poniedziałek, 4 kwietnia 2016

#2112 - Komix-Express 337

Mucha Comics chyba za punkt honoru wzięła sobie prezentowanie swoich zapowiedzi akurat pierwszego kwietnie. W zeszłym roku wydawnictwo ogłosiło, że opublikuje "Wolverine: Origin II", dwa lata temu tego samo dnia zapowiedziało "Batman: Long Halloween" (o ile mnie pamięć nie myli), a w tym "Spider-Man: Reign" autorstwa Kaare Andrews. Pozycja ta powszechnie uchodzi za komiks, który dla Człowieka-Pająka jest tym, czym "Dark Knight Returns" dla Batmana. Ile w tym prawdy - napiszę Wam po lekturze. Opis prezentuje się tak:

Nowy Jork jest miastem, w którym nie ma miejsca dla superbohaterów. Podstarzały Peter Parker nie pamięta już nawet, kiedy ostatni raz nosił czerwono-niebieski kostium. I wcale za nim nie tęskni. Zresztą, nie ma już dla kogo go zakładać. Wszystko się zmienia, gdy dawny "przyjaciel" przyniesie mu niespodziewaną przesyłkę. Peter kolejny raz będzie musiał poradzić sobie z ciążącą na nim odpowiedzialnością. Venom. Kraven. Electro. Octopus. Nikt nie mówił, że będzie łatwo.


Czteroczęściowa mini-seria ukazywała się od grudnia 2006 do marca 2007 roku. Jej akcja rozgrywa się w alternatywnej przyszłości, na Ziemi-70237, w trzydzieści lat od chwili obecnej. Peter Parker jakiś czas temu zawisł rajtuzy na kołku, ale z jakiegoś powodu znowu musi przywdziać pajęczą maskę. Ani Marvel, ani Kaare Andrews nie ukrywali inspiracji klasykiem Franka Millera i Klausa Jansona, czego najlepszym dowodem jest obecność w obsadzie bohatera, który nazywa się Miller Janson. W komiksie pojawiają się również nawiązania do zamachów z 11 września. Jakiekolwiek szczegóły dotyczące wydania i ceny nie są jeszcze znane. Data premiery? Rok bieżący.
 
Tylko do 11 kwietnia trwa przedsprzedaż najnowszego tomu przygód Hildy oraz drugiego wydania "Hildy i Trolla", który był pierwszym albumem z przygodami rezolutnej, niebieskowłosej dziewczynki. Kupując bezpośrednio u wydawcy, czyli Centrali zapłacicie sporo taniej. A co do "Hildy i Czarnej Bestii":

Trolberg ma do odkrycia jeszcze wiele tajemnic, a Hilda dowie się, że jej świat nie jest do końca taki, jak to sobie wyobrażała. W trakcie swojej kolejnej przygody Hilda poznaje pokątki – rodzaj ekscentrycznych stworków, złośliwych, a przy tym uroczych. Okazuje się, że w ich świecie, który sąsiaduje z naszym, a w pewnym sensie się z nim przenika, obowiązują trochę odmienne prawa fizyki. W tym samym czasie Trolberg zacznie nawiedzać ponura zjawa…

68 stron, twarda oprawa, 46,90 PLN. Jeśli nie znacie jeszcze komiksu Luke`a Pearsona to polecam Wam się z nią zapoznać, bo jest to jedna z najlepszych (a moim zdaniem - najlepsza) zagraniczna seria dla dzieciaków.


 Michał Kuszyk i Wojciech Stafaniec bohaterami kolejnego Komiksofonu. W piątek 15 kwietnia we wrocławskiej Barbarze (ul. Świdnicka 8a, Wrocław) gościć będzie autor albumów "Alveum", "NOIR" i "Ludzie, którzy nie brudzą sobie rąk", laureat licznych nagród, jeden z najwybitniejszych współczesnych rysowników oraz artysta, który komiksowej publiczności dał się poznać na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi w 2015, gdzie wygłosił wykład o sitodruku. Samo spotkanie z Kuszykiem i Stefańcem rozpocznie się o godzinie 19:00, a w jego planie są (jak zwykle) prezentacja muzycznych inspiracji, wywiady u sesja rysowania na żywo. Wcześniej odbędą się warsztaty Grześka Przybysia. Artysta pokaże jak przy pomocy paru prostych technik rozruszać swoją wyobraźnię i wyjść z twórczej niemocy i jak zaprojektować kosmiczny statek lub mecha nie tylko przy pomocy swojej wyobraźni, ale również odrobiny szczęścia.

Smutna wiadomość dotycząca filmowego uniwersum Marvela. W trzecim "Thorze" Tom Hiddleston po raz ostatni wcieli się w Lokiego, jedynego villaina MCU, który nie tylko jest "jakiś", ale jest zwyczajnie bohaterem ciekawym i dobrze skonstruowanym. W wywiadzie dla "The Daily Beast" aktor powiedział, że na udziale w czterech marvelowskich produkcjach skończy się jego przygoda z nordyckim bóstwem kłamstwa i podstępu. Ale widząc twarz zszokowanego reportera zabezpieczył się tym, że nie zna dalekosiężnych planów Marvel Studios. Jest więc jakaś nadzieja...

W ramach cyklu Jednotomówka Waneko pod koniec kwietnia ukaże się kolejna manga "Vitamin". Jej autorka, Keiko Suenobu, bierze na warsztat trudny problem przemocy w szkole. Nie pierwszy raz w swojej karierze zresztą - temat bullyingu powraca w jej pracach regularnie. Pierwotnie "Vitamin" ukazało się nakładem Kodanshy w 2001 roku. Opis dostarczony przez wydawcę prezentuje się następująco:

Szkoła nie zawsze jest miłym miejscem – chyba większości z nas nie trzeba tego mówić. Czasami wystarczy jedna rzecz, aby życie któregoś z uczniów zmieniło się w piekło a wszyscy dotychczasowi „przyjaciele” i „koledzy” zwrócili się przeciw niemu. O tym właśnie opowiada „Vitamin” – o dziewczynie, która z dnia na dzień staje się obiektem okrutnych kpin i zaczepek, o jej prześladowcach, o obojętności rodziców i nauczycieli. Czy głównej bohaterce uda się znaleźć w sobie siłę, aby się podnieść i walczyć?
Coraz bliżej premiery "Domku w środku lasu żywych trupów" Łukasza Mazura. Nie udało się w lutym, nie udało się w marcu, ale w maju na pewno się uda. Album wchodzący w cykl "Opowieści niestworzonych", będący następcą znakomitych "Planety uciętych kończyn" i "Ust pełnych śmierci" ukaże się najpóźniej na FKW 2016. "Do końca komiksu cały czas zostało sześć stron do narysowania, obróbka, szarości i teksty w całości, ale to już z górki" - tak prezentował się stan prac nad komiksem 23 marca. Zakładam, że dziś rzecz poszła do przodu... Oprócz tego ekipa Pokembrów (a więc Mazur, Sztybor i Nowacki) pracuje nad "Niebieską Kapturką", która opisywana jest jako "łakomy kąsek dla wydawców literatury dziecięcej". Już wkrótce pojawi się więcej szczegółów na ten temat.

Brak komentarzy: