sobota, 14 listopada 2015

#1995 - Trans-Atlantyk 326

Pojawiły się pierwsze szczegóły na temat nowej mini-serii od BOOM! Studios, która premierę będzie miała w lutym przyszłego roku. Komiks zatytułowany "Kennel Block Blues" po raz kolejny rzuci czytelnika w świat antropomorficznych bohaterów a fabuła jego toczyła się będzie w... więzieniu, a w zasadzie to będzie to schronisko, bo taką właśnie reputację w komiksie będzie miał przytułek dla bezpańskich zwierzaków. Główny bohater, pies Olivier, pewnego dnia zostaje porzucony przez swoich właścicieli i wtrącony do schroniska. Towarzystwo na spacerniaku niestety nie dopisuje, a perspektywy wyjścia na wolność są mniej niż marne. Innymi słowy - trzeba będzie wiać. Jeśli więc macie ochotę na dramat więzienny w klimatach niedawnego "Wild's End" (czy choćby słynnego "Blacksada") to poczujcie się zaproszeni. Scenariuszem do tego komiksu zajmie się Ryan Ferrier, znany z występów dla IDW ("D4VE") i BOOM! Studios ("Sons of Anarchy", "Curb Stomp") a od strony plastycznej za kreskę odpowiedzialny będzie Daniel Bayliss, widziany ostatnio przy pracy do BOOM!-owego "Translucid". Mini-seria podzielona będzie jedynie na cztery zeszyty, ale jak to zwykle w takich przypadkach bywa - zapewne z opcją przedłużenia (z czego skorzystało ostatnio "Welcome Back" duetu Sebela/Sawyer). (PSz)Oni Press ma ambitny plan wyjścia poza stricte komiksową branżę. Stacjonujący w Portland wydawca powołał właśnie do życia nowy oddział nazwany ONI Press Entertainment, który zajmować ma się tworzeniem i rozwojem rozmaitych projektów przeznaczonych dla filmu, telewizji oraz gier wideo. W dużym skrócie chodzi o bardziej intensywne niż dotychczas poszukiwanie okazji do adaptacji komiksów sygnowanych logiem ONI. Rynek komiksu autorskiego i jego związki z innymi mediami uległy dramatycznej zmianie w ciągu ostatnich dziesięciu lat - twierdzi jeden z założycieli ONI Press, Joe Nozemack. Oczekiwania publiczności ewoluowały wraz z nowymi realiami, a my widzimy w tym wiele nowych szans, także dla naszych twórców. Za kierownictwo nowej dywizji odpowiedzialny będzie Charlie Chu, który ma spore doświadczenie w branży filmowej - jako koordynator przez trzy lata pracował dla 20th Century Fox. Warto też zaznaczyć że ONI Press Entertainment nie startuje od zupełnego zera. Dotychczas jako Closed on Mondays udało mu się sprzedać prawa do "Scotta Pilgrima" i "Whiteout", a w kolejce do realizacji czekają też "The Coldest City" i "Queen and Country". (PSz)

Znamy już tajemniczy projekt, który Rob Liefeld zrealizuje dla Marvela i ci którzy stawiali na Wade`a Wilsona mogą sobie pogratulować. W przyszłym roku wystąpi on we własnej powieści graficznej zatytułowanej "Deadpool: Bad Blood". Oprócz jego współtwórcy wśród autorów komiksu są Chris Sims i Chad Bowers (znani z "X-Men `92"), a sam Liefeld obiecuje, że stworzy historię, jakiej się nie spodziewacie. To jest historią, którą chciałem opowiedzieć od dwudziestu lat. Dosłownie. Pierwsze szkice do niej wykonałem w okolicach 2007 roku - mówi Liefeld w wywiadzie dla ComicBook.com. Pomysł na całość przedstawiłem Jordanowi D. White`owi, który polecił mi Chrisa i Chada, a później wszystko potoczyło się bardzo szybko.  Wszystko wskazuje na to, że "Bad Blood" można spodziewać się typowych liefeldyzmów - wiadomo już, że swoje rol będą mieli do odegrani inni bohaterowie, kojarzenie z tym twórcą, czyli Cable, Domino czy Shatterstar. Ciekaw jest jak współcześni fani Deadpoola przyjmą mocno oldskulową, totalnie ekstremalną, charakterystyczną dla lat 90-tych wersję ich ukochanego merc with mouth. (KO)

Dzisiejsze wydanie T-A zdobi wybór alternatywnych okładek komiksów Marvela, które łączy nostalgia za latami dziewięćdziesiątymi. Od lewej do prawej - covery "Web Warriors", "Doctora Strange`a" i "Deadpoola"...

DC Comics chce wycisnąć z Franka Millera i "DKR" jak najwięcej. Oprócz trzeciej części klasycznego cyklu dostaniemy również jednozeszytowego spin-offa, będącego prequelem nadchodzącego "The Master Race". Scenariuszem zajmą się Miller i Brian Azzarello, a oprawą graficzną - John Romita Jr. I właśnie rysownik zdradził pierwsze szczegóły dotyczące "Dark Knight Returns: The Last Crusade", bo taki tytuł projekt będzie nosił. 64-stronnicowy komiks ma ukazać się 17 lutego. Jego akcja będzie rozgrywać się na 10 lat przed wydarzeniami pokazanymi w "Dark Knight Returns" i po (nigdy nie dokończonej) historii z kart "All-Star Batman & Robin, The Boy Wonder". Nie mogę powiedzieć zbyt wiele o fabule, ale będzie ona kręciła się wokół Jasona Todda i tego, co zrobił mu Joker - komentuje Romita. Doskonale wiemy, co stało się z Robinem, ale nie wiemy jak do tego doszło. Co ciekawe, dla prawdziwego weterana przemysłu komiksowego (37 lat w branży!) będzie to pierwszy komiks z Mrocznym Rycerzem w roli głównej. Romita wcześniej, w 1994 roku narysował one-shot "Punisher/Batman: Deadly Knights", a obecnie Batmana pojawił się w jego "Supermanie". (KO)

W minionym tygodniu ukazał się pierwszy numer "Black Magick" nowej serii autorstwa Grega Rucki i Nicoli Scott. Już od pierwszych stron wszystko wskazuje na to, że będzie to pozycji bardzo nietypowa w dorobku obojga twórców. Graficznie rzecz biorąc komiks prezentuje się fantastycznie. Farby wodne pracom kojarzonej raczej z typowym, superbohaterskim przepychem Scott nadały niebywałej głębi i siły ekspresji. Fabuła? Kryminał, estetyka noir, zakazana wiedz przyprawiająca o szaleństwo, kobieca protagonistka i mitologia Cthulhu w tle – brzmi jak podróba "Fatale"? Niby tak, ale to przecież Rucka, który, jak się okazuje, jest wielki fanem erpegowego "Zewu Cthulhu", choć nie uważa się za zbyt uważnego czytelnika Lovecrafta, więc moje oczekiwania są dość wysokie. (KO)

... "Daredevila", "Uncanny Avengers" i "Herculesa"

Pope, Vives, Urasawa i Peeters w jednym komiksie? Już w styczniu nakładem wydawnictwa Humanoids ukaże się wyjątkowa antologia, w której znajdą się prace jednych z najbardziej utalentowanych artystów komiksowych z trzech kontynentów. Wątkiem przewodnim antologii "The Tipping Point" będzie przełom, zmiana, przesunięcie. Trwający ułamek sekundy moment, gdy zachodzi przemiana. Indywidualny bunt. Rewolucja, ogarniająca całą społeczność. Wszystko to, co prowadzi z jednego stanu, do drugiego. W projekcie weźmie udział 14 artystów - Enki Bilal stworzył okładkę, a swoje historie stworzyli (trzymając się kolejności alfabetycznej)  Boulet, Eddie Campbell, John Cassaday, Bob Fingerman, Atsushi Kaneko, Keiichi Koike, Emmanuel Lepage, Taiyô Matsumoto, Frederik Peeters, Paul Pope, Katsuya Terada, Naoki Urasawa i Bastien Vivès. Zbiór ukaże się w trzech wersjach językowych (japońskiej, angielskiej i francuskiej) i w dwóch edycjach. Obok zwykłej, twardookładkowej kosztującej 29.99$ wersji dostaniemy prawdziwe ekskluzywne wydanie, w limitowanym do 100 (!!!) sztuk nakładzie, w slipcasie i z indywidualnie podpisanymi ekslibrisami twórców biorących udział w projekcie. Cena - 499$. (KO)

Na koniec gratka dla wszystkich tych, którzy z utęsknieniem czekają na kinową premierę "The Hateful Eight". Quentin Tarantino przygotował dla swoich fanów nietypową zajawkę filmu w postaci krótkiego web-komiksu, opublikowanego na internetowej stronie magazynu "Playboy". Nie jest to wprawdzie nic szczególnie wartego uwagi, ale wytrawni znawcy twórczości reżysera znajdą tam i charakterystyczne dla niego dialogi, i trochę tych treści których na wszelki wypadek lepiej nie czytać na głos. Poza tym standardowo możecie nadziać się na jakieś niewielkie spoilery, więc jeśli nie chcecie psuć sobie przyjemności... Choć z drugiej strony tak naprawdę trudno spodziewać się, aby komiks zdradzał na tym etapie zbyt wiele. Całość narysował Zachary Meyer i... sami oceńcie, czy wam się to podoba, czy nie. Komiks dostępny jest na stronie. Nas ciekawi, czy nie jest to przypadkiem zapowiedź pełnowymiarowego komiksu opartego na tym filmie. Idąc choćby za przykładem "Django Unchained", można by się tego spodziewać. Przypominamy - światowa premiera "The Hateful Eight" już 25 grudnia. (PSz)

Brak komentarzy: