niedziela, 13 marca 2016

#2094 - Komix-Express 333

Wiecie, że doba Łukasza Kowalczuka trwa przynajmnie 48 godzin? Inaczej być nie może, bo skąd miałby tak dużo czasu na ciskanie komiksików? Sam się już gubię w ilości projektów, w które Łukasz jest zaangażowany i tytułów, nad którymi pracuje. Ale spróbujmy jakoś to uporządkować – nakładem ATY ukaże zbiór krótkich komiksów Kowalczuka zatytułowany „Szlamtologia”. Kiedy? 2016. Nie zdziwiłbym się, gdyby pozycja ta ukazała się już na Komiksową Warszawę. W antologii „Sliced Quarterly” #2 zaplanowanej na kwiecień znajdzie się nie tylko komiks naszego rodaka, ale będzie on również autorem okładki. Dalej – Studio Lain pracuje nad wydaniem „RadioActive Cross”, czyli wydanie zbiorczym serii, która była do tej pory dostępna wyłącznie na łamach magazynu „Ace Weekly”. Co ciekawe komiks ma ukazać się w dwóch wersjach językowych – polskiej i niemieckiej. Nie muszą chyba mówić, że znajdą się w nim bonusy, których próżno szukać w sieci?Co poza tym? Finał serii „Violent Skate Bulldogs” robionej dla „Dizaster Mag”, który niedługo później doczeka się wydania zbiorczego nakładem Bloody Gore Comix, szort w „Smaszu” i komiks zgłoszony do „Kayfabe: A Pro Wrestling Anthology”, który jednocześnie będzie pierwszą historyjka rozgrywającą się w świecie Wrestlers and Wizards. Do tego trzeba dołożyć one-shot Knock Off Wars robiony z Luke'em Toywalkerem z GoodLeg Toys towarzyszący linii figurek Underworld Muscle i Konkweror do spółki z Testerem Gier... Ja się pytam kiedy ten Kowalczuk sypia?

Dyskusyjny Klub Komiksu zaprasza na spotkanie „Strażnicy” oraz „Strażnicy. Początek”, które odbędzie się w bibliotece Manhattan 21 marca 2016 godz 18.00

Gdy wydawało się, że na temat legendarnych „Strażników” Alana Moore'a i Dave'a Gibbonsa powiedziano już wszystko, a sam komiks udanie zekranizowano, w 2012 roku wydawnictwo DC Comics postanowiło opublikować serię prequeli tej powieści graficznej. Mimo że do ich stworzenia zatrudniono uznanych twórców, pomysł od początku budził, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, zrozumiałe kontrowersje i pytania, czy jest co dopowiadać do zamkniętej i perfekcyjnie skonstruowanej opowieści.

Seria „Strażnicy. Początek” ukazała się również w Polsce, wzbudzając zainteresowanie, ale także w pewnym stopniu niechęć. Spotkanie będzie okazją do wymiany zdań na temat kontrowersyjnego przedsięwzięcia, ale porozmawiamy także, zapewne, o samym komiksie Moore'a i Gibbonsa oraz jego filmowej adaptacji. Spotkanie poprowadzi Przemysław Zawrotny

Christian Bale o włos od wystąpienia w "B v S". Minęły cztery lata od zakończenia bat-trylogii Christophera Nolana (ale ten czas leci!) i choć Zack Snyder rebootując postać Mrocznego Rycerza w nadchodzącym „Batman v Superman: Dawn of Justice” nigdy nie zamierzał zatrudniać Bale`a w jednej z głównych ról, miał jednak plan, aby znalazł się w filmie. Reżyser w wywiadzie dla FilmInk nie zdradza jednak w jakiej roli chciał obsadzić hollywoodzkiego gwiazdora. Rozmawialiśmy o tym krótko - mówi Snyder. Christian nie mógłby zagrać, załóżmy, Alfreda posiłkując się solidnym make-upem. Ale chciałem zobaczyć go w moim obrazie. Z założenia to nie miała być duża rola, ale raczej coś w rodzaju cameo będącego nawiązaniem do filmów Nolana. W sumie szkoda, że do niego nie dojdzie.

J. Jonah Jameson podkupiony przez DC Comics. J.K. Simmons, który z takim wdziękiem wcielał się w red-nacza "The Daily Bugle" w pajęczej trylogii Sama Raimiego został zaangażowany do roli komisarza Gordona w "Justice League" Zack Snydera. Tym samym aktor idzie w ślady Gary`ego Oldmana, Lyle`a Talbota, Neila Hamiltona i Pata Hingle`a, którzy do tej pory wcielali się w postać wąsatego komisarza policji w Gotham City. Przypuszczam, że dołączenie do budowanego przez DC uniwersum filmowego niekoniecznie przekreśla powrót Simmonsa do roli JJJ`a, ale sądzę, że w Marvelu mają jakiś inny pomysł na tę rolę. Szkoda, bo pasował idealnie. A jak niektórzy w komiksowie w roli Gordona widziałbym Bryana Cranstona. I moim zdaniem to fantastyczny pomysł - ten idealny wąs!

Telewizyjna adaptacje "Scalped" dostała zielone światło od stacji WGN America. Oznacza to, że zamówiono pilota adaptacji znakomitej serii Jasona Aarona i PM Guery. Dość długo to trwało - pierwsze wieści o pracach nad komiksem pojawiły się prawie dwa lata temu, w kwietniu 2014 roku. Scenariusz odcinka pilotażowego wyszedł spod ręki Douga Junga, a wśród jego producentów pojawia się nazwisko Geoffa Johnsa. Jak zapewnia ekipa pracująca nad projektem wśród aktorów nie zabraknie rdzennych Amerykanów. Jak zauważono na Kinomisji jednym ze scenarzystów będzie człowiek, który maczał swoje place w "Banshee" - nie ma to jak właściwy człowiek na właściwym miejscu.

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu i firma KPMG Poland ogłaszają nabór prac do antologii komiksowej "Zin Free Zone", która będzie rozdawana 7 maja podczas Dnia Darmowego Komiksu. Zin będzie czarno biały, w formacie A5. Publikowane w nim będą raczej krótkie komiksy (około 1-3 stron), które nie ukazały się nigdzie wcześniej. Prace można przesyłać do 17 kwietnia na aleksandergniot@gmail.com albo Biblioteka Uniwersytecka ul. Ratajczaka 38/40 61-816 Poznań z dopiskiem Dzień Darmowego Komiksu. Nie zapomnijcie o krótkie notce o sobie i numerze telefonu. Dołączcie też krótką notkę o sobie i obowiązkowo numer telefonu. Odbiorcą Zina" będą także młodzi odbiorcy, więc unikajcie w treściach przemocy i wulgaryzmów. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do do selekcji nadesłanych materiałów.

Brak komentarzy: