piątek, 23 października 2009

#279 - The Batmans II: Track 11 - Ojciec Rene

Ojciec Rene to nie lada zagadka - sam siebie opisuje tak: "Twórca niebanalnych komiksów, rysownik, scenarzysta i poeta". Inni określają go nieco inaczej: "(...) nieślubne dziecko Kulfona i Moniki, zwyrodniały zboczeniec i skandalista". Prawda jak zwykle leży gdzieś po środku, chociaż znając nieco twórczości Ojca bałbym się spytać gdzie ten "środek" jest i do kogo należy. Dzisiaj mamy przyjemność zaprezentować nie jedną, a sześć grafik nawiązujących do głównego tematu naszej zabawy (w tym występy gościnne Bane'a i Azraela), które stworzył autor takich hiciorów jak "Zmierzch Markusa Anusa", "Hujboy: Spedalona trumna i inne opowieści" czy ostatni, często komentowany po emefce wybryk "Rogal Allegejsson: wydupczona czarodziejka". Po więcej twórczości Ojca Rene zapraszamy na jego digartowe konto, blogasek czy zakątek na Komiksomanii oraz do zapoznania się z wywiadem, który jakiś czas temu przeprowadził dzisiejszy zwycięzca - Maciej Pałka. A oto Batman wg. Ojca Rene:
Ledwo chwila minęła, a Maciej Pałka nie dość, że odgadł kto jest dzisiejszym twórcą, to jeszcze wysunął się na prowadzenie i z dwoma punktami przewodzi stawce. Gratulacje!

Jeśli dzisiaj piątek to czas na batmanią zagadkę. Patrząc na poprzednie odsłony naszej zabawy, można powiedzieć, że konkurs się rozkręca i o zwycięstwie decydują sekundy (dosłownie). Mam więc nadzieję, że tak samo będzie i tym razem. Póki co na cztery zgadywanki przypada czterech zwycięzców i nie zdziwię się, jak po dzisiejszej któryś z nich wyjdzie na prowadzenie (chociaż jeszcze większa konkurencja też byłaby mile widziana). Na razie nie myśleliśmy jeszcze o czymś w ramach nagrody dla osoby, która odgadnie najwięcej Bat-muzykantów, ale może pora zacząć wytężać nasze mózgi. A póki co - można zgadywać!

7 komentarzy:

Maciej pisze...

Ojciec Rene!

arcz pisze...

Ta est. Gratki!

A zgadłeś bo zgadłeś, czy widziałeś wcześniej na komiksomanii?

Już się bierę za wpis, chwila moment i będzie.

Maciej pisze...

"Poznałem" po kompresji obrazka i strzeliłem.

arcz pisze...

"Poznałem po kompresji obrazka". Jesteś trochę zboczony :)

Bane pisze...

Bane mistrz, chyba zmienię avatar.

Maciej pisze...

Zboczony? Ja?

arcz pisze...

Tak komiksowo-pozytywnie zboczony. Jeśli się mylę - przepraszam.