piątek, 4 czerwca 2010

#469 - The Batmans: Track 43 - Mariusz Zawadzki

Dzisiejszy Batman przybył do nas prosto ze Śląska, ziemi bardzo urodzajnej w komiksiarzy. Jego autorem jest Mariusz Zawadzki, znany w środowisku, jako Mistrz Zagłady. To jeden z tych twórców, którzy w fandomie są już od bardzo dawna i mają na koncie sporo różnej maści publikacji. Był jednym z założycieli wydawnictwa Dom Komiksu, w połowie pierwszego dziesięciolecia nowe wieku. W jego barwach zostały wydane tytuły, które Mariusz współtworzył - "Morfium" (z rysunkami Dismasa), "Druga Liga" (do scenariusza Jerzego Szyłaka) oraz magazyn komiksowy "Demony Seksu" (którego był redaktorem naczelnym). Stały współpracownik "Ziniola", który zaliczył mnóstwo zinowych występów gościnnych ("Opowieści tramwajowe", "Komiks Forum", "KGB" i wiele, wiele innych). Obecnie pracuje nad zremasterowaną wersją "Agnologmatu" i spełnia się jako komiksowy felietonista na swoim blogu. (KO)
Kiedy wszystko wskazywało na to, że dwadzieścia cztery godziny nie starczą na rozwiązanie zagadki... kiedy najtęższe umysły tego świata pracowały nad kolejną podpowiedzią... wtedy na ratunek ludzkości przybył Piotrek Nowacki i celnym strzałem zakończył kolejną edycję batmaniej zabawy! Jaszczu - serdeczne gratulacje! A doping w postaci śmiejącej się pociechy jest jak najbardziej akceptowany :)

PODPOWIEDŹ: twórca najnowszego Batmana to osoba od lat działająca w środowisku - nie tylko rysująca, ale i często pisząca na tematy komiksowe na swoim blogu. Ma on również na swoim koncie współpracę (cały czas trwającą) z jednym z poprzednich Bat-twórców (pełna lista tutaj).

Tak mi właśnie przyszło do głowy, że od kilkudziesięciu tygodni trwa ten w pewnym sensie muzyczny konkurs/zabawa, a nie pojawił się w zasadzie żaden inny "grający" akcent ponad instrumenty Pana Nietoperza. W związku z tym proszę pięknie, żeby każda zgadująca osoba oprócz swojej odpowiedzi co do dzisiejszej zagadki (bez zmian jest to twórca z Polski) podała to czego aktualnie słucha. Ot, dla wzbogacenia zabawy. I może z ciekawości też. U mnie aktualnie The Ting Tings i "We Walk". (ŁM)

15 komentarzy:

Maciej pisze...

Tomasz Leśniak

słucham Effi Briest

Ystad pisze...

Typowy strzał - Piotrek Bartosiak

(u mnie od jakiegoś czasu Bachor z płytą "Bo się bawić trzeba umieć")

Misiael pisze...

Leśniak, tradycyjnie Maciej trafił pierwszy.

słucham Dead Can Dance, konkretnie płyty Spleen and Ideal konkretnie kawałka Avatar

Piotrek pisze...

qrjusz ?

Piotrek pisze...

aaaa słucham sobie Chris Duarte - Back in town

Szalony Kapelusznik pisze...

Marcin Podolec - Mike Oldfield Tubular Bells pt1.

jaszczu pisze...

Kurt

Rasmentalism

Maciej pisze...

Skoro nie Leśniak
to może Marcin Ponomarew?

Misiael pisze...

Hmm... Kajetan Wykurz?

Koniec Świata "Oranżada"

Maciej pisze...

Ne, Kajetan już był.

qrjusz pisze...

Śledziu?

słucham nowej płyty Deftonsów:)

holcman pisze...

To będzie strzał przez sen właściwie:

Robert Wyrzykowski

A na rozbudzenie słucham The Drums.

Maciej pisze...

Lucek?

raczej niemożliwe

słucham pierdolenia politykierów w radiu

jaszczu pisze...

Mariusz Zawadzki aka Mistrz Zagłady?

Słucham se śmiechu mojego synka:)

Anonimowy pisze...

Bronek po Holandii się odświeżył!