sobota, 10 października 2015

#1972 - Trans-Atlantyk 320: NYCC 2015 (1)

Dynamite Entertainment na 2016 rok przygotowuje relaunch swoich trzech sztandarowych bohaterek. Na kurację odmładzającą zapisały się Red Sonja, Dejah Thoris i Vampirella, znane zapewne bardzo dobrze sympatykom wydawnictwa. Jak zwykle w takich przypadkach, także i tym razem twórcy odpowiedzialni za całe przedsięwzięcie obiecują dużo nowych horyzontów, oryginalnych rozwiązań i obowiązkowo szykują z tej okazji także redesign postaci. Za całość zmian odpowiedzialna będzie Gail Simone, która w zeszłym roku trzymała także pieczę nad "Sword of Sorrow" - sporej wielkości crossoverem z kilkoma pobocznymi mini-seriami. Teraz Dynamite ponownie oddaje swoje bohaterki w jej ręce, mając nadzieję na jeszcze większy sukces. Zapracować ma na niego także Nicola Scott ("Superman", "Wonder Woman"), której powierzone zostało opracowanie nowego wizerunku trzech heroin - stanowić ma o nim połączenie dobrze znanych elementów klasycznych i tych trochę nowszych, wpisujących się w dzisiejsze oczekiwania czytelników. Jak widzicie na obrazkach poniżej będzie zdecydowanie mniej seksistowsko. O ile Simone i Scott będą pełniły ważną dyrygenturę, to poszczególnymi seriami zajmą się: Marguerite Bennett i Aneke (Red Sonja), Frank J. Barbiere (Dejah Torris) oraz Kate Leth (Vampirella). W przypadku dwóch ostatnich tytułów rysownicy pozostają wciąż tajemnicą. Pierwsze efekty poznamy już w styczniu, razem z premierą "Red Sonja" #1. (PSz)Powolutku można zaczynać odliczanie do premiery "Dark Knight III: The Master Race". DC właśnie zaprezentowało preview (jeszcze bez dymków i kolorów) pierwszego zeszytu, który ma ukazać się 9 grudnia, a na NYCC ogłosiło, że John Romita Jr zilustruje 48-stronnicowy prequel oryginalnego "Dark Knight Returns". Jego scenariusz wyjdzie spod ręki Franka Millera i Briana Azzarello. One-shot ukaże się akurat na 30-lecia "DKR", a jak zapowiada Dan DiDio nie będzie to jedyna cegiełka, jaką Romita dołoży do millerowej sagi. To raczej dobra wiadomość, a zła jest taka, że po ukazaniu się trzech zeszytów "Master Race" seria dostanie miesiąc przerwy. Mój pajęczy zmysł mówi mi, że to zapowiedz większych problemów z dotrzymywaniem terminów przez Millera. I na zakończenie... Dowiedziałem się o tym właśnie przed chwilą. Nie wiedziałem, że będę rysował prequel - bezcenny komentarz Romity po tym, jak dowiedział się przy czym będzie pracował. (KO)

Xenomorfy powracają i to w wielkim stylu. W kwietniu nakładem Dark Horse Comics ukaże się pierwszy numer on-goinga "Aliens: Defiance". Scenariuszem zajmie się Brian Wood, a oprawą graficzną pochodzący z Australii Tristan Jones ("Tales of the TMNIT", "Ghostbusters"). Historia ma rozgrywać się między pierwszym, a drugim filmem i stanowić swoisty most między obrazami Ridley`a Scotta i Jamesa Camerona.W rolę Ellen Ripley, tj. głównej bohaterki wcieli się Zula Hendricks, dochodzącą do zdrowia marines, której przyjdzie zmierzyć się z obcymi. Kiedy zobaczyłem pierwszy film miałem pięć lat i natychmiast poprosiłem mojego tatę o kupienie mi komiksu z Dark Horse - mówi rysownik, który do marki ma bardzo nabożny stosunek. Dla Wooda z kolei praca przy "Aliens: Defiance" stanowi szansę, aby opowiedzieć historię mającą znaczenie dla dzisiejszego świata zachowując jednocześnie pewną wrażliwość i estetykę charakterystyczną dla kina sci-fi lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Wśród głównych tematów swojego komiksu wymienia wojnę, traumy weteranów wracających do domu i kwestie społeczne dotyczące powyższych zagadnień. (KO)

