piątek, 20 listopada 2009

#305 - The Batmans II: Track 15 - Robert Sienicki

Robert Sienicki, którego Mrocznego Muzycznego Rycerza prezentujemy dzisiaj, jest zajętym człowiekiem. Ogląda, czyta, pisze, rysuje, krytykuje, nagrywa. Ma na swoim koncie między innymi autorski (prawie) web-komiks "The Movie" oraz scenariusz do "Rycerza Janka". Oprócz tego wygłupia się wraz z Karolem Kalinowskim i Konradem Okońskim na łamach nie tylko komiksowego podcastu "Schwing!" i jest jednym z najaktywniejszych ogniw "Net-Kolektywu" (o ile dobrze liczę, to w każdym numerze można znaleźć przynajmniej jedną jego pracę). Obecnie pracuje nad kontynuacją "Rycerza Janka", kolejnymi odcinkami kolektywnej serii "Recours" i czwartą częścią "The Movie" (prawda, Robercie?). Raz na pół roku można również poczytać jego teksty na blogu 2 guys 1 blog, który współtworzy wraz z Jankiem Mazurem. (j.)

Zwycięzcą dzisiejszej edycji jest Kajetan Wykurz (znany również jako Kaj-Man) - GRATULACJE! I przy okazji dzięki wielkie dla wszystkich, którzy wzięli udział w zabawie!

Dzisiejszego twórcę "Batmana muzykanta" należy poznać po nietoperzastej ręce dzierżącej kostkę do gitary. Nie jestem przekonany czy wybór akurat tego fragmentu specjalnie utrudnił zadanie, bo ręce/dłonie są (a przynajmniej wydają mi się) mocno charakterystyczne dla artystów z już wyrobioną kreską i często tylko po tych kilku liniach da się poznać kto daną grafikę stworzył. Ciekaw jestem czy w tym przypadku będzie podobnie. Można zgadywać! (a.)

17 komentarzy:

pstraghi pisze...

śledziu?

Bane pisze...

KRL?

Iron pisze...

Gdyby nie to, że Jaszczu już jednego narysował, to bym powiedział, że to jego rysunek.

kolcu pisze...

Może któryś z braci Surmów?

kolcu2 pisze...

Ale tak jak Iron, obstawiałbym Jaszcza.

arcz pisze...

Nikt w wyżej wymienionych! Nie będę mógł sprawdzać czy ktoś odgadł dzisiejszego twórcę tak do około 20.00, ale zgadujcie dalej :)

AwesomeAndy pisze...

Leśniak

jaszczu pisze...

Moje typy:)

Tomek Leśniak
Janusz Wyrzykowski

Ystad pisze...

to ja sobie strzele - titos ?

arcz pisze...

Nic z tych rzeczy. Zgadujcie dalej, a ja pomyślę nad podpowiedzią.

arcz pisze...

Pierwsza i mam nadzieję ostatnia podpowiedź: swoją komiksową pasję połączył z miłością do innej dziedziny sztuki, tworząc komiks o jej 'wyznawcach'.

Kaj-Man pisze...

Belle?

arcz pisze...

Tak, a dokładnie to Belle bez jednego 'l' - gratulacje! :)

kolec pisze...

Buuu, aleś podpowiedział! Pomyślałby kto, że Cugowski rysuje komiksy!

(A Jaszczu nie obstawiał Jaszcza?:)

Kaj-Man pisze...

No dzięki. A co jest nagrodą(Oprócz niewątpliwej przyjemności przeczytania swojego nazwiska jako zwycięzcy)? XD

julek pisze...

Nagrody? Hmmm... 30 godzinny maraton filmowy z Belle może być?

Kaj-Man pisze...

A pewnie!