sobota, 16 lipca 2016

#2180 - Komix-Express 354

Jest Wielka Kolekcja Komiksów Marvela, będzie Wielka Kolekcja Komiksów DC. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że wydawnictwo Eaglemoss sprowadzi od kiosków kolejną kolekcją twardokładkowych albumów. Póki co wystartowała strona internetowa projektu, na której można już zamawiać prenumeratę kolekcji, ale można przypuszczać, że będziemy mieli do czynienia z próbnym rzutem, choć w zasadzie nic na to nie wskazuje (Kolporter potwierdził, że . Cykl zadebiutuje w środę 24 sierpnia albumem "Batman: Hush" (cz.1) Jepha Loeba i Jima Lee. Nie mam wątpliwości, że komiks rozjedzie się na pniu. Historia wydana pierwotnie na polskim rynku przez Egmont od lat jest niedostępna w sklepach, a na rynku wtórnym osiąga całkiem zawrotne ceny, więc z pewnością wielu ucieszy pojawienie się akurat tego tytułu. Szczególnie, że jego ceną wyniesie zaledwie 14,90 złotych. Drugi tom kosztować będzie 29,99, a kolejne - 39,99 zł. W sumie przewidziano 60 numerów.
Jak będą wyglądały wydania?

Każdy tom zawiera jedną z najważniejszych superbohaterskich opowieści ostatnich lat. W kolekcji pojawią się wszyscy najsłynniejsi bohaterowie DC Comics, w tym Superman, Batman czy Wonder Woman. Większość albumów zawiera jedną zamkniętą opowieść, choć dłuższe historie, takie "jak Batman: Hush", podzielone są na dwa tomy.

Każda historia opatrzona jest wstępem, który umieszcza ją w odpowiednim kontekście, prezentuje jej postaci, sylwetki twórców oraz wyjątkowe cechy. Na końcu każdego tomu zamieszczamy przedruki klasycznych komiksów z tak zwanej Złotej i Srebrnej Ery komiksu, w tym debiuty Batmana i Supermana, historie o początkach słynnych herosów i złoczyńców, ich pierwsze spotkania oraz przypomnienie najważniejszych chwil z przeszłości.
 

Istnieje rzecz jasna opcja prenumeraty - czego można się w niej spodziewać:

Zakładka do książek: dzięki tej metalowej zakładce do książek z logo DC Comics nie zapomnisz, na której stronie przerwałeś czytanie swojego albumu!

Podpórki do książek: uporządkuj swoją kolekcję dzięki tym dwóm metalowym podpórkom. W zestawie podpórki z logo najpopularniejszych postaci świata DC Comics – Supermana i Batmana.

Kopia zeszytu "Action Comics" #1 – Stworzona specjalnie dla tej kolekcji kopia numeru 1 komiksu "Action Comics".

Ozdobne plakiety: metalowe, wytłaczane plakiety dwóch najważniejszych okładek w historii komiksów – "Batman" #1 oraz "Superman" #1.


Jakie tomy ukażą się w WKKDC?

Nie wiadomo. Listę tytułów angielskiej wersji znajdziecie tutaj.
 


Tu na razie jest ściernisko, ale będzie... San Diego. Jeszcze w tym roku w Kielcach odbędzie się konwent w skali doprawdy epickiej. Europe Comic Con Kielce (25 – 27 listopada 2016) swoją formułą będzie nawiązywał do amerykańskich Comic Conów i przez swoich organizatorów (związanych z Dziką Bandą) jest zapowiadany na popkulturową imprezę, jakiej jeszcze w naszym kraju nie było. Doczekaliśmy czasów, że mamy swój własny Comic Con, na którym o komiksach (przynajmniej na dzień dzisiejszy) będzie tyle, co kot napłakał. Ale hej, tak się to przecież robi w USA!

Kochani, jest funpag do zalajkowania i webkomiks do czytania. "Rogdena" to nowy projekt Jerzego Łanuszewskiego (scenariusz) i Joanny Sępek (rysunki). Czego można się spodziewać? Komiksu utrzymanego w klimatach urban fantasy i horroru (ale bez przesady) - pisze scenarzysta.

Rogdena jest stara. Nie widać tego po niej, ale ona czuje swoje lata i wszystkie błędy jakie popełniła. Było ich sporo. Już ich nie powtórzy. Teraz jest odpowiedzialna za to straszne, rozpadające się miasto. To miasto, gdzie magia nigdy nie była silniejsza. Gdzie patrycjusze starają się narzucić wszystkim swoją wolę. Gdzie w każdej chwili mogą znowu wybuchnąć walki między wolnymi plemionami. Gdzie wciąż tworzą się nowe grupy interesu, a lóż i kultów jest więcej niż dałoby się to policzyć. Gdzie w dalszym ciągu znajdują się niepoznane warstwy, pełne mrocznych cudów oraz istot spoza granic ludzkiego pojmowania. Ale to nie ma znaczenia. Tym razem Rogdena zrobi wszystko dobrze. Nie będzie kolejnego najazdu. Nie będzie kolejnego kataklizmu. Tym razem ma wszystko pod kontrolą.

Mateusz Skutnik zapowiedział integral "Rewolucji". Nakładem wydawnictwa Timof Comics pod koniec sierpnia ukaże się niemałych gabarytów album w którym znajdą się cztery tomy serii pierwotnie wydane przez Egmont w latach 2004-2006. Całość ma zamknąć się na 200 stronach. Te cztery tomy składają się z pozornie niepowiązanych ze sobą krótkich historii, które, gdy spojrzeć na nie z pewnej odległości, układają się w zamkniętą, mozaikową historię" - pisze Skutnik. Po przeczytaniu tego integrala polecam ponowne przeczytanie tomów 6-9, w których znajdują się drobne odniesienia do tej pierwszej tetralogii.

Jakub Rebelka zadebiutuje na amerykańskim rynku. Autor "Miasta psów" zilustruje "Namesake", czteroczęściową mini-serią do scenariusza Steve`a Orlando, która ukaże się nakładem BOOM! Studios. Fabuła komiksu utrzymanego w stylistyce sci-fi osnuta będzie wokół trudnych relacji, jakie łączą (a niekiedy dzielą) rodzica z jego dzieckiem. Głównym bohaterem będzie Jordan, który aby wypełnić rodzinny obowiązek będzie musiał dostarczyć ciała swoich ojców na planetę zwaną Ektae. Opowiadając o pracy nad "Namesake" Orlando zwraca uwagę na pracę, jaką polski artysta wykonał przy tworzeniu fantastycznych światów, kostiumów i technologii, które zobaczymy w komiksie. Scenarzysta zostawił Rebelce dużą swobodę przy projektowaniu świata przedstawionego i jest bardzo zadowolony z efektów. My najwcześniej będziemy mogli je podziwiać w listopadzie, kiedy ukaże się pierwszy numer.

Grzegorz Pawlak szykuje się do debiutu na amerykańskim rynku komiksowym. Wraz z zapowiedziami wydawnictwa Evoluzione Publishing pojawiły się informacje o "Villain". Projekt, o którym ostatnio wspominałem trzy lata temu ostatecznie znowu wraca - komentuje Pawlak. Pierwszy zeszyt powstał pod koniec 2010 roku, drugi na początku 2011, a trzeci jest aktualnie rozpoczęty. Małą historię projektu możecie prześledzić na moim blogu. Swojego czasu kilka postów o projekcie zostało zamieszczonych na Ziniolu. Nad komiksem wraz z polskim rysownikiem pracują Joshua Metzger (scenariusz) i Ryan Burt (kolory). Więcej o "Villain" dowiemy się niebawem tuż przed (albo na) Comic-Conie w San Diego. Trzymam kciuki, by nic mu już więcej nie stało na przeszkodzie przed ujrzeniem światła dziennego - kończy Pawlak.

Jessica Jones powraca – aż dziw, że dopiero teraz. Marvel ogłosił, że jeszcze w tym roku, akurat na piętnastolecie „Alias”, wystartuje nowa seria z jej udziałem. Tworzyć ją będzie tam sama załoga której, zawdzięczamy pierwszy on-going, a więc Brian M. Bendis (scenariusz), Michael Gaydos (rysunek) i David Mack (okładki). Plany na wskrzeszenie tytułu były już w 2015 roku. Niestety, zajęci innymi projektami Gaydos i Mack nie mogli w pełni zaangażować się w ten projekt, więc skończyło się jedynie na okolicznościowym one-shocie. Nad Jessiką pracowałem z wieloma innymi artystami z wielką przyjemnością, ale tylko wtedy, gdy rysował ją Micheal wyglądała tak, jak wyglądać powinna - komplementuje swoje współpracownika Bendis. Czego można spodziewać się po nowej serii? W pierwszym numerze cały świat Jessiki dosłownie wybuchnie jej w twarz. Znajdzie się w miejscu, gdzie najmniej się będziecie jej spodziewać. Wszystkie jej przyjaźnie i relacje z innymi ludźmi się zmienią. I powoli będziemy wyjaśniać jak do tego wszystkiego doszło - zapowiada BMB.

"Royal City" - tak będzie zatytułowany najnowszy autorski komiks Jeffa Lemire`a, twórcy znanego z "Opowieści z hrabstwa Essex" i "Underwater Welder". Chociaż kanadyjski twórca ma ręce pełne roboty pracując przy "Hawkeye`u", "Extraordinary X-Men", "Old Man Logan" i "Moon Knighcie" nie ma zamiaru rezygnować z własnych projektów. W przyszłym roku wystartuje z historią grającą klasycznymi motywami - rodzinny biznes w podupadającym miasteczku, powrót syna marnotrawnego, którego kariera literacka dobiega końca i duchy przeszłości powracające w najmniej oczekiwanych momentach. Lemire ma ambicję stworzyć obyczajową opowieść bliską "Sześciu stopom pod ziemią" - kameralną, autentyczną, intrygującą, dużo miejsca poświęcającą poszczególnym bohaterom. Mam zaplanowane dwa sezony składające się z około 20 zeszytów, które opowiedzą zamkniętą historię o rodzinie Pike`ów. Artysta podkreśla, że Image Comics zapewniła mu pełną kontrolę nad jego dziełem - co oczywiste zajmie się scenariuszem i oprawą wizualną, a nad jego pracą nie będzie czuwała żaden redaktor.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Skąd wiadomość, że WKKDC zacznie się od drugiej części Husha? Tom pokazany na stronie Kolportera to część pierwsza:

http://www.kolporter.com.pl/nowosci_w_ofercie.php