Oj mało golizny, mało...
Na styczeń przyszłego roku Valiant zapowiedział nową mini-serię zatytułowaną "Faith". Będzie to pierwszy solowy występ tytułowej Faith Herbert, która wcześniej zdążyła pojawić się w drużynowych seriach spod znaku "Harbinger" czy choćby "Unity". Czteroczęściowy komiks napisany zostanie przez Jody Houser, znaną obecnie z pracy przy "Orphan Black" dla IDW Publishing, za plastyczną zaś część odpowiedzialni będą Francis Portela ("Ivar, The Timewalker") i Marguerite Sauvage ("1602 Witch Hunter Angela"). Jak twierdzi wydawca, Faith jest jedną z bardziej unikalnych postaci w uniwersum Valianta - poza prowadzeniem podwójnego żywota superbohaterki (w życiu prywatnym jest dziennikarką) wyróżnia się przede wszystkim swoją osobowością, gustami i... nadwagą. Tak, Faith jest bowiem zdecydowanie pulchna i już choćby pod względem gabarytów postać jest oryginalna (na tle posągowego gatunku jakim jest superhero). Nie wygląd jest jednak najważniejszy. Faith najbardziej punktuje dzielnością i twardym, moralnym kręgosłupem. Poza tym uwielbia sci-fi, a "Firefly" jest serialem jej życia. No a kiedy chce, jest lekka jak piórko - innymi słowy potrafi latać. Chyba dlatego nazwała się tak samo zwiewnie, jako Zephyr. Dodajmy, że w całej tej historii to fani Valianta mogą czuć się ukontentowani najbardziej - podobno nalegali na solowy występ Faith od dłuższego czasu. (PSz)

BOOM! Studios zapowiedziało kolejną kryminalną mini-serię, która trafi do oferty na początku przyszłego roku. "The Last Contract" wyjdzie spod pióra Eda Brissona ("Sheltered", "Cluster"), a rysunkami do niego zajmie się Lissandro Estherren, nowy talent do kolekcji wydawcy. Głównym bohaterem komiksu będzie "cyngiel" w podeszłym wieku, korzystający ze względnie spokojnej starości. Jak to bywa zazwyczaj, złota jesień nie trwa długo. Nasz emeryt, znany wcześniej (i budzący postrach półświatka) jako "The Man", trafia na celownik tajemniczego antagonisty, który szantażem próbuje wciągnąć starego wygę z powrotem do zabójczej profesji. "The Man" chwyci za spluwę wprawdzie po raz ostatni, ale po tym chyba już nic nie będzie takie same. Jak twierdzi wydawca "The Last Contract" to przede wszystkim solidny thriller, a rysunki Estherrena mają mu do tego nadać posmaku właściwego dla konwencji noir. Cóż, powiedzieć możemy tylko, że Brisson potrafi być zdolny. A jeśli chodzi o artystę? Wiedzcie, że BOOM! miewa nosa do nowych nabytków. Chyba szykuje się fajny komiks. (PSz)

Kolejny "Samotny wilk i szczenię" od Dark Horse Comics. Czteroczęściowa mini-seria "Lone Wolf 2100" będzie remake`m komiksu autorstwa Mike`a Kennedy`ego i Francisco Ruiz Velasco o tym samym tytule, który na rynku ukazał się w 2003 roku. Historia stworzona przez Erica Heisserera, Miguela Sepulvedę i Davida Gomeza rozgrywać będzie się w dalekiej, postapokaliptycznej przyszłości, a jej bohaterami będą android Itto i Daisy Ogami, w której żyłach płynie krew, która może stać się lekarstwem na zabójczego wirusa rozprzestrzeniającego się po całym globie. W pracę nad "Lone Wolf 2100" nie będzie zaangażowany żaden z autorów oryginału. (KO)

James Cameron rusza z komiksowym "Avatarem". Misją przeniesienia najbardziej kasowego filmu w historii kina ma zająć się Dark Horse Comics, a więc wydawnictwo które ma nie lada doświadczenie w obsługiwaniu projektów opartych na growe/filmowe/serialowe franszyzy. Na mocy dziesięcioletniej umowy DHC publikować będzie komiksy, które będą rozgrywać się zarówno przed, po, jak i w trakcie wydarzeń przedstawionych w filmie. Kolejną kinową marką w portfolio Mike`a Richardsona będzie "Jak wytresować smoka?" od Dreamworks. W pracach nad cykle powieści graficznych rozgrywających się w świecie zamieszkałych przez okrutnych wikingów i nie do końca okrutne smoki będzie uczestniczył Dean DeBlois (scenarzysta/reżyser pierwszej części filmu) i Richard Hamilton (scenarzysta serialu animowanego). Pierwszy owoc ich pracy ma ukazać się w 2016. Akcja "How to Train Your Dragon: The Serpent’s Heir" rozpocznie się tuż po zakończeniu drugiego filmu. (KO)

Brak komentarzy: