niedziela, 24 lipca 2016

#2185 - Komix-Express 355

Będzie nowy serial aktorski oparty na motywach "X-Men"! Wszystko wskazuje na to, że FX na dobre uśmierciło serialowe "Hellfire", ale wciąż pracuje nad drugim obok "Legiona" telewizyjnym projektem z marvelowskimi mutantami w rolach głównych. Według doniesień Variety stacja telewizyjna zamówiła pilot serialu, który opowiadałby o dwójce rodziców, którzy dowiadując się, że ich dzieci są nosicielami genu X w wyniku czego muszą uciekać przed złym, amerykańskim rządem. Z czasem bohaterowie dołączyliby do podziemnego ruchu oporu złożonego z innych mutantów znajdujących się w podobnej sytuacji. Serial miałby powstawać pod opieką zarówno Foxa, jak i... Marvela, byłby więc to pierwszy projekt tego typu. Wśród producentów wykonawczych wymieniani są Bryan Singer, Lauren Shuler Donner i Simon Kinberg, doskonale znani z kinowych adaptacji X-Men oraz Jeph Loeb i Jim Chory z Marvel Television. W produkcję miałby zostać zaangażowany także twórca "Burn Notice" Matt NixBędzie dużo komiksowej przygody, emocji, skomplikowanych relacji międzyludzkich i bogaty świat przedstawiony do nakreślenia - czytamy w oświadczeniu Foxa. A Loeb dodaje, że udało się zebrać znakomity zespół producentów, którzy wspólnymi siłami planują zrobić coś zupełnie wyjątkowego.


Maciej Pałka rusza z nowym projektem warsztatowo-komiksowym. W ramach Lubelskiej Pracowni Komiksu realizował będzie „Pokój emocji”. W założeniach to nowa, cykliczna, akcja artystyczna w Domu Słów. Od końca lipca, co miesiąc organizowane będą spotkania z twórcami komiksów, ilustracji i zinów, aby podczas wspólnych warsztatów rozłożyć na czynniki pierwsze kolejną emocję. Efektem swoistej mini-rezydencji będzie wystawa, którą zainaugurujemy działalność komiksowego pokoju emocji ukrytego w zakamarkach kamienicy na Żmigrodzie.

Każdy chyba ma takie emocje, które są dla niego ważne, wstydliwe, cenne, prawdziwe, dobre czy złe. Emocje ujawniają nas i wywołują kolejne emocje. To rodzaj spirali. Jak o emocjach mówić, jak je zapisać, jak je zilustrować? Czym w ogóle są emocje? Wejdź z nami w stan znacznego poruszenia umysłu i poczuj świadome lub nieświadome silne, względnie nietrwałe, gwałtowne uczucia o silnym zabarwieniu i wyraźnym wartościowaniu. Mówi się o dwóch typach emocji: pozytywne i negatywne. Charakterystyczne dla emocji pozytywnych jest wzbudzanie tendencji do podtrzymywania danej aktywności lub określonego kontaktu, który te emocje wywoływał. Emocje negatywne mają za zadanie sprowokować jednostkę do przerwania aktywności, która stała się ich przyczyną, bądź przerwania kontaktu ze źródłem tych emocji. Spróbujemy zamknąć emocje w pokoju i zaprosimy Was do niego, byście i Wy je poczuli.

Cykl rozpoczyna się w sobotę 30 lipca od ugoszczenia Wiktorii Konwent (Imponderabilia Zine). Ich tematem będzie niepewność. Zapraszamy na warsztaty dzieci (i rodziców) od lat 7. Warsztaty płatne 5pln. Zapisy: maciejaszek@gmail.com

Drugi numer zina "Warchlaki" jest planowany na grudzień tego roku. W związku z tym jego redakcja uroczyście ogłosiła nabór materiałów do magazynu.

Zapraszamy wszystkich, którzy lubią rzeczy dziwne i tajemnicze: wygłodniałych artystów, tropicieli teorii spiskowych, templariuszy, babki zielarki, okultystów, szalonych naukowców, zdrowych na umyśle naukowców, heretyków, obcych, gnostyków, wolnomularzy, półbogów, tajnych agentów, jawnych agentów, poszukiwaczy nieznanego, chaotów, frików, mutantów, detektywów-amatorów itd., itp.

Temat nowego numeru to "Międzynarodowa korporacja jako najwyższa forma sztuki". Jeśli macie ochotę podzielić się swoimi obłąkanymi tworami i zobaczyć je w Warchlakach, to będzie nam szalenie miło. Komiksy, grafiki, fotografie, proza, poezja, dramat – czekamy na wszystko, co da się wydrukować. "Warchlaki" są zinem przede wszystkim komiksowym,więc to właśnie historie obrazkowe będą miały pierwszeństwo, ale jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje. 

"Bezból" wraca. Nakładem ATY Wydawnictwo na październikowej MFKiG ukaże się zbiorcze wydanie najbardziej szczerego komiksu Filipa Myszkowskiego. Album będzie zbierał trzy części cyklu, a jego opis przedstawia się tak:
"

"Bezból" to najbardziej szczere komiksy jakie popełniłem. Przaśna przemoc, wulgarny humor, refleksja nad przemijaniem i moja jednoznaczna opinia o miejscu dumnego gatunku ludzkiego w kosmicznym szeregu. Części pierwsza i druga pierwotnie ukazały się 10 lat temu w niezapomnianym zinie TFUR. Część trzecia to nówka sztuka z tego roku. Zbiór liczyć będzie 75 stron komiksu i około 25 stron dodatków, szkiców itp.

A tutaj film pokazujący jak Myszkowski pracował nad obrazem, który posłużył za okładkę komiksu:Najnowsza zapowiedź Planety Komiksu. "Amulet" to seria w klimatach fantasy dla młodzieży i nie tylko! Siedem (jak dotąd) tomów pełnych tajemnicy, magii i przygody, choć nie brak poważnych pytań, prawdziwych wyzwań.

Jednym z atutów tego tytułu jest oprawa graficzna autorstwa Kazu Kibuishi, uznanego ilustratora, który zasłynął między innymi z pięknych okładek do Harry'ego Pottera. Przepiękne tła, niezwykłe stworzenia, niepowtarzalny świat stworzony przez Kibuishiego, podkręca karuzelę emocji w jaką wciąga nas fabuła. Po pełnej skupienia lekturze w naszej redakcji zagrzmiał okrzyk - to "Opowieści z Narnii" naszych czasów! Takie, w których bohaterowie rozwiązują zagadki współczesnego nam świata, odwiedzając światy równoległe. W których podróżują z towarzyszeniem pięknych, dziwnych i czasem trochę strasznych istot, pomagających im zrozumieć własne zmagania. Serię przetłumaczono na kilkanaście języków. Wielokrotnie gościła na listach bestsellerów - między innymi "New York Times'a" i w wielu zestawieniach najlepszych powieści graficznych dla dzieci i młodzieży ostatnich lat. Premierę przewidujemy na przełom września i października 2016!

Reżyser "The War For the Planet of the Apes" łączy swoje siły z scenarzystą pierwszego draftu "Rogue One", aby zrealizować obsypany nagrodami Eisnera komiks - brzmi co najmniej dobrze, prawda? Matt Reeves i Gary Whitta będą pracować wspólnie, aby zrealizować adaptację "Mysiej Straży" Davida Petersena. Seria znana jest także na polskim rynku. Zadebiutowała w 2014 roku - nakładem Bum! Projekt ukazały się dwa pierwsze tomy. Jak podaje "Variety" za produkcję filmowej adaptacji będzie odpowiadał Reeves, skryptem zajmie się Whitta, a całość będzie owocem współpracy Boom! Studios z 20th Century Fox. Jej efektem ma być film utrzymany w stylu ostatniej "Księgi Dżungli", czyli obrazu łączącego w sobie zaawansowane CGI z klasyczną grą aktorską. Jak dla mnie brzmi to bardzo zachęcająco.

Praca dla Marvel Studios była dla Jossa Whedona wyczerpującym i denerwującym doświadczeniem, a po reakcjach fanów na "Czas Ultrona" wydawało się, że drogi reżysera i szefów Domu Pomysłów, które zaczęło stawiać na innych twórców, rozeszły się. Czy aby na pewno? Ostatnio Whedon przyznał, że chętnie zrealizowałby film z Czarną Wdową w roli głównej. Nie jest to żadnym zaskoczeniem - filmowiec jest fanem tej postaci. Myślę, że ta bohaterka jest bardzo interesująca i bardzo ludzka co sprawia, że ma mniej wspólnego z takimi postaciami, jak Thor czy Vision - mówi w wywiadzie dla IGN. Jest idealnym materiałem na bohaterkę szpiegowskiego thrillera. Czegoś w stylu Johna le Carre na prochach.

Brak komentarzy: