piątek, 11 czerwca 2010

#474 - The Batmans: Track 44 - Rafał Szłapa

Autorem dzisiejszego Mrocznego Rycerza jest Rafał Szłapa, kolejny z klubu komiksowych tatuśków. Mieszkający w Krakowie, ale pochodzący z Bielska-Białej. Jego kariera zaczęła się od prasy fanzinowej - na swoim koncie ma występy w "Czerwony Karle", "AQQ", "Lekarstwie", "Komiks Forum", a później także w "KKK". Wystąpił w egmontowej antologii "Najlepsi młodzi rysownicy", a wraz z żoną pracował nad edycją "Janosika" Jerzego Skarżyńskiego. Wśród pełnometrażowych projektów jego autorstwa warto wymienić "Pozdrowienia z Interstrefy", "Benedykta Dampca: Prywatnego Detektywa" oraz "Pielgrzymkę do Polski 1979". Ostatnio, do jego komiksowej bibliografii dołączył występ w "Komiksowym Przewodniku po Warszawie". Natomiast "Bler" to trzyczęściowa mini-seria, nad którą Szłapa pracuje od dłuższego czasu. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że wkrótce komiks powstanie i ujrzy światło dzienne na rynku. Wkrótce. Naprawdę. (KO)
W błyskawicznym tempie z prawidłową odpowiedzią przybył Szymon Holcman i dzięki temu do jego konta możemy z czystym sumieniem dopisać trzeci punkcik! Szymonie - serdeczne gratulacje!

Każda okazja do pokazania przynajmniej odrobiny nagości jest dobra, a że staramy się ich nie marnować to dzisiejsza zajawka jest taka jaka jest - czyli jedna z najlepszych jakie dotychczas się u nas pojawiły! Ich twórcą jest tradycyjnie twórca z Polski i również tradycyjnie czas na odgadnięcie jego imienia i nazwiska czy też ksywy wynosi dwadzieścia cztery godziny. A pytanie numer jeden na dziś to czy Maciej Pałka dobije do 10 zwycięstw, czy może ktoś ze ścisłej grupy pościgowej zdobędzie punkt numer pięć? (ŁM)

9 komentarzy:

holcman pisze...

Rafał Szłapa?

r. sienicki pisze...

Marek Oleksicki?

Ystad pisze...

a ja znowu nie wiem :P

Ystad pisze...

ale strzelam - Ssselena (a btw co się stało z jej blogiem?)

Ystad pisze...

ech, to już trzeci komentarz po kolei. Wiem, że się pomyliłem, bo ona jako autor już była

Szalony Kapelusznik pisze...

Łukasz Okólski

Maciej pisze...

Piotr Michalczyk?

Anonimowy pisze...

mie też się zdaje, że to robota Rafała Szłapy

wonder pisze...

Ja to co i rusz strzelam w Rafała Szłapę, więc jakby co, poproszę 1/4 punktu.