani z pierwszego "Iron Mana" Art Macum i Matt Holloway, Jeff Pinkner ("Amazing Spider-Man 2"), Zak Penn ("Pacific Rim"), Ken Nolan ("Black Hawk Down") czy Geneva Robertson-Dworet. Prace już się rozpoczęły. Według relacji Goldsmana wszyscy na razie oswajają się, ze specyfiką marki, zanim zdecydują w jakim kierunku historia ma się rozwijać. Pomysł, aby nad skryptem pracowała drużyna nie jest oczywiście nowy – z powodzeniem funkcjonuje w branży telewizyjnej czy przy produkcjach Marvel Studios. Głównym zadaniem "brain trustu" jest przygotowanie skryptu dla Micheala Bay`a, który w 2017 roku ma skończyć piątą część serii.

Jesteś z Katowic lub okolic, kochasz komiksy, lecz nie masz z kim o nich pogadać w luźnej, niezobowiązującej atmosferze? Lepiej trafić nie można. Allboom Klubokawiarnia, DCManiak oraz Image Comics Journal zapraszają wszystkich tym razem w niedzielę, 21 czerwca o godzinie 17:00 do lokalu przy ulicy 1-go maja 46 w Katowicach na drugie Allboomowe Pogaduchy Komiksowe. Nauczeni doświadczeniem z pierwszego spotkania, wiemy już na pewno iż nie będą nam potrzebny żaden ogólny temat spotkania. Zapraszamy wszystkich fanów komiksów, którzy chcą po prostu skryć się przed upałem/burzami w miejscu, którego prędko nie będą chcieli opuścić. I piwko mają niezmiennie dobre oraz tanie. Tutaj znajdziecie link do facebookowej strony wydarzenia. Serdecznie zapraszam!

James Wan wyreżyseruje „Aquamana”. Warner zdecydował się postawić na filmowca, który w Hollywood przebił się pracą nad horrorami (cykle "Piła" i "Naznaczony"), a po kasowym sukcesie "Furious 7" (ponad 1.5 miliarda dolarów w światowym box-offic`ie) stał się posiadaczem jednego z najbardziej gorących nazwisk w branży. Pierwsze informacje o zaangażowaniu Wana kolejny filmowy projekt DC pojawiły się w kwietniu, a o jego względy starało się również Sony, które szukało kogoś, kto zajmie się "Robotechem", filmową adaptacją kultowego anime. Koniec końców podpisał umowy z obiema wytwórniami. Poza tym, że główną rolę w "Aquamanie" zagra Jason Momoa, a skrypt wyjdzie spod ręki (prawdopodobnie) Kurta Johnstada nie wiadomo wiele więcej.

Brak komentarzy: