piątek, 18 czerwca 2010

#481 - The Batmans: Track 45 - Mirosław Urbaniak

Rysownik dzisiejszego Batmana, Mirosław Urbaniak, to jeden z tych twórców, którzy są znani chyba lepiej zagranicą, niż w swojej ojczyźnie. Rysownik mieszkający w Warszawie ma już na swoim koncie dwie autorskie publikacje na rynku frankofońskim - "Doc Jackal & Miss Hype", które po wielu perturbacjach ukazało się w tym roku nakładem wydawnictwa Glenat. Natomiast wcześniej, w 2005 roku, ten sam edytor wydał "Un western dans la poche". Wypada mieć nadzieję, że to nie ostatnie prace Mirasa na obczyźnie. Urbaniak produkuje się również w trzech miejscach w sieci - na swoim blogu, opowiadając "polish jokes" i pokazując swoje ilustracje. (KO)Po dłuższym czasie bez prawidłowiej odpowiedzi z rozwiązaniem zagadki przybył Kazik, który wskazał Mirosława Urbaniaka jako autora najnowszego Batmana! Gratulujemy! Co prawda zwycięzca nie posiada konta na bloggerze, ale zakładam, że to to ten sam Kazik, który kilka tygodni temu odgadł innego Batmana i tym samym dopisuję drugi punkt na jego konto!

Podpowiedź: autor dzisiejszego Batmana to "internacjonał", znany bardziej z dokonań publikowanych za granicą, niż w naszej ojczyźnie.

Tych którzy tracą nadzieję na to, że komuś jeszcze uda się wyprzedzić Macieja Pałkę możemy pocieszyć, że nasza zabawa nie skończy się na 50. edycji! Jak na razie wygląda na to, że dobijemy przynajmniej do sześćdziesięciu Bat-muzykantów, więc nie ma co płakać, tylko zgadywać! A w przyszłym tygodniu jest wielce możliwe, że zrobimy małą przerwę i od Batmanów i od weekendowych cykli - "winowajcą" jest oczywiście Bałtycki Festiwal Komiksu, który od piątku do niedzieli trwać będzie w najlepsze. Ale póki co zapraszam do zgadywania! Twórca z Polski oczywiście. Do dzieła! (ŁM)

12 komentarzy:

Maciej pisze...

Olaf był,
więc znowu obstawię Ponomarewa.

jaszczu pisze...

Kurt?

jaszczu pisze...

A tak jeszcze strzelę w dziewczyny, choć obawiam się, że Maciej trafił:)

Unka?
Asia Karpowicz?

Maciej pisze...

Trudna zagadka. Myślę, że tym razem bez podpowiedzi się nie obędzie.

Jeszcze jeden strzał - Gierek!

Łukasz Okólski pisze...

Bąkowicz?

Kuba Oleksak pisze...

W kwestii formalnej - Ciszak był, Kurt był.

Anonimowy pisze...

Kurta nie było.

r. sienicki pisze...

Irek Konior?

spud pisze...

Biram?

Anonimowy pisze...

mirosław urbaniak

kazik

Łukasz Okólski pisze...

Piotr Kowalski?

Maciej pisze...

Szymon Kudrański