niedziela, 27 marca 2016

#2105 - Świąteczny Komix-Express 336

Debiut solowej serii z udziałem Harley Quinn, wznowienie jednego z najwybitniejszych komiksów sci-fi, jakie ukazały się w Polsce i drugi tom "Skalpu" - tak prezentują się zapowiedzi Egmontu na maj, pierwszy miesiąc festiwalowy roku 2016. W sumie ma ukazać się aż 14 (!!!) pozycji w ramach Klubu Świata Komiksu, a wszystkie one będą dostępne w sprzedaży od 18.05. Najbardziej ukontentowani będą miłośnicy super-hero. Wydarzeniem będzie z pewnością premiera pierwszego tomu on-goinga "Harley Quinn", który stał się ostatnio jedną z najgorętszych marek DC Comics. Polscy fani bardzo pozytywnie zareagowali na "Deadpoolu" - jak przyjmą doktor Quinzel i jak spodoba im się "Miejska gorączka" autorstwa Amandy Conner, Jimmiego Palmiottiego, Stephane Roux i Chada Hardina? Trykociarką ofertę uzupełnia drugi tom znakomitego "JLA" do scenariusza Granta Morrisona (jeszcze bardziej kopiący tyłek, niż pierwszy), kolejny odcinek "Wonder Woman" Briana Azzarello oraz dwa marvelowskie tytuły ze słowem Uncanny w tytule - "Uncanny Avengers" Ricka Remendera, Oliviera Coipela i Johna Cassaday`a oraz "Uncanny X-Men" Briana M. Bendisa, Chrisa Bachalo i Frazera Irvinga. Nie można zapomnieć o lubianym przez Tomasz Kołodziejczaka "Jonah Hexie".


Do miana przeboju maja mamy dwóch pretendentów - drugi tom jednej z najwybitniejszych współczesnych amerykańskich serii, czyli "Skalp" oraz "Wieczną wojnę", europejskiego klasyka nurtu science-fiction. Pisany przez Jasona Aarona cykl publikowany pod szyldem Vertigo to ocierająca się o genialność mroczna opowieść kryminalna rozgrywająca się w indiańskim rezerwacie. Z kolei dzieło Marvano i Joe Haldemanna to dopracowany w najmniejszym fabularnym i naukowym szczególe antywojenny manifest pozostający przy tym piekielnie wciągającą, rasową historią sci-fi. Słusznie umieszczono go w kolekcji "Mistrzowie Komiksu". Według mnie to najciekawsze, co dostaniemy od Egmontu w maju i nieważne w jakim komiksie gustujecie - zainwestujcie w oba.

Poza tym w maju dostaniemy aż cztery komiksu, które zostały nagrodzone w konkursie im. Janusza Christy. Będą nimi "Krasnolud Nap. Smocza kraina" (ze scenariuszem Macieja Jasińskiego i rysunkami Krzysztofa Trystuły), "Tomek i Jacek #02: Groźne graty" (autorstwa Michała Chojnackiego i Jakuba Grocholi), "Rysiek i Królik #02: Pasztet z trocin" (tercetu Łukasz Piotrkowicz, Krzysztof Budziejewski, Katarzyna Urbaniak) oraz "Wojtek i Rudy. W tarapatach" (autorstwa Piotra Hołoda). Ofertę uzupełnia przygoda najlepszego łowcy nagród w starwarsowej galaktyce, czyli "Boba Fett: Śmierć, kłamstwa i zdrada" fantastycznego duetu Johna Wagner-Cam Kennedy (dla mnie absolutny musiszmieć ze względu na oprawę wizualną) oraz kontynuacja mocno średniego cyklu euro-fantasy zatytułowanego "Konungowie". A tak prezentuje się pełne zestawienie egmontowej oferty na maj z cenami i liczbą stron:


Arkadiusz Klimek i Bartosz Sztybor w barwach Wydawnictwa Roberta Zaręby, czy raczej Wydawnictwa Kameleon, bo ostatnio radomska oficyna przeszła mały rebranding. "Peruńska Wataha" ma ukazać się podczas majowego Festiwalu Komiksowa Warszawa i już sam tytuł i spojrzenie na okładkę (czy raczej pierwszą wprawkę okładki) daje pewne pojęcie czego możemy się po tym komiksie spodziewać. Póki co wydawca więcej szczegółów na temat tej pozycji nie zdradził. Wiadomo jedynie, że wielbiciele talentu Kirkora dostaną, oprócz samego komiksu, kilkadziesiąt dodatkowych stron z jego pracami.

Na Pyrkonie (8-10 kwietnia) swoją premierę będzie miał nowy komiks Jakuba "Dema" Dębskiego. "Ostatni serwer" będzie opowieścią o ostatniej przygodzie na ostatnim pirackim serwerze zapomnianej od wielu lat gry MMORPG. Jedna historia, 100% nowego, wcześniej nie publikowanego materiału. Komiks będzie można kupić na stoisku Yatta.pl w cenie 5 zł, gdzie Dębski będzie również podpisywał swoje albumy. Opis prezentuje się następująco:

Może się okazać niestety odrobinę hermetyczny dla części z Was, zwłaszcza tej, która nie spędziła przynajmniej miesiąca żyjąc jakimś światem MMORPG. Ja spędziłem jakieś dwa, jakieś dobre 10 lat temu.

I chociaż gdzieś z tyłu głowy zawsze chcę wrócić, to wiem, że przemawia przeze mnie jakaś romantyczna wizja życia bez obowiązków i siedzeniu w gaciach cały dzień umazanym czekoladą i pizzą cały dzień i noc. Jak tylko włączę grę tego typu, od razu czuję, że marnuję czas.

Więc ten albumik w którym właściwie nic się nie dzieje jest taką moją próbą wyrzucenia MMO z systemu. Papierowym ziszczeniem mojego marzenia na małe, ale perfekcyjne doświadczenie w wirtualnym świecie.

Wielka Kolekcja Komiksów Marvela z wolna zmierza ku swojemu końcowi - jak donosi Polski Geek cykl ma zamknąć się w 100 tomach, a więc tak, jak Hachette pierwotnie planowało. Wydaje mi się, że nie ma co płakać nad WKKM, bo kolekcją swoją rolę spełniła idealnie, mając olbrzymi wpływ na nasz rynek. Niejako przy okazji poznaliśmy kolejne tytuły, które trafią do kiosków (opis za fanpage`m WKKM):

20 kwietnia premierę będzie miał komiks, który posłuży za fabularną kanwę trzeciego filmowego "Thora". 89 numerem WKKM będzie "Ragnarok" - klasyczna marvelowska pozycja, która ukazała się w drugiej połowie 1968 roku na łamach solowego on-goinga boga piorunów. Jego autorami są rzecz jasna Jack Kirby i Stan Lee, przekładem na polski zajął się Robert Lipski, a opis przedstawia się tak:

Według legendy, gdy komuś uda się dobyć z pochwy ogromny miecz Odyna znajdujący się w królewskim pałacu w Asgardzie, nastąpi Ragnarok, Zmierz Bogów, zagłada wszystkich dziewięciu mitycznych światów. Mangog, potwór o niewyobrażalnej sile, który właśnie wydostał się na wolność, zamierza dokonać tego nikczemnego czynu! Thor i spółka muszą znaleźć sposób by go powstrzymać. W albumie znajdziecie też historyczny debiut Thora z "Journey Into Mystery" #83, wykorzystany w jednym z rozdziałów jako wspominki Boga Piorunów.
Dwa tygodnie później dostaniemy "Avengers: Sagę o Korvaku" Jima Shootera, Billa Mantlo i George`a Pereza, a więc kolejnego klasyka, tym razem związanego z Mścicielami.

Michael Korvac, niezwykle potężny przybysz z przyszłości pojawia się w naszych czasach i zamierza urządzić świat według własnych reguł. Avengers i Strażnicy Galaktyki nie mają zamiaru mu na to pozwolić. Jednak po drodze do Korvaca, drużyna najpotężniejszych bohaterów na Ziemi musi jeszcze stoczyć bój z Ultronem i Kolekcjonerem. Masa postaci i dużo akcji w jednej z najsłynniejszych przygód Avengers.

Z kolei 18 maja ukaże się coś całkiem świeżego, a mianowicie "Imperatyw Thanosa", będący kolejny epizodem marvelowskiej kosmicznej epopei tworzonej przez duet Dan Abnett-Andy Lanning z rysunkami Miguela Sepulvedy i Brada Walkera.

Strażnicy Galaktyki, Nova, Silver Surfer i inni kosmiczni bohaterowie Marvela muszą powstrzymać inwazję z wymiaru nazywanego Cancerverse. Celem najeźdźców jest odnalezienie Thanosa i podbój naszego wszechświata.

W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie z ekranizacji "Valeriana". Tytułowy bohatera (w którego wciela się Dane DeHaan) w towarzystwie zjawiskowej Cary Delevingne (Laureliana) zagra główną role w ekranizacji komiksowej serii autorstwa Mezieresa i Pierre`a Christiana. W pozostałych rolach zobaczymy prawdziwą plejadę gwiazd - Clive`a Owena, Rihannę, Ethana Hawke`, Rutgera Hauera, Herbiego Hancocka i Johna Goodmana. Po drugiej strony kamery stanie Luc Besson, a współscenarzystą obrazu będzie sam Mezieres, z którym francuski reżyser współpracował już na planie "Piątego Elementu". Na potrzeby amerykańskiej publiki film reklamowany jest jako połączenie "Gwiezdnych Wojen" z "Blade Runnerem" i "Piątym Elementem". "Valerian and the City of a Thousand Planets" do kin wejdzie 21 lipca 2017 roku.

Brak komentarzy: