niedziela, 4 grudnia 2011

#914 - Cracow Comic-Con 2011

Nikt na niego nie czekał a jest, to znaczy będzie. Za tydzień (tak, już za tydzień!) odbędzie się Krakowski Festiwal Komiksu, organizowany przez Małopolskie Studio Komiksu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Już 10 - 11 grudnia, na trzecim piętrze budynku WBP w Krakowie, przy ul. Rajskiej 1, zrobi się totalnie komiksowo.

Zatem trochę niespodziewanie, ale jednak w tym roku odbędzie się jeszcze jeden festiwal komiksu. Szczerze mówiąc słowo "festiwal" to jednak trochę przesada, ale atrakcji nie zabraknie. Festiwalowi towarzyszyć będzie komiksowa giełda, na której mają się pojawić stoiska wydawnictw: Atropos, Blik Studio, Post, Timof i Cisi Wspólnicy, oraz sklepów: Fankomiks i iMad. Zakup zbiorczego "Mausa", czy "Rewolucji na morzu", może być dla kogoś pięknym prezentem pod choinkę.

Ponadto będzie można obejrzeć wystawę komiksu frankofońskiego, przygotowaną przez Instytut Francuski w Krakowie we współpracy z wydawnictwem Post. Miejmy nadzieję, że tym razem plansze będą oryginalne. Piję do tegorocznej wystawy podczas Polskiego wyboru Angouleme, gdzie plansze okazały się tylko przedrukami, a ja głupi liczyłem na wystawę oryginałów. Nie mniej jednak, jakieś oryginalne plansze na krakowskim festiwalu, będzie można podziwiać na pewno. Chodzi o plansze z albumu "Melinda", autorstwa Neila Gaimana i Dagmary Matuszak. Wystawę przygotuje wydawnictwo Atropos.


Szczegółowy program Festiwalu przedstawia się następująco:

Sobota, 10 grudnia:

12:00 - Rozpoczęcie festiwalu.

13:00 - Oficjalne otwarcie. Przywitanie – dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie – Jerzy Woźniakiewicz. Prezentacji Małopolskiego Studia Komiksu dokonają jego inicjatorzy i osoby prowadzące spotkania programowe w czterech liniach tematycznych – Michał Jankowski, Rafał Stanowski, Michał Gałek, Michał Jutkiewicz i Artur Wabik.

14:00 - Komiksy wydawnictwa Post. Z redaktorem naczelnym wydawnictwa – Andrzejem Rabendą – o dorobku i planach wydawnictwa rozmawiać będzie Rafał Stanowski.

15:00 - Warsztaty tworzenia komiksów. Case study komiksu "Scientia Occulta". Prowadzenie: Robert Sienicki i Łukasz Okólski

16:30 - Spotkanie z dr hab. Wojciechem Birkiem – badaczem i znawcą komiksu, wykładowcą Uniwersytety Rzeszowskiego. Dyskusję na temat płynności definicji komiksu poprowadzi Michał Jutkiewicz.

18:00 - Komiksowa Bitwa – konkurs rysunkowy przy użyciu profesjonalnych tabletów graficznych marki Wacom. Prowadzenie: Łukasz Okólski, sklep iMad. Komiksowe nagrody do wygrania!

20:00 Zakończenie pierwszego dnia


Niedziela, 11 grudnia:

12:00 - I drugi dzień imprezy czas zacząć!

14:00 - "Bler" – krakowski superbohater? Spotkanie z Rafałem Szłapą, rysownikiem i wydawcą poprowadzi Michał Jankowski.

15:00 - "Człowiek bez szyi" i inne publikacje zinowe. Spotkanie z Rafałem Kołsutem i Adamem Czernatowiczem poprowadzi Artur Wabik.

16:00 - Warsztaty tworzenia komiksów. Case study komiksu "Wiedźmin". Prowadzenie: Michał Gałek i Arkadiusz Klimek

18:00 Zakończenie imprezy


Akcja komiks za komiks!

UWAGA: Osoby, które przyniosą na Festiwal komiks lub komiksy, które chciałby przekazać w darze Małopolskiemu Studiu Komiksu, mogą liczyć na zniżki u wydawców biorących udział w komiksowej giełdzie. Za każdy komiks przekazany MSK otrzymacie kupon zniżkowy na zakupy u wydawnictw: Atropos, Blik Studio, Post oraz Timof i Cisi Wspólnicy.

6 komentarzy:

Maciej Gierszewski pisze...

a ktoś/na coś w ramach idzie?

tO mY: pisze...

A Wojtek Birek jest dr hab? Ktoś wie z czego ta habilitacja, bo ja nic a nic nie słyszałem O_o

Pan Latar pisze...

Ja to bym pewnie na dwa dni do Krakowa przyjechał, gdyby nie to że mam ważny zjazd.

Kuba Oleksak pisze...

Ja będę w sobotę. Chce zaliczyć Birka i Post oraz ogarnąć co i jak.

Qba - ja tam też nic nie wiem :)

Maciej Gierszewski pisze...

Kuba, to pytaj POST o integral "Kota Rabina"

Krzysztof Ryszard Wojciechowski pisze...

Ja to bym reflektował na 3 tom kota po prostu ...