piątek, 18 grudnia 2009

#326 - The Batmans: Track 19 - WJC

Dzisiaj na łamach Kolorowych gościmy przybysza z Wysp Brytyjskich. Dodam, że po raz pierwszy. WJC (Warwick Johnson Cadwell) rysuje komiksy i wymyśla historie, odkąd tylko pamięta. Dwa lata pracował w sklepie komiksowym, aż kolorowe zeszyty totalnie mu obrzydły. Potem, dzięki studiowaniu ilustracji, zakochał się w nich ponownie. Obecnie pracuje głównie jako ilustrator prasowy oraz sternik, ale ima się także innych zajęć. Żyje szczęśliwie na południowym wybrzeżu Anglii ze swoją rodziną. Jego prace ostatnio ukazały się w antologii "New British Comics #2" oraz magazynie "Songbird/Birdsong". Więcej prac WJC możecie obejrzeć na jego blogu. (j.)

Po prawie 30 godzinach prawidłową odpowiedź podał Łukasz Babiel! Gratulacje!

Minęły 24 godziny od opublikowania zagadki i póki co nie padła prawidłowa odpowiedź. W takim razie zapraszamy na dogrywkę! Zgadujcie więc, bo bez wskazania twórcy nie opublikujemy całej grafiki, a wierzcie nam, że warto zobaczyć ją w pełnej krasie! Przypominamy, że tym razem jest to twórca zagraniczny!

Dzień dobry Państwu! Jak co piątek zapraszamy do zabawy w zgadywanie autorów Mrocznych Muzycznych Rycerzy. Dzisiejsza edycja naszego konkursu jest specjalna z tego względu, że po raz pierwszy twórca pochodzi zza granicy. Żeby jednak ułatwić nieco zgadywanie podpowiem, że prace tej osoby można było zobaczyć w pewnej publikowanej u nas antologii, zbierającej komiks młodych artystów z pewnego europejskiego kraju. Czy potrzeba więcej wskazówek? Domyślam się, że może paść sporo strzałów na oślep, ale o to przecież chodzi. Zapraszamy do zabawy (i przypominam, że wyniki za 24h)! (a.)

7 komentarzy:

Ystad pisze...

Mi to tak z deka jak Mawil wygląda.... ale znowu ?

Ystad pisze...

Ewentualnie Krzysztof Ostrowski. To mój ostatni strzał :P

Maciej pisze...

Czy to Armando Rossi?

Łukasz Mazur pisze...

Ej no, zgadywać, zgadywać!

Co to ma być?

Mistrzowie własnego podwórka, jak wszystkie zespoły z naszej ekstraklasy? ;)

Kuba Oleksak pisze...

Wreszcie trudna zagadka :)

Pharas pisze...

Totalny strzał - Dan White?

pjp pisze...

WJC