niedziela, 18 września 2011

#860 - Trans-Atlantyk 155

Do sklepów w zeszłym tygodniu trafił ostatni zeszyt kryminalnej sagi "Criminal: Last Of The Innocent", a jej autorzy niemal od razu zapowiedzieli, że zaczynają pracę nad nowym projektem. Scenarzysta Ed Brubaker i rysownik Sean Phillips zabierają się za "Fatale". Historia ma zamknąć się w 12 zeszytach, będzie zatem dłuższa od przeciętnego runu w "Criminal". Dla Bru będzie to jedno z najambitniejszych przedsięwzięć w jego karierze - od jakiegoś czasu chciał zrobić dłuższą, bardziej zamaszystą historię z pogranicza noir i horroru, dziejącą się od lat trzydziestych do dnia dzisiejszego. W przyszłym miesiącu mają pojawić się pierwsze zapowiedzi. Na razie wiadomo tyle, że główną rolę w "Fatale" ma zagrać kobieta, a komiks ukaże się oczywiście w marvelowskim imprincie ICON. (KO)

Podczas tegorocznego Comic-Conu wydawcy z Archie Comics ogłosili, że jeden z bohaterów popularnej serii przeznaczonej dla młodszej młodzieży "Archie" jest gejem. Kevin Keller dostał z tej okazji swoją własną mini-serię, a wielu czytelników nie posiadało się ze świętego oburzenia. Teraz, w jednej z alternatywnych przyszłości uniwersum Archiego (tak, continuity przyjaciół z Riverdale jest równie poplątane, co mitologia Marvela albo DC) Kevin... weźmie ślub. Stanie się to w styczniu 2012 roku na łamach "Life with Archie", a zaraz w lutym wystartuje nowy on-going, w którym zobaczymy, gdzie nasi kochasie pojadę na miesiąc miodowy (tak przynajmniej przypuszczam). (KO)

Wystartował dziewiąty sezon "Buffy". Dark Horse Comics i Joss Whedon, scenarzysta kultowej serii telewizyjnej/komiksowej, zapowiedzieli "Buffy the Vampire Slayer: Season Nine" już jakiś czas temu. Na brak pomysłów Whedon nie narzeka i ogólny zarys fabuły już jest. W pracy nad realizacją scenariusza pomoże mu Andrew Chambliss, a oprawą graficzną zajmie się Georges Jeanty. Oprócz tego Angel i Faith, inne postacie z buffyverse, dostaną własny tytuł pisany przez Christosa Gage`a z rysunkami Rebeki Isaacs. Obie serie wstępnie planowane są na 24 odciniki. Inna z whedonowych kreacji "Dollhouse" dostanie również swojego komiksowego spin-offa, który zamknie się w pięcioczęściowej mini-serii. (KO)

W zeszłym tygodniu odbył się cykl spotkań pod szyldem Marvel Creative Summit, a więc swoistych obrad na szczycie Domu Pomysłów. W Nowym Jorku rozprawiano o przyszłości największego komiksowego edytora za Oceanem. Przede wszystkim dyskutowano o nowym, letnim evencie, który - nigdy nie zgadniecie - będzie większy, bardziej epicki i rewolucyjny, niż wszystkie ostatnie crossovery razem wzięte. Nawiąże do wątków, które pojawiły się podczas "Civil War", a debatowali nad nim Brian M. Bendis, Matt Fraction, Ed Brubaker i Jeph Loeb. Naczelny Marvela, Axel Alonso, nie może oczywiście nic jeszcze o nim powiedzieć. Znany jest już ogólny plan historii, jej pierwszy akt jest już szkicowany, a nad pozostałymi dwoma trwają intensywne prace. (KO)

Przygoda Mike`a Carey`a z mutantami Marvela po sześciu długich latach dobiega końca. Rysowany przez Khoia Phama 260. numer "X-Men: Legacy" będzie ostatnim w trwającym dokładnie 75 zeszytów (wliczającym annuale) runie. Co ciekawe, dokładnie tyle samo Carey pisał "Lucyfera". Scenarzysta kończy swoją pracę w sposób spektakularny, wraz z historią o kosmicznych proporcjach. "Five Miles South of the Universe" zabierze Rogue, Gambita, Magneto i Frenzy w zimne, galaktyczne otchłanie w poszukiwaniu zaginionych członków Starjammers. Wiadomo już, że po "Schism" zespół Rogue opowie się po stronie Wolverine`a, ale wciąż nie jest pewne kto przejmie pałeczkę po Carey`u. (KO)

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Wkradł się "mały" błąd dotyczący Buffy bo 9 sezon już wystartował.

Kuba Oleksak pisze...

Plask. Poprawione - tak to jest, jak się odkopuje stare materiały bez patrzenia na daty.