sobota, 1 sierpnia 2015

#1922 - All New All Different Marvel - zapowiedzi (4)

Dziś prezentuje ostatnią, przyznaje, nieco spóźnioną, prezentację zapowiedzi w ramach All New All Different Marvel. Poprzednie odsłony cyklu możecie znaleźć pod tymi adresami (pierwsza, druga, trzecia). Część czwartą rozpocznę od omówienia ogłoszonych już wcześniej tytułów, a więc od „Guardians of the Galaxy”, „Contest of Champions” i „All New Wolverine”, a skończymy na przeglądzie komiksów zapowiedzianych w ostatnim czasie („The Unbeatable Squirrel Girl”, „Spidey”, „Spider-Man/Deadpool”, „Black Knight”). Pozostałe trzy serie – „All New Inhumans”, „Blade” i „Hercules” –  zostaną opisane w najbliższym wydaniu Trans-Atlantyku. Do roboty!Brian M. Bendis do spore doświadczenie w robieniu rewolucji w drużynowych tytułach, które pisze. Tak było z „New Avengers” i „Avengers”, tak było z „All New X-Men” i „Uncanny X-Men”, tak jest (i będzie) z „Guardians of the Galaxy”. Scenarzysta szczyci się tym, że jego „Strażnicy” w niczym nie przypominają swoich kinowych odpowiedników. Co więcej, prowadzący serię od 2013 roku twórca chwali się mocnym zakotwiczeniem komiksu w bieżące wydarzenia rozgrywające się na Ziemi-616. Po tym, jak drużynę opuścił Peter Quill, aby przejąć tron po ojcu, liderem Strażników została Kitty Pryde, przybierając pseudonim Star-Lady. Romans między byłą członkinią X-Men, a Star-Lordem wciąż ma być jednym z wiodących wątków serii. Kokietując czytelników Bendis określa Kitty, jako wodza z kompleksem Napoleona. Poza nią, Rocketem, Draxem, Venomem i Grootem w drużynie znajdzie się również miejsca dla Thinga z Fantastycznej Czwórki. Bendis ten ruch tłumaczy tym, że w klasycznych komiksach Stana Lee i Jacka Kirby`ego Ben Grimm zawsze chciał zostać astronautą, ale mnie nie oszuka – i tak wiadomo, że potrzebna mu jest postać do wymieniania one-linerów z pewnym szopem.

Contest of Champions” będzie swoistym spin-offem gry video pod tym samym tytułem opartej na najprostszym z możliwych pomysłów - naparzankach pomiędzy herosami i villainami Marvela. Produkcja Kabam, która ukazała się w grudniu 2014 roku okazała się sporym sukcesem, bo została ściągnięta (gra jest darmowa) 33 miliony razy. Trudno, żeby Marvel nie próbował wykorzystać takiego kapitału. Scenarzystą serii będzie Al Ewing („Captain America and the Mighty Avengers”), a oprawą graficzną zajmie się Paco Medina (Nova). Gdzie przechowywani są bohaterowie, kiedy nie walczą? Jeśli znajdują się w więzieniu to dlaczego nie próbują uciec? - Ewing zapowiada, że komiks odpowie na pytania, które może zadawać sobie każdy z graczy. Seria posłuży również do przedstawienia czytelnikom nowych postaci, które zadebiutowały w grze - na pierwszy ogień pójdzie Guillotine, posiadaczka magicznego miecza z czasów rewolucji francuskiej. Wyjątkową rolę w komiksie będzie miał do odegrania Maestro. Wygląda na to, że niczym rzymski imperator będzie za pomocą swojego kciuka decydował o losie swoich "gladiatorów".

Nastoletni klon przejmie dziedzictwo Logan. Laura Kinney, znana lepiej jako X-23 zdecydowała się pójść w ślady swojego "ojca" i stać się nowym Wolverine`a. Jej historię poznamy na łamach All New Wolverine”, serii pisanej przez Toma Taylora (Teczka, Injustice) z rysunkami Davida Lopeza (Captain Marvel). Pierwsza historia, w której ustalony zostanie status quo w nowej serii zapowiadana jest, jako wypełniona po brzegi akcją opowieść utrzymana w klimacie Enemy of the State”. Taylor nie chce zdradzać zbyt wiele z szykowanej przez siebie fabuły, ale Laura będzie występowała w roli mediatora między dwoma zwalczający się frakcjami, co zupełnie nie brzmi jak zapowiedz komiksu ze słowem Wolverine w tytule.Ms Marvel
Autorzy: G Willow Wilson (scenariusz), Takeshi Miyazawa i Adrian Alphona (rysunki)

Nieunikniona kontynuacja jednego z najważniejszych marvelowskich tytułów, która w dodatku w pełni zasługuje na szyld „All New All Different”. Cieszy, że dotychczasowym twórcom pozwolono kontynuować pracę, docenianą zarówno przez krytykę, jak i czytelników, a do sztabu dookoptowano jedynie kolejnego rysownika, Takeshiego Miyazawę.

Daredevil
Autorzy: Charles Soule (scenariusz), Ron Garney (rysunki)

Z kolei tutaj postawiona na rewolucję. Klasycznie superbohaterski Śmiałek epoki Marka Waida odchodzi w niepamięć i do łask wraca bardziej mroczne, bardziej street-levelowe wcielenie tego bohatera. Po nowym „Daredevilumożna również spodziewać się położenia mocniejszego nacisku na wątki zawodowe, wszak przygody prawnika z Hell`s Kitchen będzie pisał praktykujący adwokat, Charles Soule. Spekulowano, że dostanie kolejną serię z She-Hulk, ale nic z tego nie wyszło. I nie, postać przedstawiona na grafice NIE jest Gambitem.

Howard The Duck
Autorzy: Chip Zdarsky (scenariusz), Joe Quinones (rysunki)

Na dobrą sprawę Kaczor Howard nie zdążył się jeszcze dobrze zadomowić we współczesnym uniwersum Marvela (we wrześniu ma ukazać się ledwie piąty zeszyt najnowszej, piątej serii z jego przygodami), a szefowie Domu Pomysłów od razu zafundowali mu restart.

Howling Commandos of SHIELD
Autorzy: Frank Barbiere (scenariusz), Brent Schoonover (rysunki)

Nie zwróciłbym większe uwagi na ten tytuł, gdyby nie entuzjazm Radka Pisuły, który zaliczył serię Barbiere`a i Schoonovera do 15 najciekawiej zapowiadających się tytułów w ramach All New All Different. „Howling Commandos of SHIELD” wygląda na kolejną próbę odkurzenia marvelowskich monstrów, która będzie miała mniej z horroru, a więcej z komiksowej pulpy lat siedemdziesiątych. Wereweolf by Night, Vampire by Night, Manphibian, Hit-Monkey, Orrgo, zombie Jasper Sitwell, LMD Dum Dum Dugan, Man-Thing i Teen Abomination zapowiadają mocno wybuchową mieszankę. Oby z tego koktajlu nie wyszedł niewypał...

Agents Of SHIELD
Autorzy:  Marc Guggenheim (scenariusz), Mike Norton (rysunki)

Marc Guggenheim, czyli jeden z showrunnerów „Arrow” przejmuje serię inspirowaną marvelowskim serialem telewizyjnym i od razu zapowiada uderzenie z grubej rury – „romans” HYDRY z Philem Coulsonem.

Jeszcze na konwencie w San Diego zapowiedziano, że w nowej ofercie Marvela nie zabraknie „The Unbeatable Squirrel Girl”. Z serią, która wystartowała ledwo w styczniu tego roku, Dom Pomysłów wiąże długofalowe plany. Zaczynając studiowanie informatyki Doreen Green przeżyła wiele zabawnych i nierzadko dziwacznych przygód i nic się w tej materii nie zmieni. Scenarzysta Ryan North i rysowniczka Erica Henderson zapewniają jednak, że ciągłość fabuły zostanie zachowana, choć w życiu Squirrel Girl przez osiem miesięcy dzielących finał „Secret Wars” od początki ery All New All Different wiele się zmieniło. Bohaterka zdążyła wyprowadzić się z kampusu i zamieszkać ze swoją przyjaciółką Nancy, dołączyć do New Avengers i wystąpić w crossoverze z kimś bardzo wyjątkowym...

Jakby w ramach All New All Different było mało pajęczych tytułów Marvel zapowiedział dwa kolejne. „Spidey” będzie serią opowiadającą o wczesnych przygodach Petera Parkera, kiedy ten był jeszcze uczniem liceum, z kolei „Spider-Man/Deadpool” będzie dokładnie tym, co kryje się w tytule – wspólną przygodą dwójki najbardziej wygadanych herosów Domu Pomysłów Autorami pierwszego z tych on-goingów będą Robbie Thompson, jeden ze scenarzystów i producentów serialu telewizyjnego „Supernatural” i rysownik Nick Bradshaw. Jego fabuła skupi się na ledwie piętnastoletnim Peterze, który dopiero uczy się jak być superherosem. Wciąż brakuje mu doświadczenia i pewności siebie, a w dodatku musi zmagać się ze szkolnymi problemami. Powrót do szkoły ma nastąpić w bardzo klasycznym stylu – Thompson chce skupić się na opowiadaniu krótkich, jednozeszytowych historii. W „Spidey`u” unikał będzie opowiadania na nowo wydarzeń znanych z komiksów Stana Lee i Steve`a Ditko, ale zachowa specyficzną atmosferę pierwszych numerów „The Amazing Spider-Mana”.


Z kolei „Spider-Man/Deadpool” będzie mini-serią pisaną przez Joe Kelly`ego z rysunkami Eda McGuinnesa. Ten duet jest doskonale znany wszystkim fanom Wade`a Wilsona, ponieważ ich seria z 1997 roku do dziś cieszy się wśród nich statusem kultowej. Dla Kelly`ego praca nad tym projektem będzie pierwszym komiksem w Marvelu od pięciu lat. To jest rodzaj wyzwania, które uwielbiam podejmować. Kocham pisać komedie, kocham dwóch głównych bohaterów i chce im dać szansę zabłysnąć – zapowiada scenarzysta. Pewnego dnia SPOILER i wtedy Deadpool zrobił SPOILER SPOILEROWI z SPOILEREM i Spidey SPOILER ponad miastem - tak przedstawia się zarys fabuły nakreślony przez Kelly`ego. O obsadzie wiadomo niewiele więcej. Wiadomo, że Nick Lowe (redaktor spider-serii) zapewnił niemal nieograniczoną wolność w korzystaniu z zasobów uniwersum Marvela i Kelly nie omieszka tego wykorzystać. Kto okaże się bardziej zabawny, Deadpool czy Spider-Man? Kto komu ukradnie show? Kto kogo przegada? Czyje punchline`y będą mocniejsze? Przekonamy się jesienią.

Chcemy stworzyć komiks, który będzie zupełnie różny, od tego co oferuje Marvel – w takim sposób scenarzysta Frank Tieri („Wolverine”, „Iron Man”) zapowiada on-going „Black Knight”. Będzie to również coś zupełnie innego od tego, co spodziewacie się po serii z tym bohaterem. Jasne, w komiksie nie zabraknie sztafażu typowego dla fantasy, ale historia będzie o czymś więcej. Sednem „Black Knighta” będzie walka człowieka ze swoim uzależnieniem. Myślę, że krzyżówka „Breaking Bad” z „Grą o Tron” to całkiem trafny opis tego, czego możecie się spodziewać po tym tytule – dopowiada Tieri. Wiadomo, że bohaterem serii będzie Dane Whitman, którego czytelnicy Semika powinna pamiętać z dwóch tomów „Mega Marvel” z Mścicielami w rolach głównych. Akcja „Black Knight” będzie rozgrywać się w rzeczywistości Weirdworld, o której oficjalnie wiemy, że przetrwa „Secret Wars”. Motorem napędowym historii będzie Ebony Blade i dziedzictwo Czarnych Rycerzy, a więc wątki, które zostały zarysowane w serii „New Excalibur” i antologii „Original Sins”. Oprawą graficzną w komiksie zajmie się Luca Pizzari.

Brak komentarzy: